PDA

View Full Version : استفاده از توابع API

Mvbp_soft
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 08:26 صبح
سلام دوستان عزیز ،،،، من یک مرجع کامل از توابع api دارم ،،،،، می خواستم از دوستان عزیز نظر خواهی کنم و اون توابعی که لازم دارند را سفارش دهند تا برایشان بگذارم ،،، متشکرم

senator_aka
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 10:50 صبح
سلام دوست عزیز

ممنون از کمکی که می خواهید به کاربران این سایت بکنید.

اما به نظر خودتان بهتر نیست که مرجع را در اختیار دیگر دوستان قرار دهید تا آنها با در اختیار داشتن مرجع سریعتر به پاسخ برسند.

البته گفتن این نکته ضروری است که اکثر توابع(میشه گفت تمام توابع) با توضیح کامل و مثال های اجرایی و با کد باز در همین سایت هست و کمی جستجو می خواهد.

باز هم از کمکتان بسیار ممنونم.

یه توصیه هم به بعضی از دوستان و آن هم این هست که اگر کسی وقت کافی دارد و می تواند تمام توابع api که در همین سایت هست را جمع آوری کند و بک مرجع کامل درست کند و در اختیار بافی دوستان فرار دهد.(البته خیلی ها این کار را انجام دادند اما متاسفانه چون با هم همکاری نداشتند بیشتر توابع تکراری و همچنین خیلی از توابع را توضیح ندادند.)

باز هم از شما و دیگر دوستانی که این کار را کردند تشکر می کنم.

DAMAVAND
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 10:59 صبح
سلام دوستان عزیز ،،،، من یک مرجع کامل از توابع api دارم ،،،،، می خواستم از دوستان عزیز نظر خواهی کنم و اون توابعی که لازم دارند را سفارش دهند تا برایشان بگذارم ،،، متشکرم

:تشویق:

کار عالییه!!!
مهندس اگه توابع مربوط به صدا و مدیا و کار با کارت
صدا رو اینجا بزاری خیلی عالییه!
با تشکر

__siavash__
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 13:52 عصر
اسم این کتابتو میگی ؟
یا اگر کتاب نیست عنوان یک کتاب با ناشر اونو میتونی برام بذاری !

Mvbp_soft
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 18:43 عصر
<p>مرجع توابع API 32bit
</p>
تالیف : حسین صادقی راد چاپ دوم بهار 84:چشمک:

Mvbp_soft
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 18:44 عصر
در مورد کار با صدا و کارت صدا حتما در آینده تابع هایش را معرفی خواهم کرد ...

__siavash__
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 20:17 عصر
<p>مرجع توابع API 32bit
</p>
تالیف : حسین صادقی راد چاپ دوم بهار 84:چشمک:

این کتاب تقریبا چند تا تابع داره ؟ و توابع مربوط به کار با ریجستری رو با توضیح داره ؟
چون من یه کتاب برنامه نویسی سیستمی در ویندوز با توابع API دارم که زیاد کامل نیست

__siavash__
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 20:52 عصر
راستی قیمت این کتاب رو هم میگی ؟

حامد مصافی
شنبه 26 اسفند 1385, 13:36 عصر
500 تابع API در این کتاب موجوده
از انتشاراتی نص هست و قیمتش هم 4500 تومان هست.
البته شما انتخاب های دیگری برای یادگیری این توابع هم دارید برای مثال Api guide بیش از 950 تابع رو پوشش می ده www.allapi.com .

اما در زبان فارسی متاسفانه دجار کمبود هستیم.
خوندن این کتاب رو به عنوان یک مرجع سطح متوسط به دوستان مبتدی و متوسط پیشنهاد می کنم.

seeker
دوشنبه 28 اسفند 1385, 08:55 صبح
500 تابع API در این کتاب موجوده
از انتشاراتی نص هست و قیمتش هم 4500 تومان هست.

روزی که من دنبال کتاب مرجع API میگشتم متوجه شدم که این کتاب دوتا ورژن داره که یکیش همین 500 تابع 4500 تومان و یه دونه کامل تر هم داره (از همین نویسنده و ناشر) با قیمت بالا تر
اون موقع که من خرید کردم سایت بازار ایران (www.iranbin.com (http://www.iranbin.com)) هردو ورژنش رو داشت

__siavash__
دوشنبه 28 اسفند 1385, 14:33 عصر
من تو این سایت رفتم (www.iranbin.com (http://www.iranbin.com)) کتاب گفته شده رو داشت با مشخصات زیر:
بیش از 500 تابع API به همراه یک CD حاوی مثال های کاربردی قیمت 6500 تومان
اونی که شما دارید CD هم داره ؟

seeker
سه شنبه 14 فروردین 1386, 15:08 عصر
من تو این سایت رفتم (www.iranbin.com (http://www.iranbin.com)) کتاب گفته شده رو داشت با مشخصات زیر:
بیش از 500 تابع API به همراه یک CD حاوی مثال های کاربردی قیمت 6500 تومان
اونی که شما دارید CD هم داره ؟
بله داره
البته سی دی کتاب من اشتباها مال آموزش autocad بود!!

maryam k
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 12:24 عصر
salam,lotf konin yek API ke betoone properties drive ha va directory ha ra neshan bedeh.mer30

maryam k
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 12:27 عصر
سلام، لطفآ یک API به من معرفی کنید که بتونه تعداد درایو ها را پیدا کند و اطلاعات درایو ها و اطلاعات دایرکتوریها را بگوید.مرسی

romina2006
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 18:37 عصر
Private Declare Function GetLogicalDriveStrings Lib "kernel32" Alias "GetLogicalDriveStringsA" (ByVal nBufferLength As Long, ByVal lpBuffer As String) As Long
Private Sub Form_Load()
Dim strSave As String
Me.AutoRedraw = True
strSave = String(255, Chr$(0))
ret& = GetLogicalDriveStrings(255, strSave)
For I = 1 To 100
If Left$(strSave, InStr(1, strSave, Chr$(0))) = Chr$(0) Then Exit For
Me.Print Left$(strSave, InStr(1, strSave, Chr$(0)) - 1)
strSave = Right$(strSave, Len(strSave) - InStr(1, strSave, Chr$(0)))
Next I
End Sub

__siavash__
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 20:24 عصر
من توضیح دو تابع

SendMessageLong
SendMessagebystring
رو میخواستم
نمیدونم چرا MSDN این دو تا رو توضیح نداده !!!!!
در واقع تفاوتشونو با تابع SendMessage میخوام بدونم ؟

Shadow Dancer
دوشنبه 22 مهر 1387, 20:17 عصر
توابع مربوط به کار با اینترنت و شبکه رو بذارینو ممنون

Danial_Yousefi
چهارشنبه 24 مهر 1387, 01:20 صبح
آقا اینم امتحانش بد نیست 925 تا تابع API Guide
http://danialamd.persiangig.com/Project/agsetup.exe

Pr0grammer
چهارشنبه 24 مهر 1387, 02:03 صبح
یکی از دوستان این برنامه رو با دلفی نوشت و توی همین سایت در بخش دلفی قرار داد! فوق العاده هستش:
این برنامه فقط مربوط به دلفی نمیشه؛ شما می تونید کد ها و یا توابع API ای دارید رو در قسمت VB این برنامه ذخیره کنید (اکثر زبان ها توش هست : C# ، دلفی ، وی بی ، PHP و ...) وقتی کدهاتونو توش ذخیره کردید اونوقت میتونید Export کنید و توی همین تاپیک در اختیار دیگران قرار بدید و همینطور این کار رو همه انجام بدن، اونوقت یک بانک فوق العاده از کد ها خواهیم داشت! گفتم اگه اینجا بزارم و دوستان همکاری کنند،بد نیست!

saeed_smco
جمعه 08 آذر 1387, 23:20 عصر
سلام
يه برنامه با vb نوشتم - با استفاده از Package & Deployment Wizard هم فايل setup براش ساختم
اما تقريبا رو همه سيستمها غير از سيستم خودم خطا ميداد
با استفاده از توابع api بك برنامه ديگه نوشتم كه فايلهاي ocx & dll مربوطه رو تو system32 كپي كنه
روي desktop و start menu هم shortcut بسازه و به جاي فايل setup از exe اين برنامه دوم استفاده كنم
اما بازم تو اكثر سيستمها فايلارو كپي نميكنه
مشكل اينجاست كه وقتي دستس فايلارو ميخاي كپي كني همون سيستمها سيستم هيچ مقاومتي نشون نميدن
اما وقتي تابع api ميخاد اين كار رو بكنه تابع خروجي صفر برميگردونه و كپي انجام نميشه

saeed_smco
جمعه 08 آذر 1387, 23:36 عصر
سلام
حالتون خوبه؟
من يه مشكلي دارم
يه برنامه با vb نوشتم - با استفاده از Package & Deployment Wizard هم فايل setup براش ساختم
اما تقريبا رو همه سيستمها غير از سيستم خودم خطا ميداد
با استفاده از توابع api بك برنامه ديگه نوشتم كه فايلهاي ocx & dll مربوطه رو تو system32 كپي كنه
روي desktop و start menu هم shortcut بسازه و به جاي فايل setup از exe اين برنامه دوم استفاده كنم
اما بازم تو اكثر سيستمها فايلارو كپي نميكنه
مشكل اينجاست كه وقتي دستس فايلارو ميخاي كپي كني همون سيستمها سيستم هيچ مقاومتي نشون نميدن
اما وقتي تابع api ميخاد اين كار رو بكنه تابع خروجي صفر برميگردونه و كپي انجام نميشه
اگه ميتونيد كمكم كنيد