PDA

View Full Version : نحوه تنظیم صحیح IIS برای ASP.NET 2

Alireza_Salehi
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 12:10 عصر
ویندوز من XP pro sp2 ، ویژوال استودیو Team Suit 2005 و IIS 5.1 !

اول ویژوال استودیو دات نت رو نصب کردم، بعد IIS رو ، بعد هم با aspnet_regiis -i رجیسترش کردم!

وب سایتم رو پابلیش کردم ، کل پوشه پابلیش شده رو توی WWWROOT کپی کردم، بعد روی همین پوشه توی inetmgr راست کلیک کردم و CreateApplication رو زدم ، دات نت هم روی 2 تنظیم شده!

وقتی آدرس سایت رو وارد میکنم این خطا رو میده :

Server Application Error

The server has encountered an error while loading an application during the processing of your request. Please refer to the event log for more detail information. Please contact the server administrator for assistance.حتی توی inetmgr هم راست کلیک و Browse میزنم یک صفحه سفید میاد هیچ چی توش نیست !

حتی IISHelp رو هم که به صورت پیشفرض هنگام نصب ایجاد میشه Browse نمیکنه!

تمام تاپیک هایی رو که توش کلمه IIS وجود داشت خوندم آخرش مشکل حل نشد!

لطفا اگر ممکنه یک نفر مراحل دقیق تنظیم رو بگه؟

iman_22a
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 12:40 عصر
من فکر می کنم اگر از اول IIS رو نصب می کردید و بعد دات نت رو ، این مشکل پیش نمیومد
راستی ، .net framework رو از نو نصب کنید احتمالا مشکل حل میشه

Alireza_Salehi
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 12:42 عصر
اون aspnet_regiis -i برای اینه که اگر بعد از فریمورک نصب شد درستش کنه ، فکر نمیکنم به اون ربطی داشته باشه!
یک مشکل اساسی تر وجود داره!

Alireza_Salehi
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 12:54 عصر
حتی وقتی در ویژوال استودیو هنگام Create Website برای مسیر به جای دیسک IIS انتخاب میکنم ، موقع اجرای این سایت هم چه در حالت عادی چه بدون Debug باز هم همین خطا رو میده!

iman_22a
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 12:54 عصر
من و دوستانم قبلا یک مشکلی مشابه مشکل شما داشتیم مجبور شدیم Net framework رو پاک کنیم و IIS رو نصب کنیم و بعد دوباره net framework رو نصب کنیم ، البته منتظر می مونیم تا ببینیم بقیه دوستان چه نظری دارند

این پست در ادامه پست #3 می باشد

Alireza_Salehi
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 18:39 عصر
iis و فریمورک رو حذف کردم و دوباره اول IIS و بعد فریمورک رو نصب کردم باز هم درست نشد!

بعد از کلی جستجو و خوندن را ه حل هایی مثل نصب کردن دوباره VS ، دات نت فریمورک ، IIS ، حتی بعضی هاشون ویندوز و امثال این کارهای خنده دار و غیر عاقلانه و غیر فنی که سیستم رو نابود میکنند تا یه باگ رو رفع کنند، این لینک رو پیدا کردم
حالا این لینک رو ببینید:

Windows XP IIS 5.1 ASP Pages will not, cannot, can't, and won't Display/Load (http://brooksyounce.tripod.com/xp_asp_fix.htm)

و این طوری مشکل حل شده ، ولی نفهمیدم چه ربطی بین ASP.NET و این لینک وجود داشت!
(اگر کسی ارتباط این دو تا رو میدونه لطف کنه به ما هم بگه)

پیشنهاد میکنم حداقل برای کسب تجربه هم که شده هیچ وقت دنبال Reinstall کردن چیزی نرید!

ممنون از همه...

iman_22a
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 22:49 عصر
Windows XP IIS 5.1 ASP Pages will not, cannot, can't, and won't Display/Load (http://brooksyounce.tripod.com/xp_asp_fix.htm)جل الخالق ...
من که رابطه خاصی بین این لینک و Asp.net ندیدم . ولی این طور که به نظر میاد این مشکل از ابتدا وجود داشته ( ابتدای پیدایش Asp)

ClaimAlireza
شنبه 26 اسفند 1385, 16:31 عصر
دوست عزیز من قبلا مشکل شما را داشتم با لینک زیر مشکلم را حل کردم...

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=57104

موفق باشید....

Alireza_Salehi
شنبه 26 اسفند 1385, 21:09 عصر
دوست عزیز من قبلا مشکل شما را داشتم با لینک زیر مشکلم را حل کردم...

موفق باشید....

این روش رو هم امتحان کرده بودم ولی جواب نمی داد ، به هر حال ممنون از توجه شما.

با اون روشی که لینکش در پست 6 وجود داره لازم نیست Integrated windows authentication فعال باشه!