PDA

View Full Version : راهنمایی فوری در اجرای برنامه

mahboob
دوشنبه 21 اسفند 1385, 08:17 صبح
من برنامه ای نوشتم به زبان delphi وبانک sql و می خواهم در یک کامپیوتر دیگری که با کامپیوتر اول (sql در آن است)شبکه است برنامه ام را اجرا کنم ولی با اجرای برنامه با خطا مواجه میشم لطفا منو راهنمایی کنیداینم خطا

whitehat
دوشنبه 21 اسفند 1385, 12:45 عصر
مشکل شما می تواند از Connection String باشه، نام سرور و یوزر و پسورد را چک کنید.(یا آنرا در اینجا قرار دهید)

mahboob
سه شنبه 22 اسفند 1385, 07:40 صبح
مشکل شما می تواند از Connection String باشه، نام سرور و یوزر و پسورد را چک کنید.(یا آنرا در اینجا قرار دهید)
با تشکر از شما ولی مشکل از این نیست چون برنامه در کامپیوتر اول (sql در آن است)اجرا میشه
پس فکر نمیکنم مشکل از این باشه

whitehat
سه شنبه 22 اسفند 1385, 07:58 صبح
دوست عزیز هنگامی که برنامه شما به روی کامپیوتری دیگر انتقال داده می شود مسیر اتصال به سرور عوض می شود . اما اگر شما از Windows Authentication استفاده نکرده باشید ، مشکل شما می تواند از فایروال موجود بر روی کامپیوتر مقصد باشد

mahboob
سه شنبه 22 اسفند 1385, 14:10 عصر
دوست عزیز هنگامی که برنامه شما به روی کامپیوتری دیگر انتقال داده می شود مسیر اتصال به سرور عوض می شود . اما اگر شما از Windows Authentication استفاده نکرده باشید ، مشکل شما می تواند از فایروال موجود بر روی کامپیوتر مقصد باشد

دوست عزیز فیروال خاموشه و من از این نظر مشکلی ندارم چون کلیه فایل های share شده را در شبکه خودم میبینم و فکر میکنم خطایی هم که هنگام اجرای برنامه میگیره گویای این باشه میشه کمی با دقت به پیغام خطا توجه کنید این مسئله برای من حیاتیه و از شما متشکرم که پیگیر این مسئله هستید

whitehat
سه شنبه 22 اسفند 1385, 16:37 عصر
این یه پیغام عمومی هست که می تونه عوامل مختلفی داشته باشه مثلا سرویس Start نباشه ، دسترسی به سرور امکان پذیر نباشه، SQL در حالت Windows Authentication باشه و ... این (http://support.microsoft.com/?id=328306) مطلب را بخوانید.
Connection String خودتان را هم اینجا بنویسید.

iman_22a
چهارشنبه 23 اسفند 1385, 02:45 صبح
من احتمال می دم که Sql کامپیوتر اول شما امکان Remote Connection را نمیده اگر اینطور باشه و Sql شما 2000 باشه باید Service Pack 3 مربوط به Sql را روی کامپیوتر اول نصب کنید تا از تمامی کامپیوترهای شبکه قابل دسترسی باشه
البته موردی که گفتم در صورتی صادقه که راهنماییهای دیگر دوستان کارساز نباشه

mahboob
چهارشنبه 23 اسفند 1385, 08:00 صبح
این یه پیغام عمومی هست که می تونه عوامل مختلفی داشته باشه مثلا سرویس Start نباشه ، دسترسی به سرور امکان پذیر نباشه، SQL در حالت Windows Authentication باشه و ... این (http://support.microsoft.com/?id=328306) مطلب را بخوانید.
Connection String خودتان را هم اینجا بنویسید.

دوست عزیز سلام sql در حالت Windows Authentication هست و قبلا با این حالت من این کارو انجام دادم و جواب میداد ولی الان ... نمیدونم مشکل چیه؟
اینم Connection String : Provider=SQLOLEDB.1;Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial Catalog=Abonman;Data Source=MOKHABERAT
در ضمن اگه مشکل از Connection String باشه در کامپیوتر اول هم نباید برنامه run بشه در صورتیکه در اجرا میشه از شما بابت پیگیری کار ممنونم

mahboob
چهارشنبه 23 اسفند 1385, 08:02 صبح
من احتمال می دم که Sql کامپیوتر اول شما امکان Remote Connection را نمیده اگر اینطور باشه و Sql شما 2000 باشه باید Service Pack 3 مربوط به Sql را روی کامپیوتر اول نصب کنید تا از تمامی کامپیوترهای شبکه قابل دسترسی باشه
البته موردی که گفتم در صورتی صادقه که راهنماییهای دیگر دوستان کارساز نباشه

دوست عزیز Service Pack 3 نصبه مورد دیگه اگه به فکرت میرسه بگو ممنون

iman_22a
چهارشنبه 23 اسفند 1385, 11:31 صبح
دوست عزیز سلام sql در حالت Windows Authentication هست و قبلا با این حالت من این کارو انجام دادم و جواب میداد ولی الان ... نمیدونم مشکل چیه؟
اینم Connection String : Provider=SQLOLEDB.1;Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial Catalog=Abonman;Data Source=MOKHABERAT
در ضمن اگه مشکل از Connection String باشه در کامپیوتر اول هم نباید برنامه run بشه در صورتیکه در اجرا میشه از شما بابت پیگیری کار ممنونم

دوست عزیز همانطور که نوشته اید Sql شما در حالت Windows Authentication است پس مطمئن باشید که با این کانکشن از طریق کامپیوترهای دیگر نمی توانید به سرور وصل بشید باید Sql را برای هر دو حالت آزاد بگذارید یعنی هم W A و هم دسترسی مخصوص Sql
و کانکشن خود را با دسترسی مخصوص Sql پیکربندی کنید .
اگر مشکلی داشتید در خدمتم