PDA

View Full Version : برنامه نویسی میکروکنترل

the Dead
یک شنبه 27 اسفند 1385, 23:16 عصر
برنامه نویسی میکروکنترل را باید چگونه و با چه کتابی شروع کنم؟
وسایل مورد نیاز چیست؟

yashar666
یک شنبه 27 اسفند 1385, 23:37 عصر
یه کتاب خوب هست به نام اسکات مکنزی اگه خاصی اطلاعات به من میل بزن
باید در یه زبانی مثل سی یا اسمبلی کار کنی نه زبانهای شی گرا
وسایل مورد نیاز بستگی داره به نوع میکرو ی که میخوای کار کنی avr pic 8051 .... یا بقیه
ولی بهتر اول با 8051 ها کار کنی ولی برای وسایل باید که پروگرامر حتما داشته باشی
که بتونه اون میکروی که می خوای رو ساپورت کنه

the Dead
دوشنبه 28 اسفند 1385, 08:27 صبح
E-mail:p0uyaa@yahoo.com
آیا Emulator برای میکروکنترلر نویسی هست
لطف کنین اسم نویسنده اون کتاب رو به اینگلیسی بنویسین و اگر میشه یک کتاب فارسی هم معرفی کنید
اگر کتاب رو هم فرستادی برام ممنون میشم

figural world
جمعه 10 فروردین 1386, 06:31 صبح
E-mail:p0uyaa@yahoo.com
آیا Emulator برای میکروکنترلر نویسی هست
لطف کنین اسم نویسنده اون کتاب رو به اینگلیسی بنویسین و اگر میشه یک کتاب فارسی هم معرفی کنید
اگر کتاب رو هم فرستادی برام ممنون میشم
:تشویق: همونطورکه دوستمون گفتند کتاب اسکات مکنزی می شه گفت بهترین کتاب میکروی 8051هست ولی من سالهاست کار می کنم خودم هم بااسکات مکنزی شروع کردم این کتاب همه چیز را گفته ولی یه عیب داره،یه کم حرفه ای گفته یعنی نگفته که اصلا اصل مطلب چیه وازکجا بایدشروع کنی بنابراین یه کم سنگینه درضمن 8051ازنظربرنامه نویسی شبیه یک میکروپروسسور هست ودست برنامه نویس برای هرکاری بازه ولی امکانات سخت افزاری کمتری نسبت به بقیه میکروهاداره درضمن بخاطر اینکه به خود میکرو ،پروگرامرش ودیگر لوازم جانبی داره یه کم گران در می یاد ولی برنامه نویسی PIC بازبان بیسیک اون هم درمحیط PBP خیلی راحت تره وامکانات بهتری هم داره میکرهای AVRهم بدنیستند مخصوصا کهخیلی ارزان هستند ولی خوب یه ایرادهای کوچکی هم دارند میکروهای متفرقه زیادی هم هستند مثل nec toshiba amdو... که بهعلت عدم گستردگی وپشتیبانی منسب لااقل برای شروع پیشنهادنمی کنم بازهم پیشنهاد من PIC هست ولی اگه مصری که 8051کارکنی اول کتاب 8051نوشته محمدعلی مزیدی وجانیس کلیسپی مزیدی ترجمه دکترقدرت سپید نام را بخون خیلی خوب وساده توضیح داده اما ناقصه ترجمش هم یه اشتباهات کوچیک چاپی داره بعد برای آشنایی بیشت کتاب اسکات مکنزی رابخون که انصافا کتاب مرجعیه اما بارای استفاده از سخت افزارهای اضافی مثل انواع lcd هاومدارهای رابطهمیشه جواب سوالت راجستجو کن به نظرمن راحت ترین میکروی خانوادهخ 8051 همونAT89c52هست مطالب مثال ها ومدارهای زیادی را روی www.atmel.com (http://www.atmel.com) و www.8052.com (http://www.8052.com) می تونی پیداکنی. اسم اصلی کتاب اسکات مکنزی رابرات مینویسم ولی من خودم قبلا یه بارگشتم فقط کتاب خریدنیش هست اونم ازیک انتشارات ایرانی ولی زبون اصلی ترجمه شدش هم که فراوونه The 8051 microcontroller Makenzi, I.Scott خودت را بند کتابهای ترجمه شده نکن توکتابهایی که گفتم مطالب خیلی قدیمی اند(بیش از20سال پیش)وسعی کن زود دنبال سوال وجوابهای بزرگتر بگردی بهترین منابع ،منابع منتشرشده سازنده های میکرو هاست که سعی کن زبانت راتقویت کنی واونها رابخونی.
برای شبیه سازی هم می تونی ازنرم افزار proteus استفاده کنی وفکر امولاتور راهم ازسرت بیرون کن که برای شروع خیلی پات گرون در می یاد.
درنهایت اضافه میکنم که برنامه نویسی میکرو مثل کامپیوترهای شخصی نیست ویه کم اذیت می کنه پس حتما ازیه استاد کمک بگیر بهترین اساتید،اساتیددانشگاه هستند. بی رودربایستی بروتودانشکده های کامپیوتر والکترونیک ودنبال جواب سوالت بگرد.
مشکل داشتی برام ایمیل کن خواستی موبایلمو هم بهت میدم
برات آرزوی موفقیت میکنم ودربهار1386 سالی پربار پربرکت موفق و سرشارازآرامش آرزو میکنم :تشویق:
کوچیک شما یونس
figuralworld@yahoo.com
figuralworld@gmail.com
figuralworld@hotmail.com