PDA

View Full Version : connectin string

m_zamani
دوشنبه 28 اسفند 1385, 11:05 صبح
من یه مشکل دارم
تو connection string نام server رو مشخص کردم
اما برنامم تحت شبکه نیست
الان وقتی رو یه سیستم دیگه نصب میشه ارتباط با server برقرار نمیشه
connection string رو چجوری تعریف کنم؟

constr = "workstation id='" & servernam & "';packet size=4096;integrated security=SSPI;data source='" & servernam & "' ;persist security info=False;initial catalog=enter"

مهدی نان شکری
دوشنبه 28 اسفند 1385, 11:41 صبح
من یه مشکل دارم
تو connection string نام server رو مشخص کردم
اما برنامم تحت شبکه نیست
الان وقتی رو یه سیستم دیگه نصب میشه ارتباط با server برقرار نمیشه
connection string رو چجوری تعریف کنم؟

constr = "workstation id='" & servernam & "';packet size=4096;integrated security=SSPI;data source='" & servernam & "' ;persist security info=False;initial catalog=enter"

به جای نام سرور (local) قرار بده

m_zamani
دوشنبه 28 اسفند 1385, 12:38 عصر
local میذارم رو سیستم خودم هم وصل نمیشه دیگه

iman_s52
دوشنبه 28 اسفند 1385, 12:52 عصر
با . هم (به جای لوکال) تست کن ببین جواب میده ؟؟
شاید اشتباه نوشتی ؟؟؟

saeed_rezaei
دوشنبه 28 اسفند 1385, 14:53 عصر
با سلام
کدی که نوشتی ایرادی نداره. چون من تست زدم. اما نام سرور مهم هستش با کد زیر می تونید از روی کامپیوتر خودتون متصل شید.

Dim servernam As String = "localhost"
Dim constr As String = "workstation id='" & servernam & "';packet size=4096;integrated security=SSPI;data source='" & servernam & "' ;persist security info=False;initial catalog=enter"
Dim cn As New SqlConnection(constr)
cn.Open()
cn.Close()

1- پیشنهاد می کنم که اسمی رو که به عنوان سرور وارد می کنید بررسی کنید که آیا درست وارده شده یا خیر.
2- نحوه دسترسی به بانک اطلاعاتیون رو چک کنید که آیا از user یا کلمه رمز و ... نیست.
3- من یه برنامه کوچلو دارم واسه این قبیل برنامه های تحت شبکه. کار این برنامه ساخت رشته هستش. با اجرای برنامه شما با وارد کردن نام سرور، می تونید رشته اتصال ایجاد کنید.
اگه خواستید تا بزارم.

مهدی نان شکری
دوشنبه 28 اسفند 1385, 16:51 عصر
local میذارم رو سیستم خودم هم وصل نمیشه دیگه
local رو با پارانتز بذار. (local)

amozesh4
دوشنبه 28 اسفند 1385, 16:52 عصر
سلام دوست عزیز من یک روش را به شما و دیگر دوستان توصیه می کنم مخصوصا اونهائی که تمایل دارن برنامه های خود را بروی ماشین های دیگه اجرا کنن البته اینکار در نسخه 2005 کار می ده لطفا از این نسخه استفاده کنید چون فرم ورک 2 رو برای شما نصب می کنه وقتی شما پروژه جدید ایجاد کردید بروی my project درپنجره سلوشن open را بزنید و سپس در بخش setting رفته و setting name را برابر setting قرار داده و type را به connection تغییر دهید scop را appliction و در مقابل value سه نقطه را زده و ادرس server خود را بگذارید سپسس در برنامه از این کد استفاده کنید در ماشین دیگر که می خواهید استفاده کنید کافی همین مراحل را انجام دهید
Dim cnn As New SqlClient.SqlConnection(project name.My.MySettings.Default.Setting)
امید وارم مشکل شما حل بشه سال خوب و با برکتی را برای شما دوستان ارزو می کنم