PDA

View Full Version : یک سوال از یک تازه کار

vahidiran
پنج شنبه 02 فروردین 1386, 20:37 عصر
من قبلا vb.net کار می کردم و الان با vb.net 2005 تصمیم داشتم کار با asp.net 2 رو شروع کنم متوجه شدم که VS.net 2005 من asp.net نداره و یا داره من نمی دونم ولی در جای asp یه پروزه داره به نام website ولی خیلی شبیه به asp.net است ولی مثل تون کار نمی کنه مثلا برای قرار دادن کنترل ها روی فرم . نسخه VS.net 2005 از نوع Professional است
کسی می تونه می تونه راهنمایی کنه و یا package یی وجو داره که فقط asp.net باشه و یا اصلا در VS.net 2005 ما مثل محیط asp مثل VS.net 2003 نیستش و همینی که من دارم asp.net 2 هستش ؟

nazaninam
جمعه 03 فروردین 1386, 14:26 عصر
ببین دوست عزیز مایکروسافت ویژوال استودیو 2005 یک سکو برای طراحی و پیاده سازی پروژه های تحت وب و تحت ویندوز هست
وقتی می خواهید یک پروژه تحت وب بنویسید ، برنامه رو باز می کنید وارد منوی فایل سپس new و سپس website رو انتخاب می کنید در پنجره باز شده از بخش فوقانی asp.net website رو انتخاب کرده ، مقدار location سه حالت داره
1-file system : وقتی که شما نمی خواهید از IIS استفاده کنید میتونید پروژتون رو هرجا رو هارد دیسکتون بسازید پس مقدار داخل تکس باکس بصورت زیر میتونه نوشته شه : d:\website

2-Http : این گزینه برای وقتی هست که میخواهید از IIS استفاده کنید پس مقدار داخل تکس باکس بصورت زیر نوشته میشه : http://localhost/WebSite

3- بخش سوم هم که بدرد ما ایرانی ها نمی خوره ftp هست که به یک سرور روی وب متصل میشم از اونجایی که سرعت اینترنت ایران فوق العاده است این بخش بلا استفاده می مونه

خوب حالا موقع اینه که زبون مورد علاقه تون رو انتخاب کنید از گزینه Language یکی از زبان های vb.net ,C#,J# j رو میتونید انتخاب کنید
حالا دکمه ok رو کلیک کرده و شروع به طراحی سایتتون کنید
اگر نرم افزاری می خواهید که فقط باهاش Asp.net بنویسی می تونی از نرم افزار WebMatrix یا Visual web developer express استفاده کنید

vahidiran
شنبه 04 فروردین 1386, 12:40 عصر
با این روشی که شما گفتید من یک پروژه asp.net 2 باز کردم و داره کار می کنه ( تشکر فراوان )
ولی من یادمه وقتی که با vs 2003 کار می کردم و یک پروژه asp باز می کردم قرار دادن کنترل ها در هرجایی ار این فرم امکان پذیر بود ولی در این جا من نمی تونم هر جا که خودم خواستم کنترل ها رو بگذارم

Alireza_Salehi
دوشنبه 06 فروردین 1386, 13:09 عصر
ولی من یادمه وقتی که با vs 2003 کار می کردم و یک پروژه asp باز می کردم قرار دادن کنترل ها در هرجایی ار این فرم امکان پذیر بود ولی در این جا من نمی تونم هر جا که خودم خواستم کنترل ها رو بگذارم

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=63244&highlight=absolute