PDA

View Full Version : تعدادی سوال در مورد استفاده از پرینتر

VisualStudio
جمعه 11 اسفند 1385, 18:48 عصر
من تعدادی سوال در مورد استفاده از پرینتر داشتم
1. چطوری محل دقیق اشیا را تو کاغذ مشخص کنم(مثلا فلان تکست باکس در کجای کاغذ قرار بگیره)
2.چگونه سایز کاغذ را مشخص کنم
3. به چه صورت می شود محل پرینت گرفتن اطلاعات را تو کاغذ مشخص کرد (مثلا بگیم ایم پرینت را بالای صفحه سمت راست بگیر)
4.چطوری اطلاعا را از فلان رکورد از فلان جدول بگیره و در یک نقطه تعیین شده نمایش بده

VisualStudio
شنبه 12 اسفند 1385, 16:46 عصر
من نیاز فوری به این کار دارم

rezaei manesh
یک شنبه 13 اسفند 1385, 08:08 صبح
اگه از کریستال رپورت استفاده کنی:
1.نوع کاغذ رو مشخص کن .
رو صفحه کریستال کلیک راست بعد
design\printersetup\pager\size
2. بقیه سوالاتت هم با قرار دادن (دراگ کردن) اشیاء مورد نظر در محل مربوطه امکان پذیره و برای آوردن اطلاعات هم به کریستال
اول اطلاعات تو را تو دیتاست بریز بعد اونو به کریستال ببر و از فیلداش استفاده کن
اگه با کریستال رپورت کار نکرده یکم در موردش مطالعه کن

vahidiran
یک شنبه 13 اسفند 1385, 12:06 عصر
در ضمن می تونی از کنترلی که برای تنظیم نوع کاغذ هستش استفاده کنی و اگر حال برنامه نویسی و کار با کلاس graphic رو داری می تونی از کنترل PrintPrieview استفاده کنی

VisualStudio
یک شنبه 13 اسفند 1385, 16:44 عصر
ببینید من اصلا از کریستال ریپورت نمی خوام استفاده کنم
خیلی ساده من می خوام بدونم چطوری محل دقیق اشیا را تو کاغذ مشخص کنم(مثلا فلان تکست باکس در کجای کاغذ قرار بگیره) بر حسب پیکسل مثلا بگیم Label1 را در نقطه 132و436 کاغذ پرینت بگیر همین!
شما نمونه کدی برای چاپ فاکتر دارید
من برای چاپ فاکتور به این مسال نیاز دارم

zarrin_306
دوشنبه 14 اسفند 1385, 10:47 صبح
در این صورت شما باید پرینتر داشته باشید تا مکان درست را ست کنید
بااستفاده از CTRF و SPACE باید آنقدر تست شود تا مکان مورد نظر ست شود

__H2__
سه شنبه 15 اسفند 1385, 18:16 عصر
سلام
یا باید از کریستال استفاده کنید یا مستقیماَ دستورات گرافیکی (نقاشی) را به پرینتر ارسال کنید، که در این صورت باید با دستورات ترسیمی +GDI کاملاَ اشنا باشید.

راه اول مشخص است
برای راه دوم وراثتی از کلاسس System.Drawing.Printing.PrintDocument بگیرید و در رویداد
OnPrintPage اقدام به ترسیم کنید.

توجه کنید با این کار دیگر چیزی شبیه کنترلر Label ندارید شما باید متن را نقاشی کنید و باید اطلاعاتی از قبیل : خود متن، فونت، رنگ، چپ چین یا راست چین، طراز متن و... و... را بدهید تا نمونه درخواستی شما نقاشی شود.
این روش بسیار کامل است و در زمان اجرا فوق العاده سریع پرینت میگیرد ولی طراحی آن بسیار وقت گیر است.

مورد پرینتتان دقیقاَ چیست؟

ghafoori
سه شنبه 15 اسفند 1385, 20:49 عصر
دوست عزیز من از یک راه بسیار ساده تر استفاده می کنم ان هم استفاده از کنترل webbrowser است ابتدا یک فایل html تولید می کنم بعد ان را نمایش می دهد و با متد print ان را پرینت می گیرم حسن اینکار به این است دیگه به کریستال احتیاجی نیست بعد کدهای html و css قابلیت بسیار خوبی در کنترل متون را می دهد

__H2__
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 09:37 صبح
دوست عزیز من از یک راه بسیار ساده تر استفاده می کنم ان هم استفاده از کنترل webbrowser است ابتدا یک فایل html تولید می کنم بعد ان را نمایش می دهد و با متد print ان را پرینت می گیرم حسن اینکار به این است دیگه به کریستال احتیاجی نیست بعد کدهای html و css قابلیت بسیار خوبی در کنترل متون را می دهد

سلام دوست عزیر.
میشه لطف کنید و بفرمایید DPI خروجی در این روش چند است و چند میتواند باشد؟؟؟؟؟

ghafoori
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 13:19 عصر
dpi در این روش برابر dpi مانیتور کاربر است به نظر می خواهید یک چاپ دقیق انجام دهید که به dpi هم کار داره یکم کار سخت می شود برای این کار باید کد ها ی html و عکسها را برای هر dpi یه کم تغییر بدی تا کیفیت مورد نظر شما حاصل شود البته این کار برای چاپ معمولی کار بسیار سریع و بدون دردسری است ولی اگر کار شما حساس و باید خیلی دقیق باشد ناچارا به شما استفاده از کلاسهای خود دات نت برای چاپ را پیشنهاد می کنم

VisualStudio
پنج شنبه 17 اسفند 1385, 00:07 صبح
مورد پرینتتان دقیقاَ چیست؟
من برای چاپ فاکتور به این مسال نیاز دارم
به نظر خودم از همون کریستال اسفاده کنم بهتره
فقط بگید من چطوری یک گزارش با کریستال رو پرینت بگیرم
از دکمه ای که خود ش در اختیارمون میزاره نمی خوام استفاده کنم

Mor_gh
سه شنبه 04 اردیبهشت 1386, 22:57 عصر
کریستال ریپورت برای کارهای معمولی به درد نمیخوره دنبال کنترل ها یا dll هایی مانند ActiveReport بگرد که کارش هم ساده است و هم به سرعت و با کیفیت عالی میتونی باهاش کارهاتو انجام بدی

art2000ir
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 08:00 صبح
به نظرم بک جائی خوندم که میشه باتن های کرستال رو فارسی کرد یا تغیر داد
یک ای بوک هست در باره کریستال و دات نت حجمش زیاد تونستم میزارم استفاده کنید