PDA

View Full Version : Backup و Restore کردن در پروژه های Vb.net

ch2007
پنج شنبه 17 اسفند 1385, 19:12 عصر
سلام
من در یکی از برنامه هام 2 تا دکمه گذاشتم تا کاربر بتونه مثلا هر شب دیتابیس رو روی یک حافظه فلش یا مثلا هاردش بک آپ بگیره و هر وقت هم که خواست بتونه Restore کنه مثلا وقتی ویندوزش پاک شد بتونه دوباره آخرین تغییرات رو برگردونه . حالا میخواستم بدونم چجوری باید برای این کار کد بنویسم . در ضمن من از sql server 2005 استفاده میکنم .

saeed_rezaei
جمعه 18 اسفند 1385, 00:33 صبح
سلام.
من پیشنهاد می کنم که از WINRAR کمک بگیری. من یه جایی کار می کنم که 23 بانک اطلاعاتی توی اکسس دارن و هر روز باید صبر می کردم که کارمندا خونه می رن یه ساعت بعدش از بانکها پشتیبان بگیرم. واسه همین یه برنامه نوشتم که هر روز در ساعت خاصی یه کپی از بانکها رو ZIP می کرد و در یه جای دیگه شبکه نگه می داشت.

با کد زیر میتونی خیلی راحت پشتیبان بگیری.

Dim sd AsString = "winrar"

Dim p AsString = " a -r -sfx " & str1 & " " & str2
Process.Start (sd, p)

رشته 1: مسیر و نام فایلی است که اطلاعات فشرده شده را شامل می شود.
رشته 2: مسیر و نام پوشه ای است که قصد فشرده سازی آن را داریم.
پیشنهاد میکنم که یه نگاهی به help برنامه winrar بندازید.
این رو هم که مطمئنن می دونید که:
1 باید برنامه wirar رو یا نصب کنید و یا کپی کنید تو شاخه ویندوز.
2 در زمان اجرای دستور فوق هم که بانک نباید مورد استفاده قرار بگیره.
3 اگه از بانک اطلاعاتی اس کیو ال استفاده میکنی قبل از شروع عملیات بایدش سرویس SQL SERVER رو STOP کنی تا مجوز دسترسی به برنامه داده بشه.

موفق باشید

hamed_bostan
جمعه 18 اسفند 1385, 15:06 عصر
سلام
بابت کد back up و restore که هم می تونی به bol مراجعه کنی هم اگر عینا خواستی میتونی با sql profiler در زمانی که run هست یه بار این کار رو دستی انجام بدی(back up& restore) و بعد دستوراتش رو استفاده کنی .. همون جا هم توی دستورت می تونی مجل back up رو مشخص کنی
یا حق

ch2007
شنبه 19 اسفند 1385, 21:02 عصر
kمن کد backup و restor در وی بی رو میخوام