PDA

View Full Version : کد نویسی در کریستال ریپورت

reza2005nejad
یک شنبه 27 اسفند 1385, 09:08 صبح
سلام بر همگی
مشکلی که من دارم در مورد چگونگی کد نویسی در محیط سی شارپ برای مدیریت کریستا ریپورت است.
اگر بخواهم مشکل خود را دقیق تر بیان کنم باید بگویم :
من می خواهم کاربری که با نرم افزارم کار می کند این توانایی را داشته باشد که در موقع گزارش گیری ، فیلد های مورد نظر خود را انتخاب کرده و در گزارش نمایش دهد و در هر دفعه بتواند گزارشی از فیلدهای متفاوت یا مشابه با فیلدهای گزارش قبلی انتخاب نماید
با تشکر
reza2005nejad@yahoo.com

hdv212
یک شنبه 27 اسفند 1385, 11:20 صبح
با سلام ..
برای حل مشکل شما، یا باید چند تا report با فیلدهای مختلف طراحی کنی و با توجه به انتخاب فیلدها توسط کاربر،report های مختلف رو اجرا کنی،یا میتونی با توجه به گستردگی فیلدهات،همه ی فیلدها رو در یه گزارش بیاری و با توجه به انتخاب های کاربر فیلدهاتو Invisible یا Visiblr کنی .. به نظر من راه حل اولی بهتره چون اولا گزارشت از لحاظ طراحی خراب نمیشه و ثانیا امکان مدیریتش راحت تره ..موفق باشید

reza2005nejad
یک شنبه 27 اسفند 1385, 22:52 عصر
سلام
با تشکر از دوست عزیزیی که دو پیشنهاد برای رفع مشکلم داشتند باید عرض کنم :
در مورد پیشنهاد اول شما که منظورتان پیش بینی کردن حالت های گزارش گیری برای کاربر است باید عرض کنم نمی توان رفتار کاربر را پیش بینی کرد و یک برنامه نویس باید امکان گزارش گیری برای تمام حالت هایی که کاربر برای گزارش گیری ممکن است مورد نظرش باشد را فراهم کند که اگر به گفته شما عمل کنم اگر فقط 3 فیلد داشته باشم باید 7 حالت متفاوت را در 7 گزارش مجزا طراحی کنم پس نتیجه می گیریم ....
در مورد پیشنهاد دوم شما باید بگویم اگر من یک صفحه کریستال ریپورتی را با تمام خطوط آن و textbox های آن طراحی کنم چگونه می توانم در گزارشات متفاوتی که کاربر می خواهد ، این خطوط و textbox ها را مرئی و نامرئی کنم و چگونه می توانم نشان دادن یا ندادن فیلدها را کنترل کنم ؟؟؟

منتظر ارائه راه حل از طرف دوستان عزیز برنامه نویس هستم.

با تشکر

reza_rad
دوشنبه 28 اسفند 1385, 07:56 صبح
چگونه می توانم نشان دادن یا ندادن فیلدها را کنترل کنم ؟؟؟

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=257072&highlight=suppress#post257072

با جستجوی بیستر مطالب بیشتری هم در این مورد پیدا می کنید.

پ.ن:در کل غیر از راههایی که دوستمون گفتند راه دیگه ای برای اینکار وجود نداره. مگر اینکه از ابزار گزارشگیری دیگه ای استفاده کنید که امکانات داینامیک بیشتری داشته باشه.

hdv212
دوشنبه 28 اسفند 1385, 11:59 صبح
دوست عزیز ... با توجه به راه حل اولی که بیان کردم .... یعنی طراحی ریپورت های مختلف، این بستگی به منطق برنامه نویسی شما در پروژه ی مورد نظرت داره، شما باید طوری نرم افزارتو طراحی و پیاده سازی کنی که با کمترین کد نویسی بتونی بهترین نتیجه رو بگیری ... در هر صورت تا اون زمانی که شما دنبال حل این مشکلت هستی فکر کنم براحتی بتونی 7 گزارشتو طراحی کنی ..... باز انتخاب با خودته ..

reza2005nejad
جمعه 03 فروردین 1386, 10:29 صبح
دوستان عزیز سلام
از صحبت هایی که شما کردید این برداشت می شود که کریستال ریپورت محیطی ناقص برای گزارش گیری است که فاقد امکان کدنویسی بصورت داینامیک می باشد .
من که بعید می دانم .
حتماً باید روش هایی برای کد نویسی و مدیریت کنترل ها و فیلدهای کریستال ریپورت بصورت داینامیک وجود داشته باشد در غیر این صورت این اشکال بسیار بزرگی برای دات نت در بحث گزارش گیری محسوب می شود

sm
یک شنبه 12 فروردین 1386, 12:21 عصر
راه حل که همونه... اون چیزی که شما میخواین یه Report Generator در زمان اجراست که البته نه این که کریستال این امکان را نداشته باشه... کد نویسی زیاد میخواد و خودتون باید گزارشتون رو کامل با کد بسازین و این زیاد معقول به نظر نمیرسه
یا بهتره از همین راه حل ها استفاده کنین یا اینکه با یه ابزار مخصوص این کار استفاده کنین

موفق باشین

kBolouri
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 09:17 صبح
با سلام به همگی دوستان من هم همین مشکل را دارم و دنبال یک کامپوننت یا راهی برای نوشتن یک کامپوننت میگردم ...اگه نمونه کدی سراغ دارین ممنون میشم راهنمایی کنین

tdodangeh
سه شنبه 09 بهمن 1386, 13:26 عصر
شاید این تاپیک کمکتون کند!البته اگر گزارشگیری پویا را جستجو کنید نیز می تواند کمکی باشد
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=88854