PDA

View Full Version : درخواست راهنمایی در زمینه پروژه( بانک اطلاعاتی)

hanann
یک شنبه 27 اسفند 1385, 09:34 صبح
سلام
من برای پروژه پایانی (دوره کاردانی) طراحی بانک اطلاعاتی با access و vb انتخاب کردم
و به کمک شما عزیزان احتیاج دارم، اگه بتونید کمکم کنید ممنون میشم
قدم اول:کلیه دادهای مکانی که قراره این برنامه برای آنجا نوشته بشه را جمع آوری کردم و بعد موجودیتها و دادها را دسته بندی کردم
و تا حلا فقط با اکسس table ها را درست کردم و هیچ دادهای وارد نکردم(فقط فیلد ها را نوشتم)
حالا نمیدونم مراحل بعدی چیه آیا باید اول دادها را داخل اکسس وارد کنم یا نه با ید با vb فرمهای ورودی را طراحی کنم و از این طریق دادها را وارد کنم

و سووال بعدیم اینکه نمیدونم به چه قسمتهایی از اکسس به غیر از table و همچنین vb داخل این پروژه کاربرد داره?

خیلی خیلی ممنون میشم اگه لطف کنید مراحل انجام طراحی بانک اطلاعاتی را با access و vb بگید و راهنماییم کنید

majid325
یک شنبه 27 اسفند 1385, 23:50 عصر
دادهات چقدر است و در کجا دخیره شده ؟(در بانکی هست یا نه)
یه خورده هم راجع به پروژه توضیح بده ....چی هست...

hanann
سه شنبه 29 اسفند 1385, 01:43 صبح
سلام

این پروژه به این صورته که
مکانی که قراره این پروژه برای آنجا نوشته بشه .همه دادهاشونو در این برنامه وارد مکنند(باک اطلاعاتی) و دیگه با دفاتر کار نمی کنند.(یه جورایی مکانیزه کردن) و باید طوری باشه که قابلیت گزارش گیری و.... داشته باشه
تعداد دادهایی که قراره وارد بشه مشخص نیست باید طوری باشه که قابلیت توسعه داشته یابشد چون ممکنه در طول سال دادهایی را بخوان بهش اضافه کنند

بانکی که شما گفتید در واقع همون اکسس میشه که من تا حالا فقط فیلدهایی که برای این کار لازم بود وارد کردم
و میخوام رابط کاربری آن با ویژوال بیسیک نوشته بشه ولی نمیدونم که باید چه جوری فرمهایی را که در ویژوال رسم میکنم به فیلدهای مربوط در برنامه اکسس ربط بدم
و چه جوری قابلیت توسعه را انجام بدم.و یه سری سوالاته دیگه که اگه بتونید راهنماییم کنید ممنون میشم
امیدوارم تونسته باشم که موضوع را روشن کرده باشم.

تشکر.

majid325
سه شنبه 29 اسفند 1385, 08:12 صبح
به نظر من اگه تا حالا پروزه ای انجام ندادی کارت خیلی سخت میشه ..... ولی من معتقدم برای شروع هیچی مثل یه پروژه کامل آدم رو راه نمیندازه.......
ببین اول باید یه کانکشن از VB به access ایجاد کنی (یک متغییر(شی) از جنس کانکشن ایجاد میکنی)
برای این کار باید تنظیمات اون رو با توجه به ویِژگی های بانکت (مسیر,نوع,....) در کانکشن استرینگ(مهمترین خاصیت کانکشن) تنظیم کنی.
بعد یه شی از جنس رکوردست ایجاد میکنی ....اونو به کانکشن ربط میدی ... حالا آبجکتهارو با رکوردست کنترل میکنی .....
حالا اگه مشکلی داری در رابطه با هرقسمت اول میتونی اونو در سایت جستجو کنی (که البته فکر کنم کل موضوع شما به بخش VB بیشتر مربوط شه تا access) بعد اگه به جایی نرسیدی
من یا دوستان در خدمتیم.....

hanann
چهارشنبه 01 فروردین 1386, 13:31 عصر
سلام سال نو را به تمام اعضا تبریک میگم

ممنون از جواب کاملتون

من شروع میکنم هر جا مشکل داشتم مطرح میکنم
davood-ahmadi
جمعه 03 فروردین 1386, 01:00 صبح
من هم سال نو رو خدمتتون تبریک عرض می کنم . ان شائ اله که سالی پر از موفقیت را در پیش رو خود و خانواده محترمتون داشته باشید. با تشکر از آقا مجید . منم آمادگی خود را در انجام این پروژه (البته با همکاری و همراهی دوستان عزیز) اعلام می کنم.