PDA

View Full Version : مشکل در اتصال به Sql 2005

SYSMAN
یک شنبه 13 اسفند 1385, 00:59 صبح
روی یک سیستم SQL 2005 Express نصب هست
و از دستور زیر برای اتصال به اون استفاده می کنم

SqlConnection objConncetion = new SqlConnection
("Server=Localhost;Database=pubs;Integrated Security=true");

ولی وقتی می خواهم از دستور

objConncetion.open()
استفاده کنم خطا می ده کلی بالا پائین کردم تا متوجه شدم با قسمت Server=Localhost مشکل داره!! چرا localhost رو نمی شناسه؟ فقط همین SQL روی سیستم نصب هست.

Alireza_Salehi
یک شنبه 13 اسفند 1385, 06:29 صبح
خود ویژوال استودیو که این جوری ازSQL Express 2005 استفاده میکنه!
Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=مسیرفا ل دیتابیس;Integrated Security=True;User Instance=True

hdv212
یک شنبه 13 اسفند 1385, 15:05 عصر
به غیر از راه حل arsp_2004 اگر شما به جای localhost کلمه ی (local) رو قرار بدین فکر کنم مشکلتون حل بشه، اگه نشد همون راه حل arsp_2004 مناسبه.
موفق باشید

SYSMAN
دوشنبه 14 اسفند 1385, 16:32 عصر
با (local) هم امتحان کردم جواب نداد.
خوب اگه اون تنها راه حل هست، چه طور می تونید یک برنامه رو برای بنویسید بدون اینکه بدونید اسم نمونه SQL Server که روی سیستم مشتری نصب هست چی هستش؟؟
مثلا یک نفر SQL Server رو نصب می کنه اسم نمونه ای که داره نصب می کنه رو SQLEX قرار می دهد.

hdv212
دوشنبه 14 اسفند 1385, 20:15 عصر
خب شما میتونی توی برنامت مشخص کنی که اسم نمونه ی Sql server رو از کاربر بگیره .. میتونی اونو توی رجیستری یا app.config نگهداری کنی و در صورت نیاز به اونو در یه متغیر رشته ای قرار بدی و ازش استفاده کنی .. این بهترین راه حله ..

Alireza_Salehi
دوشنبه 14 اسفند 1385, 21:14 عصر
شما میتونید در مراحل نصب برنامه SQL Server را با پارامتر های دلخواه نصب کنید(در مورد SQL Server Unattended Install یا SQL Server Unattended Setupجستجو کنید- مخصوصا توی خود راهنمای SQL Server).

یا با استفاده از خواندن رجیستری (تمام Instance های نصب شده SQL در یک کلید رجیستری ثبت می شوند) نام سرور و پارامتر های دیگر آن را بدست آورید.

یا این که همان طور که hdv212 گفت در تنظیمات برنامه امکان تغییر پارامترهای اتصال رو قرار بدی!

Leon_pro
دوشنبه 05 آذر 1386, 19:21 عصر
بابا این که خیلی سادست
Data Source=.\SQLEXPRESS;Initial Catalog=master;Integrated Security=True
تو باید از instance , جدید یعنی SQLEXPRESS استفاده کنی و به جای کلماتی مانند
localhost,(local),یا .
از ترکیب این کلمات با نام instance ت استفاده کنی
مثل : localhost\SQLEXPRESS