PDA

View Full Version : چگونگی کار با windows service

ostoureh
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 17:24 عصر
سلام دوستان عزیز
می خوام یه windows Messanger کوچولو بنویسم
لطفا كمك كنيد

CodeMasterX
پنج شنبه 09 فروردین 1386, 09:37 صبح
برنامه زیر رو ببین.یه سرویس ساده تو ویندوز می سازه.کد خاصی نداره ولی در واقع کد اصلی همون کنترل اکتیوایکسی هیت که برات آپلود کردم.این کنترل به زبان VC++‎‎‎ 6.0 نوشته شده که اگر سورسش رو هم خواستی همین جا برات میذارم. یه فایل ReadMe.pdf داره،اونو بخون بیشتر متوجه میشی.

حامد مصافی
پنج شنبه 09 فروردین 1386, 09:42 صبح
در VB امکان ساخت سرویس ویندوز را ندارید!

CodeMasterX
جمعه 10 فروردین 1386, 01:20 صبح
بله VB همچین کاری رو نمی کنه،برنامه بالا هم از یه کنترل اکتیوایکس استفاده می کنه که با VC++‎‎‎ 6.0 نوشته شده.اینجور جاها VB اصلا حتی مطرح هم نمیشه.بگذریم که دات نت خدا شده!

Payman62
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 00:28 صبح
در VB امکان ساخت سرویس ویندوز را ندارید!

سلام.
در ویبی امکان کار با سرویس ها مثل ساخت سرویس پاک کردن یه سرویس استارت استاپ سرویس و ... وجود داره.
ولی این که برنامه شما به عنوان یه سرویس ران بشه ممکن نیست و نیاز به کامپوننت هست.

CodeMasterX
جمعه 28 اردیبهشت 1386, 17:11 عصر
آقا پیام داره آف تاپیک میشه.
بذار ازش بگذریم،حرف شما درست،حرف بقیه دوستان هم درست.
ولی در VB6 امکان ساخت مستقیم سرویس های ویندوزی نیست.باید از کتابخانه ها و یا کامپوننت های دیگه ای استفاده بشه که معمولا با زبان C تهیه شدن.توی دات نت این امکانات برای وی بی در نظر گرفته شده.

saeid5977
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 10:45 صبح
با VB 6 و تنها با استفاده از API های ویندوز میشه سرویس نوشت.
اما به دلیل عدم ساپورت از marshal calback از طریق AddressOf در vb6 سرویس stable نیست. و اصلا توصیه نمیشه اینم مدرک از خود مایکروسافت:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;175948

Payman62
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 02:43 صبح
با VB 6 و تنها با استفاده از API های ویندوز میشه سرویس نوشت.
اما به دلیل عدم ساپورت از marshal calback از طریق AddressOf در vb6 سرویس stable نیست. و اصلا توصیه نمیشه اینم مدرک از خود مایکروسافت:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;175948
سلام.
دوست عزیز ساخت سرویس با ران کردن برنامه به عنوان سرویس خیلی فرق میکنه.
پس از ساختن سرویس یه سرویس با مشخصاتی که دادی در لیست سرویس ها اضافه میشه.
ولی ران کردن برنامه به عنوان سرویس یعنی سرویس مورد نظرتو از تو لیست سرویس ها استارت کنی و درنتیجه برنامت به عنوان یه سرویس ران بشه.

لینکی که شما دادی در مورد ران کردن برنامه های ویبی به عنوان سرویس توضیح داده نه ساختن یه سرویس ساده.

من میگم نوشتن برنامه ای که سرویس بسازه به راحتی امکان پذیره. ولی نوشتن برنامه ای که بتونه به عنوان سرویس ران بشه ( یعنی در اثر استارت سرویس مورد نظر اجرا بشه و استاپ نشه) امکان پذیر نیست و نیاز به کامپوننت داره و تو اون لینک هم دیدیم که مشکلات خاص خودشو داره.

saeid5977
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 03:51 صبح
سلام
درسته، البته منظور من از اول نوشتن برنامه ای بود که ماهیت سرویس رو داشته باشه.
نه اینکه سرویسی رو start وstop کنه.
منظور شما از لفظ سرویس بسازه اینکه سرویس رو start کنه؟

Payman62
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 17:48 عصر
سلام
درسته، البته منظور من از اول نوشتن برنامه ای بود که ماهیت سرویس رو داشته باشه.
نه اینکه سرویسی رو start وstop کنه.
منظور شما از لفظ سرویس بسازه اینکه سرویس رو start کنه؟
سلام.
نه. توضیح دادم که. پست قبلیم رو کامل بخون. منظور از ساخت سرویس اینه که برنامه ای بنویسی که بتونه یه سرویس تو لیست سرویس های ویندوز اضافه کنه. که به راحتی با ویبی امکان پذیره.

mzjahromi
شنبه 05 خرداد 1386, 06:40 صبح
فکر میکنم اگر بجای اینکه با هم کل کل کنید یخورده علمی صحبت میکردید شاید بحثتون به نتیجه میرسید