PDA

View Full Version : تنظیم iis روی یه سرور

amir_masoud
یک شنبه 17 اسفند 1382, 23:42 عصر
سلام دوستان عزیز
کاربرانی که از یه isp وقت می گیرن معمولآ این امکان رو دارند که وضعیت استفاده خودشون از account ی که گرفتن رو مشاهده کنن ( مثل مجموع ساعات استفاده شده و ساعات باقی مانده و ... ) . که این کار از طریق رفتن به سایت اون isp انجام می شه .
یکی از این برنامه های accounting برنامه isputil هست . که امکان گزارش گیری کاربران رو هم داره . رویه یه سرور برای accounting یه isp نصب شده . الان برای گزارش گیری می شه ip سروری رو که برنامه isputil رویه اون نصبه رو وارد کرد و وارد بخش گزارش گیری برنامه شد .
مثلا فرض کنیم که ip سرور 192.168.28.5 باشه . کاربران میتونن از طریق این آدرس وارد بخش گزارش گیری بشن و اطلاعات مورد نظرشون رو ببینن .
www.192.168.28.5/main.htm
چجوری میشه کاری کرد که کاربران بجای وارد کردن این آدرس ip یه نام رو وارد کنن مثل www.myisp.com
و صفحه مربوط به گزارش گیری برنامه isputil براشون باز بشه .
( اگه اون isp یه سایت برا خودش درست کرده باشه که می تونه تویه یه صفحه از سایت یه لینک به این ادرس ip بزاره . و کاربرانش این صفحات رو باز کنن . حالا فرض کنید که این isp سایتی برا خودش درست نکرده و می خواد که کاربرانش با وارد کردن این نام ( www.mysait.com )بتونن صفحات گزارش گیری مربوط به برنامه رو باز کنن . )
البته شاید از نظر دوستان باتجربه این سوال یه خورده مسخره باشه ولی خب من به این مورد برخورد کردم و برام جالب بود ببینم که چه جوری می شه این کار رو انجام داد .
در ضمن اگه عنوان پست به محتوایه سوالم نمی خوره معذرت می خوام .
:oops: :oops: :oops:
ممنون از تمامی دوستان :flower:

Mahdavi
چهارشنبه 20 اسفند 1382, 22:52 عصر
دوست عزیز
برای اینکار ابتدا بایستی شما یه Domain ثبت کنید. و اونو به سروری که ISPUtil رو داره Redirect کنی. البته این کار با تنظیم NS اون Domain انجام میشه . البته سرور باد IP معتبر داشته باشه نا IP هایی که شما دادید !!!!!
اما اگه می خواید فقط همون کاربرای Local خودتون فقط استفاده کنند ( یعنی فقط با وصل شدن به ISP شما) کافی فقط DNS خودتونو ست کنید.

amir_masoud
چهارشنبه 20 اسفند 1382, 23:23 عصر
جناب آقای مهدوی ممنون از جواب شما
اگه ممکنه در مورد تنظیماتی که باید در dns برای این کار انجام بدم یه توضیحی بفرمایید :oops: :oops:
باز هم از شما ممنونم

Mahdavi
شنبه 23 اسفند 1382, 23:16 عصر
با سلام
کدوم حالت . ثبت Domain و گرفتن NS ?

amir_masoud
یک شنبه 24 اسفند 1382, 02:43 صبح
فعلا که مشکل من حل شد . از راهنمایی های شما هم ممنونم :oops: :oops: :flower: :flower:
ولی خب اگه ممکنه در مورد ثبت دامین و گرفتن ns توضیحاتی رو بفرمایید

Mahdavi
دوشنبه 25 اسفند 1382, 17:00 عصر
دوست عزیز
اگه خودتون اقدام به ثبت Domain کرده باشید می بینید که گزینه هایی به اسم NS وجود دارند.
خیلی راحت و ساده بگم :
NS شما در آدرس یه سرور در اینترنت است که در اون مشخص شده این Domain به کجا بره. این انتقال ممکنه رو همون سرور باشه یا یه سرور دیگه .
مثلا من دو تا از IP های خودم رو (البته کاملا Valid) مثلا a.b.c.d , e.f.g.h رو در اینترنت به نام Ns1.mahdavy.com و Ns2.mahdavy.com ثبت کردم.
حال رو سرور خودم که اومدم DNS رو را انداختم .
حال هر وقت که Domain برای کسی ثبت کنم ns اون رو همین دوتا قرار می دهم. و رو سرور خودم تو DNS سرورم میام و دوتا رکورد اضافه می کنم و اون رکوردها رو ست می کنم به IP سروری که قراره این Domain به اون انتقال داده بشه.

Gladiator
دوشنبه 25 اسفند 1382, 23:41 عصر
با سلام

در DNS رکوردی با نام MX Record وجود داره که میتونید از شرکتی که سرویس ثبت نام دامنه را برای شما انجام میده درخواست کنید که رکورد MX را برابر با IP سرور شما تنظیم کنند . به همین سادگی .

موفق باشید .

amir_masoud
سه شنبه 26 اسفند 1382, 01:42 صبح
:flower: :flower: :flower:

Mahdavi
سه شنبه 26 اسفند 1382, 23:09 عصر
البته دوست عزیزمون بهتر از من میدونند که MX جهت Mail Server استفاده میشه نه Web