PDA

View Full Version : یک مشکل عجیب در کامپایل پروژه ... !!!!!

Mahmood_M
یک شنبه 13 اسفند 1385, 16:34 عصر
سلام
من تازگی به یک مشکلی برخوردم که نمی دونم دلیلش چیه ! ...
من وقتی می خوام پروژه رو کامپایل کنم ، برنامه ( دلفی ) برای مدت طولانی ای در همون حالت انتظار می مونه !! ، و کامپایل نمی شه !! ، راستش حدود نیم ساعت موندم ( دقیقا 25 دقیقه ) ولی کامپایل نشد ، و مجبور شدم که دلفی رو ببندم ( End Process کنم ! ) ... !!
این مشکل قبلا هم برام پیش اومده بود ولی چون از برنامم یک پشتیبان داشتم ، دوباره کار رو ادامه دادم ولی این دفعه دیگه پشتیبان ندارم ! :ناراحت:
کسی می دونه علتش چیه ؟
درواقع روی بقیه پروژه ها مشکلی نداره ، ولی روی این پروژه نمی دونم چرا این مشکل پیش امد ! ؟
اشکالات کد نویسی می تونه علتش باشه ؟!

اگه کسی از چگونگی حل این مشکل خبر داره ، دریغ نکنه ، با تشکر ...
منتظرم ...
موفق باشید ...

babak869
یک شنبه 13 اسفند 1385, 17:33 عصر
سلام
این مشکل ممکنه به چند دلیل باشه :
شما از انتی ویروسی استفاده میکنید که فایلها رو مانیتور میکنه یا اصطلاحا از تکنیک File Monitoring استفاده میکنند مانند NOD32 , Kasper Sky
ممکنه این اشکال از خود کامپایلر دلفی شما باشه که برای حل مشکل میتونید دلفی رو مجددا نصب کنید
و اینکه احتمال داره مشکل از ویندوز شما باشه که برای انجام کامپایل برنامه ها به مشکل برمیخوره!!!!

ولی من فکر میکنم با خارج کردن آنتی ویروس از حالت اجرا مشکلتون حل بشه

Mahmood_M
یک شنبه 13 اسفند 1385, 17:51 عصر
سلام
من از آنتی ویروس پاندا استفاده می کنم ، آیا اون تاثیر می زاره ؟ ( حالت غیر فعال رو هم امتحان می کنم ) ، ولی من تا دیشب بدون مشکل برنامه رو کامپایل می کردم ، امروز هم بدون دستکاری برنامه اقدام به کامپایل کردم ...
درضمن ، قبلا که این مشکل برام پیش اومده بود ، دلفی رو دوباره نصب کردم ولی بازم نشد ، ویندوز رو هم دوباره عوش کردم ، ولی بازم نشد !!!
به هر حال از جوابتون ممنون ...
امتحان می کنم و نتیجه رو می گم ..
موفق باشید ...

m-khorsandi
یک شنبه 13 اسفند 1385, 18:28 عصر
Object خاصی (کامپوننت، تصویر یا هر چیز دیگه‌ای) به برنامه‌ات اضافه کردی؟

Mahmood_M
یک شنبه 13 اسفند 1385, 18:42 عصر
سلام

Object خاصی (کامپوننت، تصویر یا هر چیز دیگه‌ای) به برنامه‌ات اضافه کردی؟
آخرین چیزی که اضافه کردم کامپوننت ImageEn بود ...

nasr
یک شنبه 13 اسفند 1385, 20:09 عصر
میتونی فایلهای *.Pas را با notepad باز کنی و او کامپوننت را حذفش کنی

من هم یه بار به همین مشکل برخوردم. ولی تمام فایلها را باز کردم و درستش کردم

Mahmood_M
یک شنبه 13 اسفند 1385, 20:34 عصر
سلام

میتونی فایلهای *.Pas را با notepad باز کنی و او کامپوننت را حذفش کنی
من هم یه بار به همین مشکل برخوردم. ولی تمام فایلها را باز کردم و درستش کردم

ممنون از جواب ...
ولی فایلهای من باز می شن و مشکلی توی این زمینه نیست ، مهم اینه که کامپایل نمیشه ، من اون کامپوننت رو حذف کردم ولی بازم نشد !!!
فکر نکنم ربطی به اون کامپوننت داشته باشه ، چون بعد از گذاشتن اون ، باز هم برنامه کامپایل شد ...
من آخرین بار دیشب برنامه رو کامپایل کردم ، پروژه و دلفی رو بستم ، کامپیوتر رو خاموش کردم و امروز اومدم پروژه رو باز کردم ، دیدم موقع کامپایل این مشکل پیش میاد !!!

شما از انتی ویروسی استفاده میکنید که فایلها رو مانیتور میکنه یا اصطلاحا از تکنیک File Monitoring استفاده میکنند مانند NOD32 , Kasper Sky

آنتی ویروس رو غیرفعال کردم بازم نشد ...

بی صبرانه منتظر راهنمایی دوستان دیگر هستم ، این موضوع خیلی برام مهممه !!
اگر چیزی می دونید دریغ نفرمایید ...
با تشکر از همگی ...
موفق باشید ...

ghabil
یک شنبه 13 اسفند 1385, 21:02 عصر
ببین احتمالش هست یک یونیتی رو داری استفاده میکنی که مشک ایجاد میکنه ؛
اول یک بار برو توی فلدر پروژت هرچی فایل با پسوند DCU هست رو پاک کن و بعد بجای کامپایل پروژت رو BUILD ALL کن.
اگر درست نشد شروع کن یکی یکی یونیتهای مشکوک رو حذف کردن و دوباره کامپایل کردن برنامت تا یونیتی که مشکل رو درست کرده رو پیدا کنی.

Artawahista
دوشنبه 14 اسفند 1385, 22:27 عصر
دوست عزیز به نظر بنده
اولین ببین در زمان کامپایل کردن کدوم فایل گیر میکنه
دوم توی همون فایل شروع کن فایل هایی رو که Uses کردی رو دونه به دونه کامنت کن
من یکبار تقریبا همچین مشکلی واسم پیشم اومد که اینطور تونستم خطا رو پیدا کنم
و ظاهرا باگ دلفی 2005 بود که هیچوقت هم دقیقا نفهمیدم مشکل چی بود
و کدهای یونیت Uses شد رو به یونیت اصلی بردم.

موفق باشید ...
یا حق ...

Mahmood_M
سه شنبه 15 اسفند 1385, 17:00 عصر
سلام
با تشکر از همه دوستان عزیز ...
مشکلم حل شد ...
مشکل توی قسمت Uses مربوط به فرمها بود ...
لیست فرمهای Use شده در هر فرم رو پاک کردم ، و با هر بار درخواست خود برنامه دلفی اونا رو اضافه کردم ( کلی از فرمها بی دلیل Use شده بودند ، یعنی Use شده بودند ولی استفاده ای از اونها نمی شد ) ، با این کار بدون مشکل کامپایل شد ...
فعلا که مشکلی پیش نیومده و امیدوارم دیگه پیش نیاد ، ولی اگه بازم در این زمینه به مشکل بر خوردم مطرح می کنم ...
با تشکر از همگی ...
موفق باشید ...

nasr
سه شنبه 15 اسفند 1385, 17:46 عصر
تبریک می گم. http://qsmile.com/qsimages/281.gif

ellyelly2000
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 20:35 عصر
سلام...
سعی کن فایل با پسوند MAP رو از دایرکتوری پرونده اجراییت حذف کنی مشکلت حل می شه! این یه ایراد قدیمیه دلفی و حتی وی اس است که اکثرا علتش را نمی دانند.

با تشکر.