PDA

View Full Version : دستور INSERT و برگرداندن مقدار یکی از قیلدها

once4ever
پنج شنبه 02 فروردین 1386, 11:28 صبح
چجوری میشه یک کوئری INSERT اجرا کرد که مقدار یکی از فیلدهایی که با اینسرت اضافه شده برگردونه؟
اگه خود insert چیزی برنمیگردونه شاید بشه با اضافه کردن select کاری کرد!

davood-ahmadi
جمعه 03 فروردین 1386, 00:24 صبح
فکر شما درست است. شما query insert نمی توانید مقداری را بخوانید ، بدلیل اینکه کار این کووری اضافه کردن است نه خواندن. شما بعد از اجرای این کووری باید یک کووری Select اجرا کنید و آن رکورد خاص را بخوانید. اگر راهنمایی های من نامفهوم بود، بگویید تا توضیحات بیشتری برای شما با ذکر یک مثال بدهم.

once4ever
جمعه 03 فروردین 1386, 08:03 صبح
خوب چیزی که شما گفتید درست هست اما این کوئری که شامل insert و update هست چجوری باید باشه؟ درضمن باید بدونیم که نمیشه اول insert کرد و بعد (یه عنوان مثال) آخرین رکورد ثبت شده select کرد چون سیستم چند کاربره بوده و معلوم نیست دراون لحظه چند رکورد اضافه شده!
خودم که هنوز چیزی پیدا نکردم . ممنون میشم با یک کوئری توضیح بدی

davood-ahmadi
جمعه 03 فروردین 1386, 11:19 صبح
اینجوری که من متوجه شدم ، شما می خواهید یک رکورد را به یک جدول اضافه کنید و بعد آن رکورد را (نه آخرین رکورد) به کاربر نمایش دهید. اگر این مسئله باشد که شما می توانید یکی از ستونهایی که در جدول دیگر ذخیره می شود (سعی کنید که واحد باشد) را در متغیر ذخیره کنید و بعد از جدول اضافه شده آن رکورد را بخوانید. اگر نتونستم راهنمایی تون کنم.یک نمونه فایل بگذار تا براتون در فایلتون مثال از کارتون بگذارم.