PDA

View Full Version : یک utility رایگان یا قیمت پایین که مثل Enterprise Manager بانک را Attach کند چیست؟

ali_abbasi22145
جمعه 18 اسفند 1385, 13:45 عصر
سلام
یک utility رایگان(ّFREE) یا قیمت پایین که مثل Enterprise Manager بانک را Attach کند چیست و چیز دیگری نمی خواهم؟
که من بتوانم بانک sqlserver 2000 را به آن Attach کنم وبرنامه ام اجرا شود خیلی متشکر می شوم.

whitehat
جمعه 18 اسفند 1385, 16:21 عصر
شما براحتی می توانید از MSDE (http://www.microsoft.com/sql/msde) استفاده کنید که رایگان بوده و از سایت میکروسافت قابل دانلود است.سپس می توانید با استفاده از ابزار OSQL پایگاه داده خود را Attach یا DeAttach کنید
برای Attach کردن نیز می توانید از کد زیر استفاده کنید

1> exec sp_attach_db @dbname = 'YourDataBase',
2> @filename1 =
'C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL$DBNAME\Data\DBFileName.mdf',
3> @filename2 =
'C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL$DBNAME\Data\DBFileName_log.LDF'
4> go

ali_abbasi22145
جمعه 18 اسفند 1385, 16:36 عصر
سلام
این را کجا و چکگونه اجرا کنم.

whitehat
جمعه 18 اسفند 1385, 17:46 عصر
شما می توانید از محیط Command Prompt دستور osql را اجرا کنید و به پایگاه داده وصل شده و از آن استفاده کنید (این ابزار فقط مربوط به MSDE نمی باشد)
مثال:

C:\> osql –U sa –P password –S localhost\myinstance
1: select @@VERSION
2: go
3: quit

ali_abbasi22145
جمعه 18 اسفند 1385, 19:46 عصر
سلام
اگه می شه روش Attach یا DeAttach که می گویید اسان است توضیح کامل بدهید متشکر می شوم.

whitehat
جمعه 18 اسفند 1385, 20:44 عصر
نمی دانم با کدام قسمت مشکل دارید اما یک بار دیگه روش را می نویسم.(فرض می کنم که شما با نصب MSDE مشکلی ندارید و آنرا بر روی کامپیوتر خود نصب کرده اید)
- ابتدا فایل های Database خود را در جایی که نوشتن مسیر آن راحت است کپی کنید. این فایل ها ( با فرض اینکه نام DB که درست کردید Test میباشد)شامل دو فایل Test.mdf و Test_Log.mdf می باشد (دومی LogFile دیتابیس شماست) .
- بر روی Run کلیک کنید و بنویسید cmd تا به Command Prompt بروید.
- سپس باید به پایگاه داده MSDE که بر روی کامپیوتر نصب شده Login کنید. برای این کار از دستور پست شماره 4 خط اول استفاده کنید. در آن مثال فرض شده من Instanceی با نام MyInstance بر روی کامپیوتر خود دارم و می خواهم با نام کاربری sa با پسورد password وارد شوم. در صورتی که نمی دانید نام Instance شما چیست از دستور زیر استفاده کنید، نامی را که مشاهده می کنید عینا باید به جای localhost/myinstance بنویسید

c:\> OSQL -L
اگر همه کار ها را درست انجام داده باشید در پرامت خود چیزی مانند زیر مشاهده می کنید

c:\> osql -U sa -P password -S localhost/myinstance
1>
- در واقع پرامپت شما از <\:C به <1 تبدیل میشه. حال با استفاده از دستور پست شماره 2 پایگاه داده مورد نظر خود را Attach کنید فقط به جای مسیر ها در ' ' مسیر فایل های خود را قرار دهید.
موفق باشید

کلمات کلیدی : Attach - MSDE - OSQL - Server List

ali_abbasi22145
شنبه 19 اسفند 1385, 10:05 صبح
نمی دانم با کدام قسمت مشکل دارید اما یک بار دیگه روش را می نویسم.(فرض می کنم که شما با نصب MSDE مشکلی ندارید و آنرا بر روی کامپیوتر خود نصب کرده اید)
- ابتدا فایل های Database خود را در جایی که نوشتن مسیر آن راحت است کپی کنید. این فایل ها ( با فرض اینکه نام DB که درست کردید Test میباشد)شامل دو فایل Test.mdf و Test_Log.mdf می باشد (دومی LogFile دیتابیس شماست) .
- بر روی Run کلیک کنید و بنویسید cmd تا به Command Prompt بروید.
- سپس باید به پایگاه داده MSDE که بر روی کامپیوتر نصب شده Login کنید. برای این کار از دستور پست شماره 4 خط اول استفاده کنید. در آن مثال فرض شده من Instanceی با نام MyInstance بر روی کامپیوتر خود دارم و می خواهم با نام کاربری sa با پسورد password وارد شوم. در صورتی که نمی دانید نام Instance شما چیست از دستور زیر استفاده کنید، نامی را که مشاهده می کنید عینا باید به جای localhost/myinstance بنویسید

c:\> OSQL -L
اگر همه کار ها را درست انجام داده باشید در پرامت خود چیزی مانند زیر مشاهده می کنید

c:\> osql -U sa -P password -S localhost/myinstance
1>
- در واقع پرامپت شما از <\:C به <1 تبدیل میشه. حال با استفاده از دستور پست شماره 2 پایگاه داده مورد نظر خود را Attach کنید فقط به جای مسیر ها در ' ' مسیر فایل های خود را قرار دهید.
موفق باشید

کلمات کلیدی : Attach - MSDE - OSQL - Server List
سلام
من MSDE را نصب بدون مشکل کردم و بانکم با کاربر sa , بدون پاسورد است پس در قسمت پاسورد خالی باید بگذارم.
و توضیحات شما را تست می کنم و تشکر می کنم.

ali_abbasi22145
شنبه 19 اسفند 1385, 16:02 عصر
سلام
C:\> osql –U sa –P password –S localhost\myinstance
را اجرا کردم و هر بار تست کردم پیام خطا می دهد وپرمپت 1> نمی آید.

whitehat
شنبه 19 اسفند 1385, 19:07 عصر
پیغام خطا را به اضافه خروجی دستور OSQL -L را در اینجا بنویسید.

aliasghar
شنبه 19 اسفند 1385, 20:46 عصر
من یک utility کوچک دارم
فقط قبل از استفاده مشخصات سرورت را در فایل ini قرار بده
اگر تنظیمات را بلد نبودی بپرس
بعد مسیر فایل های mdf , ldf را انتخاب کرده دکمه attach را بزن

ali_abbasi22145
شنبه 19 اسفند 1385, 20:48 عصر
سلام , تشکر بی پایان مرا بپذیرید.
1- اما مشکلم حل نشده است و ایراد از دستورم می گیرد و error نمی دهد و پیغام زیر را می دهد که دستور را درست بنویسم!
من دستور:
Osql –u sa –p 123456 localhost/instance1
یا دستور
Osql –u sa –p 123456 hrst/instance1
پیغام در عکس زیر می باشد, یک msde بیشتر نصب نکردم و یک server همانطور که می ببینید بیشتر ندارم:

2-سوال دیگر اگر پاسورد sa را blank بگذاریم دستورات بالا چگوه باید نوشت؟

3-محتویات فایل setup.ini هم به شکل زیر است:

[Options]
DISABLENETWORKPROTOCOLS=0
SAPWD="123456"
INSTANCENAME="instance1"
SECURITYMODE=SQL
4- خروجی دستور osl –l را در شکل زیر می بینید و برای چه این خروجی را می خواهید چون اصلا attach نشده است؟

whitehat
یک شنبه 20 اسفند 1385, 13:55 عصر
دوست عزیز پارامترهای دستور OSQL بصورت Case Sensetive است :)

4- خروجی دستور osl –l را در شکل زیر می بینید و برای چه این خروجی را می خواهید چون اصلا attach نشده است؟
من با این دستور متوجه می شوم دقیقا نام سرور و نام Instance شما چیست . لطفا سوئیچ را با L (ال بزرگ) بنویسید.

2-سوال دیگر اگر پاسورد sa را blank بگذاریم دستورات بالا چگوه باید نوشت؟
اگر می خواهید به صورت Windows Authentication به سرور وصل شوید از دستور زیر استفاده کنید.

c:\> osql -E -S (local)