PDA

View Full Version : تشخیص کلمه با قرار گرفتن ماوس روی کلمه

yaserzare
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 00:26 صبح
ایا دستوراتی هست که با قرار گرفتن ماوس روی کلمه بتوان آن کلمه را مثلا در یک textbox قرار داد

rezaei manesh
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 07:49 صبح
یه روش اینه که از ocr استفاده کنی یعنی محتصات محدوده ای که ماوس روی اون نصب هست رو بردار بعد کلمه زیرش رو پیدا کن با این روش اگه رو عکس هم ماوس رو قرار بدی می تونی کلمه رو پیدا کنی اما خیلی سخته
کامپوننت هم شاید بتونی پیدا کنی اما معمولا هیچکدوم صد درصد نیست خوباش 30 یا 40 درصد هستش
در کل کار سختی رو در پیش داری
موفق باشی

arshia_
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 12:07 عصر
می خوای یه کاری شبیه به بیبیلون یا دیکشنری های دیگه انجام بدین؟
به نظرم کامپوننتهای اسکن و پردازش تصویر شاید بتونه کمک کنه
من تنا حالا در این مورد کار نکردم
فکر کنم موضوع خوبی باشه با دوستان دیگه راجع بهش تحقیق کنیم

yaserzare
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 23:50 عصر
خیلی ممنون
آقای حامد رضایی اگر تا حالا تشخیص کلمه روی عکس را کار کرده اید لطفا بیشتر راهنمایی کنید

اگر ماوس را روی یک کنترل نگه داریم نوشته آن را با توجه به خاصیت text میتوان بدست آورد ولی در مورد عکس بیشتر راهنمایی کنید.

iman_22a
جمعه 25 اسفند 1385, 00:09 صبح
نمونه این عمل رو نرم افزار Microsoft OneNote رو تصاویر انجام می ده و متن رو تا جایی که امکان داره از دل عکس میکشه بیرون ، خیلی موضوع جالبیه .

behzad_gh
جمعه 25 اسفند 1385, 12:32 عصر
نرم افزارهای بابیلون و نارسیس از AutoOCR.exe استفاده می‌کنند. التبه من طریقه برقراری ارتباط باAutoOCR.exe را نمیدونم. AutoOCR.exe رو می‌تونید از لینک زیر بگیرید.
http://www.narcissoft.com/DownLoads.asp

rezaei manesh
شنبه 26 اسفند 1385, 07:57 صبح
خیلی ممنون
آقای حامد رضایی اگر تا حالا تشخیص کلمه روی عکس را کار کرده اید لطفا بیشتر راهنمایی کنید

اگر ماوس را روی یک کنترل نگه داریم نوشته آن را با توجه به خاصیت text میتوان بدست آورد ولی در مورد عکس بیشتر راهنمایی کنید.

نه من تا به حال این کار رو نکردم اما مطالبی قبلنا در موردش خونده بودم فکر نکنم خودت بتونی بنویسی چون خیلی سهته و کار می بره اگه بخوای بنویسی باید حسابی براش وقت بذاری اما فکر کنم شما بهتر دنبال کامپوننت بگردی

مهدی نان شکری
شنبه 26 اسفند 1385, 09:37 صبح
اگه می خوایین برای متن های لاتین کار کنید کارتون تقریبا راحته. و برای این کار ابزار های مختلفی وجود داره. ولی چون زیان فارسی رسم الخط خاصی رو نداره مثلا دو سه نوع حرف ی و ... موضوع کمی پیچیده می شه.

ali_kolahdoozan
پنج شنبه 09 فروردین 1386, 06:12 صبح
میشه برای همون en یکی معرفی کنید ؟

مهدی نان شکری
شنبه 11 فروردین 1386, 19:24 عصر
http://www.componentsource.com/features/scanning-ocr/index.html

Armin62
دوشنبه 03 اردیبهشت 1386, 01:06 صبح
برنامه ای در این زمینه ولی با VB6 به درد میخوره