PDA

View Full Version : رنگ متن یک object که در حالت disable است

setak
دوشنبه 28 اسفند 1385, 09:20 صبح
با سلام
من تعدادی که text box در برنامه ام دارم در زمانی که این textbox ها disable هستند رنگ متن داخل آنها خاکستری می شود و این مساله چشم کاربر را اذیت می کند . چه راهکاری وجود داره که در زمانی که یک شیئ disable است رنگ متن آن مشکی باشد البته اگر من به جای disable شیئ را در حالت readonly قرار دهم مشکلم حل می شود اما من نمی خوام این کار را بکنم .
آیا راهکاری است یا تابعی؟

saeed_rezaei
دوشنبه 28 اسفند 1385, 23:48 عصر
چندتا پیشنهاد میکنم.
1- از لیبل استفاده کنید. لیبل مثل جعبه متن غیر فعال شده هستش. با این تفاوت که می تونید رنگها رو تغییر بدید. با اندکی کد نویسی، ترتیبی دهید که به جای غیر فعال شدن جعبه متن، اونو نامرئی کنید و یک لیبل رو به جاش نشون بده.
2- اگه هنوز مصمم هستید که از جعبه متن استفاده کنید، ترتیبی بدید که هر وقتی فوکاس به جعبه انتقال یافت و یا موس روی اون رفت، جعبه متن disable بشه و در غیر اینصورت به صورت enabel باقی بمونه.
3- رنگ پس زمینه جعبه متن رو تغییر بدید. برای مثال پس زمینه رو سفید کنید. اینجوری نوشته های خاکستری بهتر خونده می شن.
4- از textbox.creategraph.drawstring استفاده کنید. با کمی کد نویسی می تونید در این قسمت متنون رو به هر رنگی که بخواید نشون بدید.
5- این آدرس رو یه نگاهی بندازید شاید به دردتون بخوره:
http://p2p.wrox.com/topic.asp?whichpage=1&TOPIC_ID=3903&#123172
موفق باشید

linux
سه شنبه 29 اسفند 1385, 13:27 عصر
با سلام
من تعدادی که text box در برنامه ام دارم در زمانی که این textbox ها disable هستند رنگ متن داخل آنها خاکستری می شود و این مساله چشم کاربر را اذیت می کند . چه راهکاری وجود داره که در زمانی که یک شیئ disable است رنگ متن آن مشکی باشد البته اگر من به جای disable شیئ را در حالت readonly قرار دهم مشکلم حل می شود اما من نمی خوام این کار را بکنم .
آیا راهکاری است یا تابعی؟
وقتی disable می کنی رنگ پس زمینه را هم عوض کن