PDA

View Full Version : کار با Treeview !

rtech
دوشنبه 14 اسفند 1385, 18:53 عصر
سلام دوستان
من میخوام یک چارت سازمانی رو با استفاده از treeview به کار ببرم به این شکل که کاربر بتونه زیر شاخه مورد نظرش رو از این چارت انتخاب کنه اما آیا به node های treeview میشه مقدار داد تا بفهمم کاربر کدومش رو انتخاب کرده تا با استفاده از اون کارهای مورد نظر رو انجام بدم ؟

Alireza_Salehi
دوشنبه 14 اسفند 1385, 21:33 عصر
اگر نشه که این کنترل به چه دردی میخوره!

از خاصیت Value هر گره می تونی استفاده کنی و در رویداد SelectedNodeChanged تشخیص بدی چه مقداری انتخاب شده!

ch2007
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 14:54 عصر
چطوری میشه رنگ فونت بعضی از node ها رو تغییر داد ؟ مثلا 10 تا نود داریم و من میخوام 4 تاشون از اون 6 تای دیگه متفاوت باشه

Alireza_Salehi
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 20:04 عصر
در خاصیت Text از کد HTML استفاده کنید!

hamed_bostan
جمعه 18 اسفند 1385, 14:58 عصر
اگر بتونی از treeview مربوز به کامپوننت telerik هم استفاده کنی نمی دونی چه حالی میده ه ه

rtech
جمعه 18 اسفند 1385, 18:42 عصر
ولی telerik پولیه

Archin
سه شنبه 07 اسفند 1386, 17:06 عصر
سلام من می خوام ببینم چطوری میشه برای هر فیلد tree View یک رکورد چند فیلدی قرار داد

Archin
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 19:48 عصر
سلام من می خوام ببینم چطوری میشه برای هر فیلد tree View یک رکورد چند فیلدی قرار داد
سلام دوباره با استفاده از پوینتر حل می شه

z_software
چهارشنبه 19 آبان 1389, 18:05 عصر
سلام دوستان
کدی نوشتم برای شمارش تعداد نود های یک TreeView ولی وقتی وارد داخلی ترین نود میشه دیگه از تابع خارج میشه و بقیه نودهای باقیمانده را شمارش نمیکند .
کدم را اینجا قرار میدم لطفاً مشکل کدم را بگید . مرسی.

Function childCount(ByVal parent As TreeNode, ByVal Childs As Integer) As Integer
For Each chiled As TreeNode In parent.ChildNodes
Return Childs + childCount(chiled, chiled.ChildNodes.Count)
Next
End Function

این جوری هم صداش میکنم :

Button2.Text = childCount(ChartTreeView.Nodes.Item(0), ChartTreeView.Nodes.Item(0).ChildNodes.Count)

باز هم تشکر.

z_software
شنبه 22 آبان 1389, 14:07 عصر
مرسی از راهنمایی هاتون
نمی دونم یا مشکل من آنقدر ساده است که کسی حوصله نداره جواب بده یا آنقدر سخته(که فکر نمیکنم اون هم برا بچه های برنامه نویس اینجا) که کسی جوابش را نمی دونه . ولی میدونم که تا حال حتماً برا عده ای پیش آمده که بخواهند تمام نودهای یک TreeView را شمارش کنند .
خواهش می کنم راهنمایی کنید.

majnun
شنبه 22 آبان 1389, 14:17 عصر
اگر بتونی از treeview مربوز به کامپوننت telerik هم استفاده کنی نمی دونی چه حالی میده ه ه

سرعت لود تلریک کنده دوست من

ولی telerik پولیه

من ک ر ک شده را دارم و در اینترنت هم تست کردم نپریده ...

softwareengineer12
سه شنبه 26 فروردین 1393, 23:13 عصر
slm dostan.mikhastam bedonam to tree view chetori mishe roie har node icon gozasht mamnon misham age kasi komak kone

meysam99
چهارشنبه 27 فروردین 1393, 01:17 صبح
مرسی از راهنمایی هاتون
نمی دونم یا مشکل من آنقدر ساده است که کسی حوصله نداره جواب بده یا آنقدر سخته(که فکر نمیکنم اون هم برا بچه های برنامه نویس اینجا) که کسی جوابش را نمی دونه . ولی میدونم که تا حال حتماً برا عده ای پیش آمده که بخواهند تمام نودهای یک TreeView را شمارش کنند .
خواهش می کنم راهنمایی کنید.
شما باید یک تابع بنویسد که نودهای اصلی را بشمارد بو چک کنه که اون نود فرزند داره یا نه اگه داشته باشه دوباره خود این تابع رو صدا بزنه و به همین ترتیب می تونی تمامی نودهای یک درخت رو طی کنی