PDA

View Full Version : موج سینوسی و کسینوسی

SYSMAN
یک شنبه 20 اسفند 1385, 18:40 عصر
کامپننتی وجود داره که با دریافت اعداد روی یم صفحه موج سینوسی و کسینوسی اون را بکشد؟
یا کلاً برای رسم موج (نمایش کشیدن شکل سینوس) روی یک صفحه چه طور می شه عمل کرد؟

ghafoori
یک شنبه 20 اسفند 1385, 22:07 عصر
دوست عزیز برای این کار باید از شی graphic و متد رسم منحنی ان یعنی drawcurve استفاده کنی

SYSMAN
دوشنبه 21 اسفند 1385, 01:46 صبح
خوب چه طوری می تونم آنرا با گذشت زمان بر مبنای یک سری اعداد رسم کنم؟؟ چیزی شبیه به
oscilloscope

ghafoori
دوشنبه 21 اسفند 1385, 07:32 صبح
خوب زمان همان محور x می شود و sin , cos هم محور y اول شما باید یک مقیاس تعیین کنید مثلا هر پیکسل معادل یک واحد یا بیشتر یا کمتر بعد نقاط را حساب کنید یعنی براساس زمان یک سری نقاط بدست می اید که x انها زمان و y انها sin , cos است بعد از این نقاط یک ارایه درست می کنید و به تابع رسم نمودار می دهید بعد نمودار رسم می شود

SYSMAN
دوشنبه 21 اسفند 1385, 15:56 عصر
دوست عزیز این مطالب رو می دونم.
من می خواهم زمانی که شکل رسم بشه. در واقع رسم شدن شکل به کاربر نشون داده بشه.

SYSMAN
سه شنبه 22 اسفند 1385, 11:49 صبح
در واقع من می خواهم بتونم روی یک فرم یک سری سیگنال رو نمایش بدهم که با گذشت زمان تغییر می کنه و این تغییرات دائما در حال رسم شدن و نمایش بر روی فرم باشه.

ghafoori
سه شنبه 22 اسفند 1385, 21:26 عصر
منظور شما مثلا یک چیزی شبیه task manager ویندوزه که درصد کار cpu را نشون می ده اگر این باشد شما می توانید با استفاده از یک تایمر در فواصل زمانی مختلف نمودار را رسم کنید

SYSMAN
چهارشنبه 23 اسفند 1385, 00:19 صبح
بله تقریبا برای این کار چه طور می تونم عمل کنم. منظورم دستور مربوط به کشیدن اون خطوط و اتصال نقاط به یکدیگر هست