PDA

View Full Version : Mysql در لینوکس

Bahmany
پنج شنبه 02 فروردین 1386, 23:20 عصر
سلام
بنده یه پروژه رو میخوام شروع کنم و بانک اطلاعاتی Mysql تحت لینوکس رو انتخاب کردم و می خوام کار کنم
می خواستم بدونم این نسخه از Mysql که به صورت Free در Fedora Core 4 نصب میشه محدودیتی چیزی نداره که یه دفعه وسط کار اذیتمون نکنه ؟

مرسی

tabib_m
پنج شنبه 02 فروردین 1386, 23:54 عصر
می خواستم بدونم این نسخه از Mysql که به صورت Free در Fedora Core 4 نصب میشه محدودیتی چیزی نداره که یه دفعه وسط کار اذیتمون نکنه ؟

به طور کلی نه!

تا منظورت از محدودیتچی باشه!

Bahmany
شنبه 04 فروردین 1386, 00:21 صبح
سلام
مرسی

تا منظورت از محدودیتچی باشه!
مثلا برای اینتربیس ( Interbase ) تا License مخصوص رو وارد نکنی بیشتر از 3 نفر کاربر نمی تونن بهش متصل بشن
یا مثلا قفلی چیزی که بعلت نخریدن نرم افزار فعال هستش.

zfarhad2000
شنبه 04 فروردین 1386, 01:55 صبح
این مواردی که شما گفتی رسما تویه نرم افزار محدودیت ایجاد می کنند که از یک نرم افزار آزاد مثل mysql بعیده همچین محدودیتهایی داشته باشه. شما با خیال راحت ازش استفاده کن.

pouriams
دوشنبه 06 فروردین 1386, 08:13 صبح
ولی من توصیه می کنم که از نسخه بالاتر یعنی نسخه 5 mysql استفاده کنی زیرا بعدا تبدیل آن به نسخه 5 بسیار مکافات دارد. ما تجربه اش را دیدیم.
در ضمن اگر خواستی نسخه 5 را نصب کنی باید خیلی مراقب باشی و تمام نکات را در نظر داشته باشی وگرنه باید دوباره لینوکس نصب کنی، زیرا لینوکس مثل ویندوز نیست و بسیار حساس تر است. به عنوان مثال case sensitive است و از این گونه مسایل که باید مدنظر داشته باشید. و هیچگونه محدودیتی هم ندارد.

moohssenn
دوشنبه 06 فروردین 1386, 10:37 صبح
بیشتر از 3 نفر کاربر نمی تونن بهش متصل بشن

باید تنظیمات my.ini را درست کنید

قفلی چیزی که بعلت نخریدن نرم افزار فعال هستش.

mysql رایگان هستش

همان طور که Pouriams گفت بهتره از Mysql 5 استفاده کنید
انقدر قابلیت به mysql 5 اضافه شده که واقعا دیگه خیلی کاملتر شده است
fedora 6 هم mysql 5 داره و هم php 5
البته آخرین ورژن Mysql رو میتونی از سایت خودی بگیرید . هم rpm هاش هست و هم نسخه قابل کامپایلش