PDA

View Full Version : فرم چند بار مصرف!!!!!

mehrzad007
یک شنبه 17 اسفند 1382, 18:55 عصر
من می خوام برنامه ای بنویسم که بتونه مث ورد و یا ... چند تا فایل روبا هم باز کنه اما مشکل اینه که چه طوری می تونم فرم اینجور برنامه رو تهیه کنم یعنی یه فرم چند باز مصرف بسازم؟

Abbas Arizi
یک شنبه 17 اسفند 1382, 19:12 عصر
یه فرم الگو بساز و بعد با عملگر NEW نمونه‌های مختلف ازش بساز. کار سختی نیست.

mehrzad007
یک شنبه 17 اسفند 1382, 21:05 عصر
عباس جان میشه یه کمی بیشتر توضیح بدی؟ سر در نمی آرم .

Abbas Arizi
یک شنبه 17 اسفند 1382, 21:51 عصر
این یه نمونه‌است که با #C نوشته شده ببین کمکی بهت می‌کنه؟ اصلا چیزی که میخوای اینه؟ :?:

Vahab
دوشنبه 18 اسفند 1382, 07:28 صبح
اگه توی MSDN سرچ کنی با توضیح کامل پیداش میکنی

mehrzad007
دوشنبه 18 اسفند 1382, 07:48 صبح
با چه اسمی؟ اصطلاح این کار چیه؟

mehrzad007
سه شنبه 19 اسفند 1382, 07:25 صبح
آقا بگین دیگه
وهاب جان بگو تو ام اس دی ان با چه اسمی دنبالش بگردم؟
عباس حداقل تو یه کمکی بکن - ببین می تونی یه نمونه با وی بی بزاری یا یه توضیح بیشتری بدی؟
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Voldemort
سه شنبه 19 اسفند 1382, 09:29 صبح
اول اینکه توی همچین برنامه هایی اگه دقت کرده باشید یه فرم MDI وجود داره. و اگه منظورتون اینه که از یه فرم چند بار استفاده کنید می تونین از کد زیر استفاده کنید:
فرض می کنیم که یه فرم به اسم Form1 دارید:

Dim frm2 As New Form1
frm2.Show

Abbas Arizi
سه شنبه 19 اسفند 1382, 12:08 عصر
آقا بگین دیگه
وهاب جان بگو تو ام اس دی ان با چه اسمی دنبالش بگردم؟
عباس حداقل تو یه کمکی بکن - ببین می تونی یه نمونه با وی بی بزاری یا یه توضیح بیشتری بدی؟
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
بابا اون مثالی که من بالا گذاشتم رو اصلا دیدی. توی اون هر چیزی که برای یه برنامه MDI لازمه پیاده شده. #C هم که از نظر اصول برنامه‌نویسی فرق چندانی با VB نداره.
در مورد این قسمت هم که Voldemort عزیز برات یه مثال گذاشت. اگه بازم مشکلی در مورد برنامه MDI داری بگو تا من اون کد رو تبدیل به VB کنم. :?

Vahab
سه شنبه 19 اسفند 1382, 12:08 عصر
سلام

همینطور که دوستان گفتن اگه میخای مثل برنامه های Office چند تا فرم در فرم اصلی ایجاد کنی راهش MDI هستش

توی MSDN همین عبارت MDI رو تو بخش Index وارد کن و نوع فیلتر رو هم Visual basic انتخاب کن

یک مثال کامل داره

اینم آدرس کامل بخش MDI توی MSDN

ms-help://MS.VSCC.2003/MS.MSDNQTR.2003APR.1033/vbcon/html/vbconmdiapplications.htm

mehrzad007
سه شنبه 19 اسفند 1382, 22:13 عصر
تشکر - عباس جان راسش شرمنده من سی شارپ نه کار کردم و نه نصب و حالا حالا ها هم خیال ندارم برم سراغش برا این بود- و باز از همه دوستان متشکرم