PDA

View Full Version : حفاظت از بانک اطلاعاتی توسط API (پسوند شخصی)

Mvbp_soft
چهارشنبه 23 اسفند 1385, 08:48 صبح
سلام دوستان عزیز ..... امروز اومدم یک کار بسیار جالب را برای شما بگم .... حفاظت از بانک اطلاعاتی یکی از مهمترین بخش های برنامه نویسی هستش.... برای اینکه بتونین یک بانک با پسوند شخصی خودتون بسازید ابتدا یک api به نام Copyfile را فراخوانی می کنید
ipexistingfilename=نام بانک شما به همراه شاخه (مثلا من بانکم را با access ساختم )"c:\mvbp.mdb"
ipnexfilename=نام بانک جدید شما به همراه پسوند دلخواه و شاخه اصلی"d:\mvbp.ocx"
faillfexists=0
بعد از انجام دادن این کار در پروژه خودتون یک رابط adodc بسازین و باید با نوشتن یک خط بانک را کامل کنید
:Adodc.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=d:\mvbp.ocx;Persist Security Info=False
پایان

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 23 اسفند 1385, 09:03 صبح
میشه کامل و درست توضیح بدهید یا سورس بگذارید؟

Mvbp_soft
چهارشنبه 23 اسفند 1385, 09:10 صبح
باشه چشم می گذارم فقط یکمی باید صبر کنید

seeker
چهارشنبه 23 اسفند 1385, 09:50 صبح
با سلام
اصولا adodc هیچ نیازی ندارد که پسوند فایل اکسس حتما mdb باشد
شما پس از ایجاد بانک توسط اکسس میتوانید پسوند آن را هرچیزی بگذارید: database.xxx
و برای adodc هم دیتابیس را با همین پسوند تعریف کنید
البته این راهکار برای کار بران مبتدی کارساز است ولی چون همه گیر شده کار بر حرفه ای از روی حجم فایل شما پی میبرد که کدام فایل دیتابیس است و عملا نمیشه اسمشو راه حل امنیتی گذاشت
البته در این سطح امنیتی استفاده از رابط udl هم روشی منطقی است

mpmsoft
چهارشنبه 23 اسفند 1385, 12:07 عصر
دوست عزیز چرا لقمه رو دور سرت می گردونی

می خوای دیتابیس بسازی تو اکسس مو قعی که می خوای مسر ذخیره رو بزنی

از پایین گزینه All Files رو انتخاب کن بعد پشت بند فایلت هر پسوندی می خوای بذار

seeker
چهارشنبه 23 اسفند 1385, 12:33 عصر
آخه مسئله اینه که من علت استفاده از API رو نفهمیدم
واقعا چرا؟!؟!؟!

حامد مصافی
چهارشنبه 23 اسفند 1385, 12:39 عصر
نمی دونم!
آیا تغییر پسوند یک فایل یک روش حفاظتی محسوب میشه؟؟؟؟
دوست عزیز حق با شماست حفاظت از برنامه واقعا از بخش های یک برنامه هست.
اما وقتی مسئله امنیت مطرح میشه دیگه نمیشه با این بجه بازی ها سر خودمون رو گول بزنیم.
در برنامه هایی که امنیت (هر چند جزیی) مطرح میشه حتی استفاده از اکسس هم نقض میشه.
باور نمی کنید چقدر ساده میشه کلمه عبور این فایل رو به دست آورد.

در مجموع تقاضامندم با احترام به معلومات دوستان از طرح مسائلی که فاقد ارزشند خود داری کنید

seeker
چهارشنبه 23 اسفند 1385, 12:55 عصر
البته این راهکار برای کار بران مبتدی کارساز است ولی چون همه گیر شده کار بر حرفه ای از روی حجم فایل شما پی میبرد که کدام فایل دیتابیس است و عملا نمیشه اسمشو راه حل امنیتی گذاشت

نمی دونم!
آیا تغییر پسوند یک فایل یک روش حفاظتی محسوب میشه؟؟؟؟
دوست عزیز حق با شماست حفاظت از برنامه واقعا از بخش های یک برنامه هست.
اما وقتی مسئله امنیت مطرح میشه دیگه نمیشه با این بجه بازی ها سر خودمون رو گول بزنیم.

فکر کنم منم همینو گفتم نه؟

CodeMasterX
چهارشنبه 23 اسفند 1385, 17:14 عصر
من خودم به شخصه برای چند تا پروژه که نیاز به امنیت بالایی داشت ولی بانک اطلاعاتی نسبتا کوچیکی داشت از این روش استفاده کردم که میومدم یه فایل با پسوند دلخواه می ساختم و اطلاعاتم رو بصورت رمز شده در اون ذخیره می کردم.در واقع بصورت text.در واقع یه بانک اطلاعاتی ساده رو خودم تو فایل های text ایجاد می کردم.البته کاملا مشخص هست که همچین کاری دیگه امکاناتی مثل KeyField ها و Relations رو به شما نمی ده ولی کار بدی هم نیست.اگر کسی خواست بودنه چجوری می شه یه بانک اطلاعات ساده در فایل های text ایجاد کرد بگه تا براتون چندذ تا مثال خوب در این زمینه بذارم.