PDA

View Full Version : یک سوال خیلی مهم

homitayson
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 23:12 عصر
در ویژوال بیسیک چگونه میتوان بزنامه ای نوشت که با پورتهای نرم افزاری(شبکه)و با آیپی خاصی ارتباط برقرار کرد و داده هایی را با کامپیوتر های دیگر از طریق پروتوکل های http وftp و...رد و بدل کرد.!:لبخندساده:

CodeMasterX
شنبه 19 اسفند 1385, 14:07 عصر
من خودم الان نمی دونم کدش رو کجا گذاشتم وگرنه براتون میذاشتم.برو توی سایت زیر و Binary Transfer Control رو جستجو کن توی بخش VB:

http://www.pscode.com (http://www.pscode.com/)

این یه UserControl اکتیوایکس هست که این کارهایی که شما گفتی رو بخوبی انجام میده قابلیت های دیگه ای هم داره.

موفق باشی!

sohrab o
پنج شنبه 02 فروردین 1386, 16:35 عصر
یه OCX هست به نام winsock که فکر کنم بتونه کاری که بخوای انجام بده اما بازم مطمئن نیستم

CodeMasterX
جمعه 03 فروردین 1386, 01:17 صبح
در ضمن می تونی با نوشتن یه ماژول ساده که داده های از نوع فایل رو به پاکت های کوچکتری تقسیم میکنه این کار رو انجام بدی.یه برنامه تو بخش برنامه های وی بی فکر می کنم خودم آپلود کردم که بین دو سیستم تکست و فایل میفرسته.این برنامه با Winsock 6.0 نوشته شده.فکر کنم اسمش Winsock Chat بود.یه جستجو بکن.

homitayson
چهارشنبه 02 خرداد 1386, 09:22 صبح
آقایون مشکلم حل شد دستتون درد نکنه.

CodeMasterX
پنج شنبه 03 خرداد 1386, 01:14 صبح
خوب خدا رو شکر.ولی شما چجوری مشکلتون به این راحتی و زودی حل شد ؟
من یه برنامه برای Network Administration با VB6 و دات نت نوشتم که قابلیت های زیر رو دارن:

- گرفتن لیست پورت های باز
- گرفتن لیست IP های متصل به سیستم
- گرفتن لیست کارت های شبکه و وصل شدن به کدام + گرفتن اطلاعات سخت افزاری
- وصل شدن به سیستم های موجود در شبکه
- گرفتن اطلاعات سخت افزاری کامل مربوط به سیستم های موجود در شبکه
- عکس گرفتن از مانیتور سیستم های درون شبکه
- دانلو و آپلود فایل ها بصورت نمایان و پنهان بین سیستم ها
- Trace (ردیابی) پاکت های مربوط به تمام سیستم ها با نمایش تمام اطلاعات
- قفل کردن سیستم ها
- محاسبه زمان استفاده از سیستم ها از زمان شروعی که شما در نظر گرفتین
- و .....................

با دات نت تقریبا 1 ماه طول کشید تا تموم شد ولی با VB6 واقعا عرقم در اومد تا تموم بشه.توی وی بی 6 باید نزدیک به 2000 خط فقط API و مقدارهای ثابت و انواع داده ها رو تعریف کنید.دیگه خود کد های اصلی که بماند.

homitayson
جمعه 04 خرداد 1386, 20:54 عصر
اما من فقط به وی بی 6 علاقه دارم و فکر نکنم بتوانم با vb.net برنامه بنویسم!
راستی کمی کمکم میکنی شاید از vb.net خوشم اومد؟
اینکه چه فرقهایی داره و از کجا دانلود کنم و آیا مقاله ای برای یادگیری تو شبکه است؟!.
ممنون میشم واقعا خیلی با معرفتی.

CodeMasterX
جمعه 04 خرداد 1386, 22:53 عصر
علاقه شما به وی بی 6 ربطی به یادگیری دات نت نداره.شما اگه میخوایی توی بازا کار موفق باشی و با تکنولوژی ها و نیازهای بازار پیش بری یادگیری تکنولوژی ها جدید امری ناگزیر هست.
ضمنان دات نت قابل دانلود نیست عزیز من یه DVD حجم داره! فرق های دات نت و تکنولوژی ها قبل از اون از این سایت خارجه هزاران کتاب چاپ شده برای یادگیری دات نت این سایت برای رفع مشکل و طرح مباحث فنی هست نه آموزش فدم به قدم یه تکنولوژی.
اگر شما دات نت رو شروع کنی و کتابها و مراجع خوبی رو مطالعه کنی و به کار ببندی ظرف کمتر از یک سال میتونی بهش مسلط بشی که این امر نیاز به تمرین،مطالعه و تحقیق داره.برای برنامه نویسی شبکه هم باید بگم پله پله.... یهو نمیشه پرید پله صدم!
توی بازار دات نت 2005 موجود هست و شکر خدا ایران هم که چیزی به اسم کپی رایت نداره پس میتونی با قیمت چند هزار تومان ناقابل بخریش،کتابهای دات نت هم تو بازار زیاده و اخیرا کتابهای خوبی ترجمه و چاپ شدن.
به قول خدا : حرکت از تو،برکت از من.