PDA

View Full Version : DataModule

Future
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 06:31 صبح
تو دلفی معمولا یک datamodule می گذاشتم که بعضی از آبجکتها که عمومی هستند را در تمام برنامه از آن استفاده کنم مثل کانکشنهام و ... ولی تو سی شارپ همچینین چیزی ندیدم. ممنون میشم اکه راهنمایی کنید.

omid_Ahmadi
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 07:15 صبح
کاربرد DataModule توی دلفی رو نمی دونم، اما برای اینکه توی C# بتونی از یک آبجکت در قسمتهای مختلف برنامه خودت استفاده کنی، می تونی کلاس مربوط به اون رو در یک فایل .cs مجزا، در نیم اسپیس برنامه ایجاد کنی. حالا بسته به شرایط می تونی کلاس رو یا به صورت عادی تعریف کنی یا اون رو استاتیک در نظر بگیری. بعد می تونی از متدها یا دیتاهای داخل اون در تمام کلاس های دیگه (بسته به نوع Modifier اون کلاس) استفاده کنی.

سار
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 13:06 عصر
می تونی از DataSet استفاده کنی + اینکه من خیلی خوشم نمیاد از اون.
چیزهایی مثل Conn String رو هم می تونی توی Web.config(برای وب) یا App.config (برای ویندوز فرم) ذخیره کنی.
برای DataSet هم به آدرس زیر برو :
در پنجره ی Solution Explorer روی عنوان پروژه رایت کلیک کن و بعد Add/New Item و در نهایت هم گزینه DataSet رو انتخاب کن.
همون کارایی DataModule در دلفی را دارد. البته شما رو نمیدونم ولی من در DataModule هر آبجکتی رو قرار نمیدادم، فقط آبجکتهایی که با Database کار می کردن رو اونجا قرار می دادم.

Future
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 06:13 صبح
سلام دوست عزیز میشه بگید این App.config کجاست و من باید چطوری conection string را به آن اضافه کنم
با تشکر

Future
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 15:24 عصر
سلام دوستان, کسی اساتید در این زمینه اطلاعات داره که مرا راهنمایی کند
با تشکر

hdv212
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 15:26 عصر
در منوی Project در VS2005 آخرین گزینه یعنی ProjectName Properties ... رو انتخاب کن، در پتجره ی جدید، در قسمت چپ، روی setting کلیک کن،با یه جدول تقریبا خالی روبرو میشی که آماده وارد کردن متغیر های شما و مقدار آنهاست،نام متغیر رو وارد کن، نوعش رو مشخص کن، Scope رو روی User ست کن (اگه روی Application ست کنی نمیتونی در برنامه مقدارش رو عوض کنی)، و در آخر Value رو در قسمت مربوطه وارد کن، حالا از طریق کد زیر میتونی به مقدار متغیری که ساختی دسترسی پیدا کنی :
string varName = projectNameSpace.Properties.Settings.Default.varia bleName;
از طریق این کد هم میتونی مقادیر رو در app.config ذخیره کنی :
projectNameSpace.Properties.Settings.Default.varia bleName = varName;
projectNameSpace.Properties.Settings.Default.Save( );

در همون قسمت ProjectName Properties > Setting در قسمت بالای جدول یه دکمه ای هست به نام Sunchronize که وقتی روش کلیک میکنی، تمام مقادیری که در app.config ذخیره شده اند رو به حالت پیش فرضی که براش تعیین کردی میبره، امیدوارم مشکلت حل بشه.