PDA

View Full Version : کدهای آماده در اکسس

mmha_85
دوشنبه 21 اسفند 1385, 00:38 صبح
سلام خدمت دوستان
وقتی که یک کامند باتم می خوان در فرم قرار بدین، پس از قرار دادن اون، اکسس ازتون یک سری چیزا می پرسه. مثلا اینکه می خواین این دکمه چی کار بکنه و .... که وقتی شما اون دکمه رو ایجاد می کنین، اکسس کدش رو پشت اون دکمه قرار داده.
یا شبیه این مورد رو وقتی که می خواین یک فرم و زیر فرم بسازین دارین که ازتون سوال می پرسه که ریلیشن بین این دو چی هست.
و موارد مختلفی ازین دست.
چند وقتیه که من وقتی کاند باتم میذارم دیگه اون سوالارو از من نمی پرسه! نمی دونم علتش چیه و این باعث شده که مقداری از وقت من بیخودی سر کد نوشتن هایی گذاشته بشه که کد هاش در اکسس آمادس.
میشه بگین ممکنه کجا، چه چیزی تغییر کرده باشه که این اتفاق افتاده؟
ممنون از همه

انگوران
دوشنبه 21 اسفند 1385, 06:59 صبح
ممکنه یکی از ابزارهای نوار ابزار toolbox به اسم control wizard رو از حالت انتخاب خارج کرده باشی .

mmha_85
دوشنبه 21 اسفند 1385, 10:51 صبح
ممکنه یکی از ابزارهای نوار ابزار toolbox به اسم control wizard رو از حالت انتخاب خارج کرده باشی .

ببخشید میشه لطفا جای این control wizard رو بگین؟

انگوران
دوشنبه 21 اسفند 1385, 11:27 صبح
اگه اشاره گر موس رو روی ابزارهای toolbox نگه دارین اسامی اونا توی tooltip نوشته می شه . تو سیستم خودم دومین ابزار toolbox هست .

poriya1312
چهارشنبه 01 آبان 1392, 17:53 عصر
ميدونم اين نوشته مربوط به سالها قبله ولي شايد مثل من داشتن امسال ميديدنش.

وقتي داري آفيس نصب ميكني به صورت كامل نصب كن يعني به تيك complet instal روبزن فكر كنم حل بشه

mmbguide
چهارشنبه 01 آبان 1392, 19:52 عصر
سلام

من اکسس 2103 دارم

یک فرم بسازید و برگه Design رو انتخاب کنید (جایی که اشیاء فرم قرار دارند). قبل از انتخاب یک شیء مثل دکمه، ابتدا روی فلش سمت راست کادر اشیاء کلیک کنید تا تمام اشیاء به اضافه این سه گزینه رو ببینید:

Set Control Default
Use Control Wizards
ActivX Controls

شما باید گزینه شماره 2 را در حالت انتخاب قرار بدید. حالا دکمه رو از ابزار انتخاب کنید و روی فرم قرار بدید تا ویزاد باز بشه. اگه این اتفاق نیوفتاد برنامه اکسس رو ببند و دوباره باز کن.