PDA

View Full Version : چند تا سوال ساده

Mozhgan_N
چهارشنبه 09 اسفند 1385, 13:55 عصر
سلام
ن تازه برنامه نویسی رو شروع کردم
از سوالام خندتون نگیره ها:خجالت:
یک برنامه کوچیک توی وی بی می خوام بنویسم که اون برنامه رو با visual data manager به access متصل کنم.
می خوام روی یکی از تکس باکس هام sort بذارم ولی بلد نیستم!
یک سوال هم اینکه از کجا باید روی فرممون datagrid بذاریم چون توی toolbox وجود ندارد
ممنون

Payam Moradi
چهارشنبه 09 اسفند 1385, 16:36 عصر
اگه بتونید نمونه برنامه روفشرده و ارسال کنید بهتر میتونیم کمکتون کنیم.
در مورد دیتا گرید هم کنترل و T رو فشار دهید و از لیست نمایش داده شده Microsoft DataGrid Control رو انتخاب و Ok نمایید.

Mozhgan_N
پنج شنبه 10 اسفند 1385, 11:24 صبح
سلام
ممنون که جوابمو دادین
من فایل رو براتون می فرستم
می خوام روی نام و نام خانوادگی search بزارم
و روی سال ورود sort بزارم
خیلی ازتون ممنون می شم اگه کمکم کنید

Payam Moradi
پنج شنبه 10 اسفند 1385, 14:28 عصر
راستش شما خیلی از ورژنهای قدیمی استفاده میکنید. من این امکان برام وجود نداره روی پروژه شما کار کنم. چون سیستم جواب نمیده. (اکسس 95 و DAO 3.0)
ولی تبدیل به ورژن جدید کردم و از شی ADODC استفاده کردم. دیتابیس رو هم به ورژن 2000 تبدیل کردم.

شرمنده.

اَرژنگ
پنج شنبه 10 اسفند 1385, 15:19 عصر
سلام
ن تازه برنامه نویسی رو شروع کردم
از سوالام خندتون نگیره ها:خجالت:
یک برنامه کوچیک توی وی بی می خوام بنویسم که اون برنامه رو با visual data manager به access متصل کنم.
می خوام روی یکی از تکس باکس هام sort بذارم ولی بلد نیستم!
یک سوال هم اینکه از کجا باید روی فرممون datagrid بذاریم چون توی toolbox وجود ندارد
ممنون
اگر تازه شروع کردید، برید سراغ سی‌شارپ و یا وی‌بی‌ دات‌نت.
وی‌بی دیگه یکچیزی مثل کوبوله، حیف وقتتانه که هدر وی‌بی کنید.

Payam Moradi
پنج شنبه 10 اسفند 1385, 15:55 عصر
اگر تازه شروع کردید، برید سراغ سی‌شارپ و یا وی‌بی‌ دات‌نت.
وی‌بی دیگه یکچیزی مثل کوبوله، حیف وقتتانه که هدر وی‌بی کنید.
اینا همش ابزار کار هست. هر کسی با ابزار خودش میتونه به هدفش برسه. شما با یک آچار معمولی میتونی پیچ رو باز کنی. ولی با آچار فرانسه میتونی چندین پیچ رو باز کنی.
پس بهتره پیشنهاد کنیم نه منصرف. یاد گرفتن VB هم وقت هدر دادن نیست. میتونه زمینه ترقی به به فن‌اوری های بالاتر باشه.

موفق باشید:چشمک:

Mozhgan_N
شنبه 12 اسفند 1385, 06:32 صبح
سلام
واقعا" ازتون ممنونم بابت کاری که برام انجام دادین
اما این برنامه اجرا نمیشه, احتمالا" آدرس database رو می خواد اما وقتی می خوام اینکارو انجام بدم می بینم که اجازه تغییر روی فرم ندارم! (ظاهرا" من هیچی بلد نیستم! شرمنده)

راستش می دونم که خیلی از ورژنهای قدیمی استفاده کردم اما مجبور بودم آخه یه پروژه دانشگاهی بود. تو دانشگاه هم که چیز به درد بخور به آدم یاد نمی دن. من خودم هم چون قبلا" تو محیط net. در حد تهیه فرمها و نه کد نویسی کار کرده بودم واقعا" برام سخت بود که تو vbحتی فرمم رو بسازم.
در هر صورت ازتون ممنونم

اَرژنگ
شنبه 12 اسفند 1385, 06:44 صبح
سلام
واقعا" ازتون ممنونم بابت کاری که برام انجام دادین
شما منو شرمنده کردین
راستش می دونم که خیلی از ورژنهای قدیمی استفاده کردم اما مجبور بودم آخه یه پروژه دانشگاهی بود. تو دانشگاه هم که چیز به درد بخور به آدم یاد نمی دن. من خودم هم چون قبلا" تو محیط net. در حد تهیه فرمها و نه کد نویسی کار کرده بودم واقعا" برام سخت بود که تو vbحتی فرمم رو بسازم.
در هر صورت ازتون ممنونم

کاملاًَ با ین حرفتون موفقم، جون آدم را درمیارن و با وسایل عهد دقیانوس کار میکنند.
دلیل اینکه گفتم برید سراغ دات نت این بود که شما که وقتتان را دارید میگذارید برایه یاد گرفتن ، لااقل سودی ببرید.
حالا که میدونم پروژه دانشگاهی بود با دردتان شریکم.

موفق باشید

Mozhgan_N
شنبه 12 اسفند 1385, 09:10 صبح
بابت هم دردیتون ممنون:لبخندساده:
حالا که دارین راهنماییم می کنین لطفا" بگیم از چه مراجعی برای شروع یادگیری استفاده کنم؟
راستش من اصلا" از کد نویسی خوشم نمیومد اما جدیدا" علاقمند شدم
امیدوارم علاقم موندگار باشه!
آخه من عاشق کارایه گرافیکیم, هر چند که فقط Photoshop رو کامل بلدم اما خوب دیگه!:خجالت:

اَرژنگ
شنبه 12 اسفند 1385, 10:45 صبح
بابت هم دردیتون ممنون:لبخندساده:
حالا که دارین راهنماییم می کنین لطفا" بگیم از چه مراجعی برای شروع یادگیری استفاده کنم؟
راستش من اصلا" از کد نویسی خوشم نمیومد اما جدیدا" علاقمند شدم
امیدوارم علاقم موندگار باشه!
آخه من عاشق کارایه گرافیکیم, هر چند که فقط Photoshop رو کامل بلدم اما خوب دیگه!:خجالت:
Windows
http://msdn.microsoft.com/vstudio/express/beginner/windows/tier1/

Web
http://msdn.microsoft.com/vstudio/express/beginner/web/tier1/

http://msdn.microsoft.com/vstudio/express/beginner/

Visual Studio 2005 Express Download Free!
http://msdn.microsoft.com/vstudio/express/downloads/