PDA

View Full Version : مشکل با نمایش اطلاعات در DBGrid

ictboy
شنبه 26 اسفند 1385, 08:10 صبح
با سلام خدمت دوستان گرامی
من یه مشکلی در نمایش اطلاعاتم تو برنامه دارم. بهتر بگم من تو برنامه چند تا جدول دارم که هر کدام دارای یک فیلد کد و یک فیلد مقدار هستند . حالا توی یک فرمی از برنامه برای ورود اطلاعات می آم به جای مقدار رکورد کد رکورد رو در جدول نهایی ثبت می کنم . با ثبت کردن و آوردن مقادیر از جدول های دیگر مشکلی ندارم . ولی می خوام بعد از ثبت داخل یک DBGrid به جای کد رکورد مقدار رکورد را ببینم . نمی دونم تونستم منظورم رو درست بیان کنم؟
از فیلد Lookup هم استفاده می کنم ولی با این کار یک فیلد به DbGrid اضافه می شه و ما می تونیم مقادیر رو توی اون انتخاب کنیم . ولی من می خوام مقدار رو نشان بدم. بزارید یک مثال بزنم تا قضیه مشخص بشه . من می خوام برای یک کارمند دوره های آموزشی رو که گذرونده ثبت کنم
برای این کار کد کارمند و از جدول کارمند کد دوره را از جدول دوره کد برگزارکننده را از جدول مجریان دوره و... انتخاب کنم و توی این جدول ثبت کنم تا اینجا مشکلی نیست ولی می خوام توی DbGrid به جای کد کارمند نام کارمند رو ببینم ولی تو جدولم کد کارمند ثبت شده باشه. بانکم هم SQL Server 2000 هست.
متشکرم

vcldeveloper
شنبه 26 اسفند 1385, 09:03 صبح
فیلد Lookup اون کاری که می خواید انجام میده و مقدار کد را با نام کارمند عوض میکنه، البته به شرطی که جداول و فیلدها را درست براش تنظیم کرده باشید.

ictboy
شنبه 26 اسفند 1385, 10:49 صبح
آقای کشاورز ممنون از اینکه پاسخ دادید. من فیلد های کد را در دو جدول انتخاب کردم و فیلد مقدار که باید نمایش داده بشده رو هم درست انتخاب کردم ولی بازم مشکل دارم. اگر امکان داره یه نمونه برنامه می تونید بزارید. متشکرم

ictboy
شنبه 26 اسفند 1385, 13:45 عصر
*** کجاست یاری کننده ای که مرا یاری کند ***

کسی نظری نداره . راهی - پیشنهادی - نمونه برنامه ای و...

ictboy
دوشنبه 28 اسفند 1385, 08:32 صبح
با سلام خدمت دوستان
من مشکل رو پیدا کردم . من تو بانکم می خواستم برای جدولم چند فیلد Lookup بزارم . ولی با این کار بعد از ثبت رکورد فیلد ها پر نمی شد. من یه فیلد Lookup گذاشتم و بعد از ثبت هم به هم نشون داد. ولی وقتی تعداد فیلد های Lookup بیشتر از یکی می شه بعد از ثبت چیزی نشون نمی ده . ولی در حین ثبت وقتی از فیلدی یه فیلد دیگر برای ثبت رکورد می رم مقادیر رو درست نشون می ده و لی به محض Post کردن رکورد توی فیلدهای Lookup رکورد هیچ مقداری قرار نمی گیره.
راه حلی به نظر کسی نمی رسه.
متشکرم.