PDA

View Full Version : ایجاد activexدر دلفی

sara_she
سه شنبه 15 اسفند 1385, 10:35 صبح
با سلام به همه دوستان
من می خواهم تو اتوکد از کامپوننت های adoاستفاده کنم برای اینکه تو دلفی از این کامپوننت ها ocx بسازم چه کاری باید انجام بدم .البته این کامپونتت ها در لیست activex controlهای دلفی وجود ندارند .

Ahmad Chehreghani
سه شنبه 15 اسفند 1385, 23:26 عصر
با سلام
خوب اول باید پروژه اکتیو ایکس درست کنی
file-new-other-activx-->activ form
برای من که جواب میده .

sara_she
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 10:59 صبح
گفتم که می خوام کنترل های adoرو activex کنم.چرا از active form استفاده کنم به جایactive control؟ وقتی activex library می سازم.بعد از انتخاب activex control در پنچره ای که باز میشه لیست کنترلها وجود داره مثل active buttonولی کامپوننت های ado تو این لیست نیستند؟

sara_she
پنج شنبه 17 اسفند 1385, 11:23 صبح
هیچ کس تا حالا به مشکل من برنخورده؟

Valadi
پنج شنبه 17 اسفند 1385, 13:41 عصر
قبلا در این سایت مقاله ای در مورد کامپونت نویسی در دلفی به زبان فارسی بود شاید بدردتان بخورد

sara_she
دوشنبه 21 اسفند 1385, 10:01 صبح
می شه آدرس اون مقاله رو بذارین یا بگین چی search کنم تا پیداش کنم؟

Valadi
دوشنبه 21 اسفند 1385, 21:48 عصر
یادم نیست چی بود هاردم هم گشتم پیدا نکردم اما مقاله در همین سایت دیدم سرچ کن کامپونت نویسی
ببخشید

Hadizadeh
دوشنبه 01 مرداد 1386, 14:41 عصر
گفتم که می خوام کنترل های adoرو activex کنم.چرا از active form استفاده کنم به جایactive control؟ وقتی activex library می سازم.بعد از انتخاب activex control در پنچره ای که باز میشه لیست کنترلها وجود داره مثل active buttonولی کامپوننت های ado تو این لیست نیستند؟

دلیلش اینه که کنترل ado از جنس TWinControl نیست. فقط کامپوننت هایی در این ویزارد مشاهده می شوند که از کلاش TWinControl به ارث برده شده باشند.

Batman
دوشنبه 01 مرداد 1386, 19:59 عصر
می شه آدرس اون مقاله رو بذارین یا بگین چی search کنم تا پیداش کنم؟
با سلام
اینم آموزش ساخت کامپوننت در دلفی
موفق باشی
البته با تشکر از جناب احدی
حقوق محفوظ هستش

vcldeveloper
سه شنبه 02 مرداد 1386, 07:00 صبح
دوستان، قبل از ایجاد پست جدید یک نگاهی هم به تاریخ ایجاد تاپیک و آخرین پست آن بکنید. در هر حال...

من می خواهم تو اتوکد از کامپوننت های adoاستفاده کنمکامپوننت هایی که در دلفی در تب ADO قرار دارند اسمشون dbGo است و توسط شرکت بورلند به عنوان Wrapper برای کار با ADO طراحی شدند تا برنامه نویس دلفی بتونه به راحتی و بدون درگیر شدن با جزئیات مختلف ADO به همون شکلی که با BDE یا سایر درایورهای اتصال به بانک اطلاعاتی در دلفی کار می کرد، با ADO هم کار کنه.
من فکر می کنم شما می خواید از تکنولوژی ADO که توسط مایکروسافت ارائه میشه و بخشی از بسته MDAC هست، و ربطی هم به دلفی نداره، در AutoCad استفاده کنید، نه کامپوننت های dbGo دلفی!
ADO یک رابط برنامه نوسی واحد برای اتصال به انواع بانک های اطلاعاتی ارائه میده که می تونید درباره اش در همین سایت، یا کلا اینترنت جستجو کنید.
برای استفاده از ADO در AutoCad نیازی به ایجاد ActiveX در دلفی نیست. من نمی دونم AutoCAD چه رابط برنامه نویسی در اختیار شما قرار میده، اما اگر به شما اجازه استفاده از اشیاء COM در ویندوز را بدهد، می تونید به راحتی از ADO در برنامه خودتون استفاده کنید. برای آشنایی با کلاس های ADO و نحوه کار کردن با آن هم می تونید به Microsoft Data Access SDK مراجعه کنید.