PDA

View Full Version : نحوه اتصال به صفحه دیگر با دکمه submit

moeen amirlatifi
سه شنبه 19 اسفند 1382, 17:39 عصر
چه جوری میشه با استفاده از یک دکمه submit دستور اتصال به یک صفحه دیگر را داد.البته در php.

مهدی کرامتی
سه شنبه 19 اسفند 1382, 18:42 عصر
این ربطی به php ندارد، بلکه در HTML تعیین میشود. مثال:

<form method="POST" action="form2.php">
</form>

نام فایل و مسیر مقصد را در مقابل عبارت Action در عنصر فرم قرار دهید.

oxygenws
سه شنبه 19 اسفند 1382, 18:46 عصر
چه جوری میشه با استفاده از یک دکمه submit دستور اتصال به یک صفحه دیگر را داد.البته در php.
منظورتون از "صفحه دیگر" چیه؟؟ لطفا کل سوالتون رو بیشتر توضیح بدید.

moeen amirlatifi
سه شنبه 19 اسفند 1382, 19:35 عصر
منظورم اون جوابی که دوستمون داده که در form html اونوبیاریم نیست منظورم اینه که مثلا اگر شناسه کاربری و رمز در یک فرم درست بود با زدن دکمه submit بتونیم یک صفحه دیگرو ببینیم.اون جواب معنیش اینه که با زدن دکمه submit کد php موجود در اون صفحه اجرا بشه ولی من میخوام با زدن دکمه به همراه اجرا کد یک صفحه دیکرو ببینم.
نمیدونم تونستم منظورمو بگم یا نه.
ممنونم.

oxygenws
سه شنبه 19 اسفند 1382, 20:12 عصر
نمیدونم تونستم منظورمو بگم یا نه.
شرمنده :) من که چیزی نفهمیدم :)

Abbas Arizi
سه شنبه 19 اسفند 1382, 20:14 عصر
فکر کنم منظورشون اینه که چجوری redirect کنن.

Smran
جمعه 22 اسفند 1382, 21:52 عصر
با سلام به دوستان....
منظور moeen این بود که برا ی ارسال اطلاعات (submit) هیچ ربطی نداره که با php یا با html بفرستی ولی معمولا کسی که با php کار میکنه باید توانایی کار با tag و دستورهای html را بلد باشه. به همین جهت معمولا برنامه نویسان php برای ارسال اطلاعات به روش html کار میکنند یعنی در حین تیپ کد های php یک تگ html باز میکنند و دستوری را که دوستمان گفت در مشخصه form action تایپ میکنند.
برای محکم کاری:

<HTML>
<HEAD>
</HEAD>
<BODY>
<php?
<FORM ACTION="form2.php" MEHTOD="GET">
First Name<Input Type="text" Name="firstname" Size="20">
<Input Type=”Submit” Name=”Submit” Value=”Submit”>
</FORM>
?>
</BODY>
</HTML>

توضیح:
این کد را درون صفحه ای به عنوان مثال form1.php ذخیره میکنی.
در تگ <form action=…></form> هر دستوری را که بنویسی بی ادرس action میفرسته.
نوع ارسال اطلاعات هم جلوی MEHTOD مینویسی. Mehtod هم میتونه به صورت post باشه(یعنی به صورت سری به صفحه form2.php بفرسته) و هم میتونه به صورت GET بفرسته( یعنی به صورت اشکار به شکلی که اطلاعات توسط URL فرستاده بشه).
در بین تگ هم دستور یک EDIT BOX نوشته شده که اطلاعات وارد شده در ان درون متغیر First Name ریخته میشه. و توسط دکمه Submit اطلاعات Form action به صفحه Form2.php ارسال میشه.
برای مطمن شدن از ارسال اطلاعات میتوانید در صفحه Form2.php این کد ها را تایپ کنید.

<HTML>
<HEAD>
</HEAD>
<BODY>
<php?
Echo (“welcome “.$firstname);
?>
</BODY>
</HTML>

در این حالت باید هر چی کاربر در Edit box first name, تایپ کنه و دکمه Submit رو بزنه در صفحه دوم باید نام او با خوش امدگویی چاپ بشه.
امید وارم متوجه شده باشی...

messagemann
دوشنبه 30 فروردین 1389, 12:57 عصر
اگر به جای دکمه submit از لینکی جهت انجام کار دکمه submit استفاده کنم چه کدی را باید بنویسم؟