PDA

View Full Version : برنامه های تحت شبکه

mehrzad007
یک شنبه 17 اسفند 1382, 21:09 عصر
برای این که برنامه من تحت یک شبکه لن اجرا بشه چکار باید بکنم؟ از چه چیزهایی باید استفاده بشه؟

Voldemort
سه شنبه 19 اسفند 1382, 09:30 صبح
مهرزاد عزیز وقتی اسم شبکه می یاد فورا باید یاد سوکتها بیفتی

h_rezaei
سه شنبه 19 اسفند 1382, 10:49 صبح
برای این که برنامه من تحت یک شبکه لن اجرا بشه
منظورت رو واضح تر بگو این جمله معنی های مختلفی داره فکر میکنم یه database داری و می خوای user هایی تو شبکه از کلاینت خودشون به برنامه ای که رو سرور هست متصل شن آره؟

mehrzad007
سه شنبه 19 اسفند 1382, 22:15 عصر
دقیقا - من می خوام یه دیتا بیس بزارم رو یه سرور و چند یوزر رو وصل کنم و همه بتونن ازش استفاده کنن

mhaeri
چهارشنبه 20 اسفند 1382, 10:40 صبح
اقای h_rezei لطفا ادامه بدهید.
من هم همین مورد رو دارم یعنی دیتا بیس بزارم رو یه سرور و چند یوزر رو وصل کنم و همه بتونن ازش استفاده کنن
ممنون
:flower:

h_rezaei
چهارشنبه 20 اسفند 1382, 21:58 عصر
خوب حالا این کار رو با چه ابزاری میخوای انجام بدی؟ و چه به چه تکنولژی هایی آشنایی داری؟
با ADO یا ADO.NET? دیتا بیس انجینت چیه؟ SQL Server? با MTS,COM,... آشنایی داری؟
معمولا dataAccess Technology ها امکاناتی برای کار در محیط شبکه دارند مثلا ADO امکان استفاده از recordset سمت کلاینت ویا اتصالهای آسنکرون و مدیریت کرسر و lock رو دارند که میتونه به بهینه شدن اجرای برنامه کمک کنه
توصیه من اینه که به طور کلی طوری کد را طراحی کنید که کلاینت جز در مواقع لزوم به دیتا سورس کانکت نشه (disconnected عمل کنید ) یعنی رکوردست منفصل یا دیتا ست در .net
جدا کردن layer های مختلف برنامه هم میتونه کارساز باشه به طوری که dll های لایه دیتا فقط تو سرور قرار بگیرند و overhead ی برای کلاینت نداشته باشند .
به هر حال ساختار برنامه های توزیع شده (distributed ) شاید چندان تفاوتی با برنامه های desktop نداشته با شند جز اینکه خود ما بخواهیم از تکنولژی های خاص برای بهینه کردن برنامه استفاده کنیم وگرنه می توان هر نسخه از برنامه را روی یک کلاینت نصب کرد و ما بقی نظارت ها را به خود windows server , SQl Server , ADO,..... سپرد . برای تو ضیحات بیشتر به کتا ب زیر مرا جعه کنید
http://www.sharemation.com/clickonline/8.jpg