PDA

View Full Version : ارتباط یک فایل sql با vb

Hossein Bazyan
شنبه 04 فروردین 1386, 13:57 عصر
سلام
قبل از اینکه دوستان بخواهند نظر بدهند خواهشا مطلب را خوب بخوانند

دوستان نگید اول سرج کن بعد ، تاپیکی با همین عنوان بنده قبلا ایجاد کردم و چند نفر هم لطف کردند و نظر دادن ( از همه ممنون ) اما به نتیجه نرسید هیچ بلکه از موضوع اصلی منحرف شد . متاسفانه بعضی از دوستان اصلا رعایت خیلی مسائل را نمیکنند . شخصی تاپیک باز میکنه و سوال میپرسه بعضی ها هم به جای اینکه جواب وی را بدهند خودشان سوالی در همان پست با محتوای دیگر میپرسند که باعث میشه هیچ کدام به جوابشان نرسند هیچ شخصی که میخواد جواب هم بده گیر میکنه به کدام سوال جواب بده . حال در بعضی از تاپیکها میبینیم یک تاپیک که با موضوع خاصی باز شده در آن انواع سوال پرسیده شده . به نظر من این مشکل را باید مدیران در نظر داشت باشند . پس دوستان لطف کنید اگه قصد جواب دارید فقط جواب بدید و اگر هم میخواد سوال بپرسید تاپیک جدیدی را باز کنید و اگر سوالتان به همان تاپیک مربوط میشه در تاپیک جدید لینکی هم به آن ارسال کنید . من چندین باز سوال پرسیدم و همه هم برایم مهم بودند اما به نتیجه نرسیدم دوستان با طرح سوال خودشان سوال را منحرف کردند.
حال سوال من اینه که میدانم سوال خیلی از دوستان دیگه هم هست :
میخواهم یک برنامه بنویسم که دارای چندین بانک میباشد ، میخواهم بانکها را در محیط MySql یا SqlServer بسازم و برنامه را با وی بی بنویسم . قبلا در Access فایل MDB را میساختیم و در وی بی آنرا کنترل میکردیم اما میخوام الان در Sql آنرا بسازم . چطوری میتوان بانک اطلاعاتی در SqlServer و یا MySql ساخت ؟
بعد از ساخت فایل چطوری میتوان با وی بی با آن ارتباط برقرار نمود ؟مرسی

S_VB.max
شنبه 04 فروردین 1386, 20:44 عصر
نحوه ارتباط MySQL و Visual basic 6
http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=306674&postcount=9