PDA

View Full Version : حذف اطلاعات فقط یک فیلد از بانک اطلاعاتی

unforgiven
یک شنبه 20 اسفند 1385, 09:17 صبح
سلام دوستان
من نیاز به این دارم که فقط بتونم اطلاعات یک فیلد از بانک اطلاعاتی رو حذف کنم . مثلا تیبل من چند تا فیلد داره که یکیش فیلد ؛ نام : هست . حالا من می خوام فقط اطلاعات این فیلد حذف بشه . ضمنا من از DAO استفاده می کنم .

البته منظور من استفاده از دستور زیر نیست چون این کل اطلاعات یک رکورد رو حذف می کنه !

data1.recordset.delete
data1.refresh

پیشاپیش ممنونم و منتظر جواب

Goeezor
یک شنبه 20 اسفند 1385, 09:52 صبح
عزیزم برای دسترسی به یک فیلد پایگاه
(شماره فیلد )data1.Recordset.Fields
یا
نام فیلد!data1.Recordset.Fields

shamsoft
یک شنبه 20 اسفند 1385, 12:47 عصر
منم فکر نکنم بشه حذفش کرد. فکر کنم مقدارش رو برابر null کنی بهتر باشه

unforgiven
یک شنبه 20 اسفند 1385, 15:10 عصر
جناب Goeezor
این چیزی که شما گفتی رو که می دونم ! گفتم چطور میشه اونو حذف کرد ؟ اگه چیزی به ذهنتون می رسه لطفا بگید .
ممنونم

mahdyeh
یک شنبه 20 اسفند 1385, 16:06 عصر
سلام
میتونید UpDada بکنید

unforgiven
یک شنبه 20 اسفند 1385, 23:34 عصر
اگه میشه مثال بزنید .

CodeMasterX
دوشنبه 21 اسفند 1385, 00:09 صبح
نمیشه مقدار یک فیلد رو به معنای کلمه DELETE کرد جوری که بقیه فیلد های اون ردیف سالم بمونن! شما باید همونطوری که دوستمون گفت مقدار اون فیلد رو برابر با NULL قرار بدی.در غیر اینصورت چه از دستورات SQL استفاده کنی چه از دستورات DAO و ADO مجبوری کلا یک ردیف رو حذف کنی.

unforgiven
سه شنبه 22 اسفند 1385, 00:36 صبح
ممنونم دوستان

abook.100
پنج شنبه 11 اسفند 1390, 14:22 عصر
سلام دوستان
من نیاز به این دارم که فقط بتونم اطلاعات یک فیلد از بانک اطلاعاتی رو حذف کنم . مثلا تیبل من چند تا فیلد داره که یکیش فیلد ؛ نام : هست . حالا من می خوام فقط اطلاعات این فیلد حذف بشه . ضمنا من از DAO استفاده می کنم .

البته منظور من استفاده از دستور زیر نیست چون این کل اطلاعات یک رکورد رو حذف می کنه !

data1.recordset.delete
data1.refresh

پیشاپیش ممنونم و منتظر جواب

میدونم خیلی وقته که از مطرح کردن این سوال میگذره ..
ولی بخاطر اینکه یه سوال خوب بود و گفتم شاید دیگران هم این سوال براشون پیش بیاد میگم

Dim Str As String = "UPDATE TableName SET ColumnName = ' ' "