PDA

View Full Version : افزایش طول یه فیلد string در کریستال ریپورت درون NET.

maryam_jamshid
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 11:59 صبح
سلام دوستان
چطوری میشه یک فیلد از نوع string رو که در کریستال ریپورت مربوط به NET.به کار بردم رو طول اون رو افزایش بدم؟
مثلا فیلد باید مقدار 12/11/1384 رو نمایش بده ولی مقدار 1384 رو فقط نشون میده.؟؟؟؟؟؟
با تشکر

negar_programmer
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 13:45 عصر
سلام دوستان
چطوری میشه یک فیلد از نوع string رو که در کریستال ریپورت مربوط به NET.به کار بردم رو طول اون رو افزایش بدم؟
مثلا فیلد باید مقدار 12/11/1384 رو نمایش بده ولی مقدار 1384 رو فقط نشون میده.؟؟؟؟؟؟
با تشکر
مگه فیلد تو توی NET. منظورم همون crystalReport هستش به صورت چهارگوش نیست؟
خوب یه بار روش کلیک کن میشه یه textbox با 8 تا دستگیره از هر طرف بکشی بزرگ می شه

Sharif Lotfi
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 14:29 عصر
سلام دوستان
با تشکر

دوست عزیز شاید این سورسی که برات گذاشتم بتونه تا حدودی مشکلت رو حل کنه

maryam_jamshid
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 14:57 عصر
از اینکه جواب دادید ممنونم ولی من نتونستم فایل رو اجرا کنم.اگه امکان داره بیشتر توضیح بدید.

bidad
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 15:29 عصر
والا سوالت عجیب قریبه.
بقول این دوستمون فیلد رو بکش گنده میشه دیگه کد و از این حرفها لازم نداره!!!
مگه اینکه مشکلت چیز دیگه باشه که من فکر میکنم چیز دیگس!

Sharif Lotfi
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 16:18 عصر
از اینکه جواب دادید ممنونم ولی من نتونستم فایل رو اجرا کنم.اگه امکان داره بیشتر توضیح بدید.

من خودم یه بار دیگه تست کردم مشکلی نداره . فایل رو که دانلود کردید سورس فایل رو اجرا کنین بعد روی دکمه انتخاب فونت کلیک کنین و یه فونت انتخاب کنین متن نمونه توی TextBox نوشته میشه که ابعاد TextBox بسته به اندازه و نوع فونت تغییر میکنه
اگه به سورسش نیگا کنین روش کار دستتون میاد از همین روش میتونین توی کریستال ریپورت هم استفاده کنین با این تفاوت که اینجا TextBox دارین ولی توی کریستال ریپورت TextObject دارین ولی روش کار توی جفتش یکیه .

maryam_jamshid
یک شنبه 20 اسفند 1385, 09:46 صبح
سلام
ممنون از کمکتون ولی مشکل برطرف نشد.
من از vb.net2003 استفاده میکنم شاید به خاطر همین نمیتونم برنامه رو اجرا کنم.
ببینید در بخش field Explore و فیلد view که قبلا ساختم و تحت عنوان Year می باشه وقتی روی اون راست کلیک میکنم و Browse Field Data می زنم هم فقط 4 کارکتر اول رو نشون میده و طول اون هم 4 می باشه ؟ اگه راهی باشه بشه که طول این فیلد رو در کریستال ریپورت زیاد کنم فکر میکنم مشکل حل بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در صورتیکه من در بانکم طول اون رو افزایش دادم .

Sharif Lotfi
یک شنبه 20 اسفند 1385, 11:01 صبح
فکر می کنم باید بعد از درست کردن طول رشته توی بانکتون . فیلد مربوطه توی کریستال ریپورت رو پاک کنید و از اول ایجاد کنید و ارتباط بدید . چون ارتباط بین بانک و کریستال بصورت دینامیک آپدیت نمیشه و اگه توی باکتون تغییری داده بشه بایستی از اول توی کریستال معرفی بشه.

maryam_jamshid
یک شنبه 20 اسفند 1385, 11:33 صبح
من همین کار رو کردم و لی اندازه فیلد year همون 4 است و تغییری نمی کنه؟؟

maryam_jamshid
شنبه 26 اسفند 1385, 13:39 عصر
یعنی کسی را ه حل این مشکل رو نمیدونه؟
یه بار دیگه مطرح میکنم؟؟؟
اگه یک view رو به کریستال ریپورتadd کنم فیلد year اون رو به من کامل نشون نمیده فقط 4 کارکتر اول رو نمایش میده؟؟
مثلا 12/03/1385 رو به صورت 1385 میده؟