PDA

View Full Version : چند تا سوال

سعید قدیری مقدم
پنج شنبه 21 اسفند 1382, 14:01 عصر
با سلام به همه برو بچه های این تالار من به تازگی تصمیم گرفتم وارد دنیای vb.net بشم با وجود اینکه اطلاعات کمکی در این ضمینه دارم اما احساس کردم قابلیت های خوبی نصبت به vb6 داره. فقط در بدو ورودم چند سوال برام پیش اومد که می خواستم اگه ممکن باشه منو راهنمایی کننید :oops:

سوال اول من این هست که آیا برنامه های طراحی شده با vb.net روی هر سیستم عاملی که .net framework رو داشته باشه کار خواهد کرد یا نه ؟ مثلا آیا اگر من برنامه ای رو بنویسم می تونم روی linux اون رو اجرا کنم؟ و اگه امکانش هست میشه بگین net framework مخصوص سیستم عامل های دیگه رو از کجا میتونم دانلود کنم؟

سوال دوم اینه که من متوجه شدم تو vb.nrt برای انجام بعضی از دستورات از دو قالب میتونیم استفاده کنیم یکی قالب همون بیسیک ثابق و یکی قالب جدید مثلا برای نمایش یک پیام میشه از این دو قالب استفاده کرد

VB.NET

MessageBox.Show("Hello boy!", "ok", MessageBoxButtons.OK)

VB6

MsgBox("Hello boy!", MsgBoxStyle.OKOnly, "ok")

حالا سوال من اینه که چه فرقی بین این دو ساختار هست؟

Voldemort
پنج شنبه 21 اسفند 1382, 16:49 عصر
سوال اول: هر سیستم عاملی که .NET Framework روی آن قابل نصب باشه
از سایت خود مایکروسافت می تونید دانلود کنید
هنوز روی لینوکس قابل نصب نیست البته یه قولایی دادن تا ببینیم چی می شه البته یه برنامه شبیه ساز به اسم MONO برای پشتیبانی ASP.NET روی لینوکس ساخته شده که اطلاعات کاملشو می تونین تو بخش لینوکس پیدا کنین.

سعید جان فقط به نحوه نوشتن MsgBox ی که خودت نوشتی دقت کن. به نظرت هیچ فرقی نداره.

sh
پنج شنبه 21 اسفند 1382, 18:49 عصر
طرز استفاده از messagebox بسیار قابل فهم و راحت تر از msgbox در NET. هست

برای شروع دو کتاب خوب توی ایران هست یکی راهنمای VB.NET با جلد مشکی از انتشارات نشر علوم و یکی که واقعا عالی هست راهنمای جامع VB.NET از انتشارات آیلار به تعداد 1200 صفحه و بسیار کامل