PDA

View Full Version : نیاز بسیار سریع در مورد Maskedit

sh
جمعه 22 اسفند 1382, 11:39 صبح
سلام

توی برنامه ای که دارم مینویسم از Maskedbox که جز کامپوننتهای com میباشد استفاده کردم و از اون برای ورود تاریخ بصورت 21/12/1382 استفاده میکنم حالا میخوام این کنترل رو به دیتابیس وصل کنم و فقط اعداد رو در فیلد ذخیره کنم و لی هرکاری میکنم نمیشه

در ضمن نمیدونم چرا وقتی فرمت ماکس این کنترل رو برابر 99/99/9999 قرار میدم هر کاری میکنم نمیتونم از طریق کد نویسی اعدادی را به اینت کنترل بفرستم که بعد بوسیله ماسک بالا فرمت شود یا مثلا اگر اعدادی در یک فیلد دیتابیس باشه و به این کنترل بایند بشه اعداد بصورت فرمت تاریخ نشون داده بشن

دوستان اگر کنترل بهتری میشناسن لطف کنن بگن

الان ساعت 12 هست و من تا عصر باید اینو درست کنم خواهشا اگر کسی میدونه کمک کنه

با تشکر

linux
جمعه 22 اسفند 1382, 15:23 عصر
سلام!
از این هم میتونی استفاده کنی

sh
جمعه 22 اسفند 1382, 15:34 عصر
اینو داشتم نشد

bbehnam
شنبه 23 اسفند 1382, 08:03 صبح
دوست عزیز پاسخ شما بسیار بسیار ساده است که در غالب کد زیر مشاهده میکنی اگه باز هم مشکلی در این زمینه داشتی مطرح کن

sh
شنبه 23 اسفند 1382, 15:26 عصر
سلام

بهنام عزیزم دستت درد نکنه :lol:

سئوال منو درست دقت کن من میخوام این ماسک ادیت روی وقتی به یک بانک اکسس بایند میشه فقط کلیپ تکست اون در بانک ذخیره بشه من این کار رو با پر کردن دیتا ست و بعد ذخیره کردن دیتا ست در بانک میتونم انجام بدم ولی مسئله اینجاست که این کنترل را روی فرم بگذاری بعد خصوصیات تکسک اون رو به یک دیتا ست وصل کنی و بدون کد نویسی تکست اونو ذخیره کنی یعنی اعداد بدون / علامت

و همینطور فکر کن توی یک فیلد دیتابیس عدد داری بعدی میخوای این کنترل به اون فیلد بایند بشه و اعداد رو در قالب ماسک دلخواه شما نشون بده

البته مشکلمو با همون کد نویسی حل کردم

bbehnam
دوشنبه 25 اسفند 1382, 07:31 صبح
شهریار عزیز نمیدونم منظورت رو درست متوجه شدم یا نه ولی اگه بخوای فقط قسمت text رو ذخیره منی باید خاصیت prompt include رو false کنی در ضمن از خاصیت text استفاده نکن و خاصیت ctlText رو به بانک bind کن

sh
دوشنبه 25 اسفند 1382, 15:54 عصر
بهنام عزیز من مشکلم حل شد ولی محض اطلاع شما بهتون بگم که Ctltext همه محتویات رو نشون میده یعنی با علامت / ولی Cliptext همونیه که من میخوام و فقط اعداد رو نشون میده بدون علائم ماسک یعنی بدون / و این بصورت ویزاردی به دیتا بیس وصل نمیشه و برای اینکار باید با کد نویسی اول دیتاست رو پر کرد و بعد به دیتابیس انتقال داد

حالا امروز این روشی که تو گفتی تست میکنم خبرشو میدم