PDA

View Full Version : تنظیم شدن dropdownlistبا انتخاب قبلی

ashena29
سه شنبه 22 اسفند 1385, 10:26 صبح
با سلام به دوستان همکار
دیتاگریدی جهت ورودواصلاح اطلاعات تهیه شده که یکی از ستونهای این دیتاگرید از جنس templatecolumnمی باشد که محتوای آن یک dropdownlist می باشد با تعیین مد ویرایش dropdownlist مربوطه از اول پر می گردد و روی عنصر اولی قرار می گیرد. حال می خواهم هنگام انتخاب جهت edit همان مقدار انتخاب شده قلبی را نمایش دهد .
چنانچه در این مورد کمکی هست ممنون می شوم.

سار
سه شنبه 22 اسفند 1385, 11:23 صبح
SelectedValue را برای آن برابر با مقدار فعلی فیلد مورد نظر از رکورد خود قرار دهید.

ashena29
سه شنبه 22 اسفند 1385, 12:45 عصر
SelectedValue را برای آن برابر با مقدار فعلی فیلد مورد نظر از رکورد خود قرار دهید.

با این کار جواب نمی دهد چون جنس ستون مورد نظر در دیتا گرید از جنس templatecolumn می باشد نمی توانم به آن دسترسی داشته باشم

rtech
سه شنبه 22 اسفند 1385, 13:09 عصر
با findControl پیداش کن

سار
سه شنبه 22 اسفند 1385, 13:26 عصر
شما مشکلت این بود اگه درست یادم مونده باشه:

محتوای آن یک dropdownlist می باشد با تعیین مد ویرایش dropdownlist مربوطه از اول پر می گردد و روی عنصر اولی قرار می گیرد. حال می خواهم هنگام انتخاب جهت edit همان مقدار انتخاب شده قلبی را نمایش دهد .
یعنی آپ دی کردن خود dropdownlist ولی اگر مشکل پدا کردن اون هست یا از راه جناب rtech (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=7748) استفاده کن یا یه foreach بزن رو گریدت و دنبال کنترل مورد نظرت بگرد.
اون FindControl هم بد نیست ولی من foreach رو ترجیح می دم.

ashena29
چهارشنبه 23 اسفند 1385, 10:17 صبح
با تشکر از پاسخ دوستان ولی بازهم من جواب نگرفتم
هدف من این است که در mode edit بره روی ایتمی که تو دیتا بیسه وایسه با توجه به این که droplist من از جنس templatecolumn میباشد

babi_wd
چهارشنبه 23 اسفند 1385, 10:31 صبح
DataRowView rowView = (DataRowView)FormView1.DataItem;
int key = int.Parse(rowView["birth_city_code"].ToString());
foreach (ListItem list in ((DropDownList)FormView1.FindControl("DropCity")).Items)
{
if (int.Parse(list.Value) == key)
{
list.Selected = true;
}
}

birth_city_code از یه جدول دیگه خونده میشه
با خوندن اطلاعات یه سطر،اونی که باید تو این سطر انتخاب شه رو از رو کدش پیدا میکنیم

سار
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 09:23 صبح
با تشکر از پاسخ دوستان ولی بازهم من جواب نگرفتم
هدف من این است که در mode edit بره روی ایتمی که تو دیتا بیسه وایسه با توجه به این که droplist من از جنس templatecolumn میباشد

foreach (Control ctrl in GridView1.TemplateControl.Controls)
{
if (ctrl is DropDownList)
{
ctrl.SelectedValue = Value;
}
}