PDA

View Full Version : درخواست کمک فوری (لطفا دریغ نکنید)

fire-wizard
دوشنبه 14 اسفند 1385, 01:40 صبح
با سلام به همه ی دوستان فعال این بخش.

من میخوام یک برنامه درست کنم که اگه کسی تونست تو یک قسمتش که مشکل دارم یاریم بکنه خیلی ازش ممنون میشم.
به عکس زیر نگاه کنید . من تو این قسمت مشکل دارم.

http://fire-wizard.persiangig.com/help.JPG

من میخوام دو عدد TextBox درست کنم مثل تصویر بالا که اگر در یکیشون ادرس کامل یک فایل رو دادی (مثل تصویر بالا) با کلیک بر روی یک Command Button اسم فایل در TextBox دومی ذخیره بشه البته بدون پسوند.(مثل تصویر بالا)

senator_aka
دوشنبه 14 اسفند 1385, 11:32 صبح
دوست عزیز

من هر کاری که کردم نتوانستم که عکسی که گذاشتی را مشاهده کنم.

لطفا عکس را درست کن بعد اگر توانستم حتما پاسخ می دهم.

برای قرار دادن عکس می توانی از همین سایت استفاده کنی .(موقعی که تاپیک می نویسی در پایین صفحه ، دکمه مدیریت ضمیمه ها )

فعلا
یا علی

Whisper
دوشنبه 14 اسفند 1385, 12:32 عصر
دوست عزیز منم هر کاری کردم عکست رو نتونستم ببینم

__siavash__
دوشنبه 14 اسفند 1385, 13:15 عصر
میتونی از همچین کدی استفاده کنی
البته یه کم عجله ای نوشتم اگه مشکلی داشت بگو !

romina2006
دوشنبه 14 اسفند 1385, 14:00 عصر
Dim Fso
Private Sub Command1_Click()
Set Fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
CommonDialog1.Filter = "All Files *.*/*.*"
CommonDialog1.ShowOpen
Text1.Text = CommonDialog1.FileName
Call FileName
Call Extension
End Sub

Private Sub FileName()
Text2.Text = Left(Fso.GetFileName(Text1.Text), (Len(Fso.GetFileName(Text1.Text)) - (Len(Fso.GetExtensionName(Text1.Text)) + 1)))
End Sub

Private Sub Extension()
Text3.Text = Fso.GetExtensionName(Text1.Text)
End Sub

fire-wizard
دوشنبه 14 اسفند 1385, 14:21 عصر
لینک عکس درست شد..

خیلی تشکر از جواب شما دوستان.

romina2006 جان لطفا با همین کد هایی که دادی خودت یک نمونه درست کن و برام بزار همین جا. ** خیلی خیلی متشکر**

fire-wizard
دوشنبه 14 اسفند 1385, 14:39 عصر
میتونی از همچین کدی استفاده کنی
البته یه کم عجله ای نوشتم اگه مشکلی داشت بگو !

خوب دوست عزیز که این نمونه رو برای من اینجا قرار دادی. این نمونه یک مشکل بزرگ و اساسی داره که من هدفم این هست که این مشکل رو به هیچ عنوان نداشته باشه.

مشکلش این هست که اگه مسیر فایل رو به صورت زیر بدیم

C:\Documents and Settings\Dear-User\Desktop\top.web.txt

یک مشکل ایجاد میشه !!! اگه توجه داشته باشین در این مسیر اسم فایل top.web هست و نمونه ی شما طوری طراحی شده که هر وقت اولین نقطه (.) را در مسیر مشاهده کرد کلمات بعد از اون رو نادیده میگیره و بعد ادرس رو به ما میده. مثلا اسم این فایل در این ادرس رو این میده ( top) در صورتی که (web.) در اینجا پسوند نیست ولی با این حال این نمونه ان رو در نظر نمیگیره در صورتی که باید (txt.) رو در نظر نگیره.
لطفا اگه میشه این مشکل رو برطرف کنید.
یک نکته هم به شما بگم که سعی نکنید که در این نمونه سه یا چهار کلمه ی اخر رو حذف کنید چون امکان داره پسوند فایل 4 یا 5 حرفی باشه که بازم مشکل ایجاد میشه.

senator_aka
دوشنبه 14 اسفند 1385, 15:25 عصر
من برنامه __siavash__ (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=33948) را کامل کردم و برای شما فرستادم.(البته کامل و بدون مشکل بود.)فقط کمی نیاز به تغییر داشت.

fire-wizard
دوشنبه 14 اسفند 1385, 15:38 عصر
خیلی ممنون .

fire-wizard
دوشنبه 14 اسفند 1385, 15:39 عصر
میشه بگین پس اون کدهای romina2006 چی بودن؟؟؟؟

romina2006
دوشنبه 14 اسفند 1385, 17:28 عصر
اینم یه نمونه

fire-wizard
دوشنبه 14 اسفند 1385, 20:31 عصر
romina2006 جان واقعا ممنون ولی من یک خواهش کوچیک دیگه ازتون دارم اونم این هست که لطفا با زدن open در نمونه ی بالا پنجره ی انتخاب فایل باز نشه. بلکه خودمون ادرس رو تایپ کنیم و بعد بر روی دکمه کیلیک کنی بعدش هم مثل همون نمونه ی بالا که گذاشتی عملیات جداسازی صورت بگیره.
اگه این رو برام درست کنی یک دنیا ازت ممنون میشم.

romina2006
دوشنبه 14 اسفند 1385, 21:26 عصر
بفرما دوست عزیز

fire-wizard
دوشنبه 14 اسفند 1385, 22:27 عصر
قربون دستت.

__siavash__
دوشنبه 14 اسفند 1385, 22:44 عصر
fire-wizard (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=30612):
درسته برنامه ی من همین مشکلو داشت و باید دات رو از آخر پیدا میکردیم که آقای senator_aka (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=35142) اونو کامل کردن

jeus
دوشنبه 14 اسفند 1385, 22:51 عصر
عزیز من همیشه سعی کن به خودت متکی باشی
ما هممون عادت کردیم که باید لقمه جویده بزارن تو دهنمون
اگه یه کم روش فکر میکردی میفهمیدی

راه حلشو من بهت میگم و اون اینه که باید اول از همه تعداد نقطه ها رو در بیاره و بعد به تعداد نقطه ها منهای یک رو جدا کنه به همین راحتی
یه مسئله مهم اسم تاپیک باید مناسب با موضوع قرار بدی مقررات سایت معلومه مطالعه نکردی دوستدار شما
KHAT.farda

fire-wizard
سه شنبه 15 اسفند 1385, 00:43 صبح
با سلام به دوستان عزیز خیلی متشکر از کمک هاتون به من . راستش من اصلا VB کار نیستم . من عضو انجمنهای تخصصی مالتی مدیا هستم و گروه ما سعی بر این داره تا قدرت این برنامه ها رو به نمایش بزاره . خوب من در صورت احساس ضعف در اون برنامه ها مثلا یک سری از کار ها رو اگه نشه با اونا کرد من از شما کمک میگیرم تا یک نمونه برام درست کنید و من بعد از این کار نمونه رو به exe تبدیل میکنم و از اون در مالتی مدیا استفاده میکنم . امیدوارم فهمیده باشین من چی میگم. خوب این نمونه هم برای ساخت یک برنامه ی امنیتی با امنیت بسیار بالا میخواستم که به امید خدا این قسمتش حل شد . حالا وقتی کامل شد در همین جا میزارمش تا همگی از استفاده از اون لذت ببرید.

اگه کسی کمکی در رابطه با MMB از من خواست مطرح بکنه تا جوابش رو بگیره.

ahmadsolgi
سه شنبه 15 اسفند 1385, 08:53 صبح
با سلام خدمت اساتید
یه برنامه میخوام که روز و ماه و سال رو بهش بدی و اون سن طرف رو برگردونه.
خیلی متشکرم

__H2__
سه شنبه 15 اسفند 1385, 18:49 عصر
سلا

با سلام به همه ی دوستان فعال این بخش.

من میخوام یک برنامه درست کنم که اگه کسی تونست تو یک قسمتش که مشکل دارم یاریم بکنه خیلی ازش ممنون میشم.
به عکس زیر نگاه کنید . من تو این قسمت مشکل دارم.

من میخوام دو عدد TextBox درست کنم مثل تصویر بالا که اگر در یکیشون ادرس کامل یک فایل رو دادی (مثل تصویر بالا) با کلیک بر روی یک Command Button اسم فایل در TextBox دومی ذخیره بشه البته بدون پسوند.(مثل تصویر بالا)

آقایان میبخشید پابرهنه می آیم وسط ولی بد نیست بدانید برای این مشکل در VB8 هیچ کار خفن نیاز نیست

str2 = System.IO.Path.GetFileNameWithoutExtension(str1)

senator_aka
سه شنبه 15 اسفند 1385, 20:55 عصر
ahmadsolgi (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=34992)
دوست عزیز قبل از پرسیدن یه جستجو بکن.!!

صدها مثال مختلف از موضوع شما فقط در همین سایت هست.