PDA

View Full Version : برنامه نویسی شبکه ای

sajjad1365
چهارشنبه 01 فروردین 1386, 01:19 صبح
سلام . من یه برنامه ای نوشتم که خیلی مفسله. (موسسه مالی اعتباری است).
می خوام این برنامه رو مثل نرم افزارهای بانکی (که پایگاه دادشون مشترک است) شبکه ای کنم .
ایا میشه فقط db این برنامه رو شبکه ای کرد و همه کامپیوتر ها از این d.b (فقط روی یک pc باشه) استفاده کنند. ( درضمن d.b اش با اکسس است.)

لطفا راهنمایی کنید.

S_VB.max
چهارشنبه 01 فروردین 1386, 18:48 عصر
بله میشه ، فقط کافیه برنامه را به بانک اکسس مسیردهی کنی.
بهتر است از اکسس برای برنامه های تحت شبکه ای استفاده نکنی چون زیاد کارایی ندارد .

joker
چهارشنبه 01 فروردین 1386, 22:53 عصر
Map Driver بسازی اینطوری مشکلت حله .... ولی ایا برنامه ات برای تحت شبکه بودن به حد کافی سازگاره ؟ مثلا 2 نفر همزمان یک کد خاص را وارد کنن قاط نزنه /؟

alipaye
پنج شنبه 02 فروردین 1386, 01:49 صبح
دو نفر همزمان عمرا نمی تونن از یه دیتا بیس که تو شبکه هست استفاده کنن چون اصلا برنامه تحت شبکه نیست ولی بصورت مجزا می تونن می دونی واسه چی چون یه جایی
دیتا بیست open شده نمیشه که دوباره بازش کرد اگه از دستورات ارور گیری استفاده کنی
مثلا on error resume next برنامه کاربر دوم هنگ می کنه

CodeMasterX
پنج شنبه 02 فروردین 1386, 04:52 صبح
دو نفر همزمان عمرا نمی تونن از یه دیتا بیس که تو شبکه هست استفاده کنن چون اصلا برنامه تحت شبکه نیست ولی بصورت مجزا می تونن می دونی واسه چی چون یه جایی
دیتا بیست open شده نمیشه که دوباره بازش کرد اگه از دستورات ارور گیری استفاده کنی
مثلا on error resume next برنامه کاربر دوم هنگ می کنه

این حرف یعنی چی ؟ فکر کنم برنامه نویسی بانک های اطلاعاتیت ضعیف باشه.چیزی رو که ازش مطمئن نیستی مطرح نکن.یه دیتابیس که توی یه شبکه برای مثال LAN قرار بگیره تعداد نامحدودری کاربر می تونن بهش وصل بشه و همزمان ازش استفاده کنن.البته به کارایی برنامه نوشته شده،موتور دیتابیس و خود سرور بستگی داره.از اکسس برای این کار می تونی استفاده کنی ولی ترجیحا این کار رو نکن چون وقتی بحث سرعت،امنیت و کارایی در شبکه پیش میاد واقعا معلوله! چرا از SQL-Server استفاده نمی کنی؟
و در ضمن در جواب این دوستمون که گفته دو کاربر عمرا نمی تونن همزمان به یه دیتابیس تحت شبکه وصل بشن (!) : این بستگی به کد نویسی شما و دیتابیستون داره!

alipaye
جمعه 03 فروردین 1386, 02:23 صبح
من که چندین بار امتحان کردم جواب نگرفتم البته راهنمایی گرفتم جوابمو این شکلی دادن حالا باز ممنون از راهنمایی تون باعث شدین اطلاعات قبلی ام واسم قانون نشه باید سعی کنم فدات

CodeMasterX
جمعه 03 فروردین 1386, 02:41 صبح
خواهش می کنم.
توی VB6 وقتی که با استفاده از ADO (Active Data Objects) برنامه نویسی دیتابیس می کنیم به یک شکل می تونیم بعیین کنیم که فرمان های از کجا و چجوری اجرا بشن.و این بحث Cursor ها است.در ADO دو کرسر داریم: adUseClient و adUseServer.دیگه از اسمشون مشخص هست؛adUseClient روی ماشین محلی اجرا میشه و adUseServer روی سرور.برای مثال اگر برنامه ای نوشتین که با دیتابیس SQLServer کار می کنه و دیتابیستون رو تو یه شبکه محلی LAN قرار دادید، تنها کافیه که در برنامه های Client تحت adUseServer از دیتابیست استفاده کنید.و برای کنترل اینکه چند کاربر همزمان از دیتابیس استفاده کنن باید کد نویسی رو بهینه کنید و درست و بجا از کرسر ها استفاه کنید.یه تاپیک تو بخش وی بی هست مال همین چند وقت پیش که پرسیده شده کدوم کرسر ها برای برنامه نویسی تحت شبکه بهتر اند ؟ جستجو کن پیداش کن بخونش خوبه.من دارم کتاب Programming MS-ADO رو ترجمه می کنم که آموزش کامل ADO 2.5 با VisualBasic 6.0 هست.اون رو هم اگر بخونی عالیه.