PDA

View Full Version : هزینه طراحی سایت با php

Šepehr
شنبه 04 فروردین 1386, 16:20 عصر
سلام
من میخوام یه فروشگاه آنلاین طراحی شده با php و دیتابیس mysql رو بفروشم به مشتری
چقدر بگیرم خوبه؟
هر صفحه ی php رو چند حساب می کنند؟
قسمت admin رو چند باید بفروشم؟

Šepehr
شنبه 04 فروردین 1386, 17:59 عصر
ویژگی ها و قابلیت های فروشگاه اینا هستن:

امکان عضویت کاربر در سایت
توانایی دسته بندی بر اساس کارخانه سازنده
امکان ثبت نظرات کاربران برای هر کالا
وجود صفحه فروش فوق العاده
وجود صفحه محصولات آینده
امکان مدیریت حمل و نقل کالا
امکان اعمال مالیات به کالا
امکان تعیین واحدهای پول
توانایی چند زبانه بودن سایت
امکان نمایش گزارشات برای موارد زیر:
• محصولات نمایش یافته
• محصولات خریداری شده
• سفارشات مشتری
امکان مدیریت بنرهای تبلیغاتی
امکان ارسال ایمیل به مشتری
امکان مدیریت خبرنامه
امکان نمایش تعداد افراد آنلاین
توانایی اضافه کردن ماژول های پرداخت
جستجوی سریع و پیشرفته
ایجاد صفحات:
• حمل و نقل
• اطلاعیه ها
• قوانین فروشگاه
• تماس با ما
• FAQ
قابلیت نمایش لیست پرفروش ترین ها
قابلیت معرفی محصول به دوست

Mohammad Minaei
شنبه 04 فروردین 1386, 23:23 عصر
اینایی که فرمودید تاثیر چندانی بر قیمت ندارن و شاید حدود 1 تا 2 میلیون قیمت رو تغییر بدن.
کد های پیشرفته که برای کارهای پیشرفته ای مثل تجارت الکترونیک ایجاد می شن بر اساس امنیت و benchmark های سرعت ارزیابی می شن. همینطور توانایی بروز رسانی، خوانایی کد ها و استفاده از ابزارهای پیشرفته، هم ارزی با استاندارد ها و غیره
کدتو باید به یک کدنویس مشهور در حضور طرف قرارداد تحویل بدی تا قیمت حدودی بهت بده!

Šepehr
یک شنبه 05 فروردین 1386, 08:11 صبح
من کد نویس مشهور سراغ ندارم
خودتون اگر بخوایید اینکار رو بکنید چقدر میگیرید؟

Mohammad Minaei
یک شنبه 05 فروردین 1386, 10:52 صبح
من هنوز کد رو ندیدم. از امنیتش خبر ندارم! Benchmark هم نکردم!
1: اگر کد شما در همه ی رنکینگ ها 80% بگیره
2: یه رنکینگ هست که تاثیرش روی کار شما در حد 10 تا 20 میلیون تومنه! فارسیش می شه شبکه ی منطقی! در مورد شیوه ی ذخیره اطلاعات و ارتباط بخش های مختلف کدها با هم صحبت می کنه و باعث می شه که بروز رسانی کد تغییر سرعت پیدا کنه. هر چی این رنکینگ بالاتر باشه کدت گرونتر می شه! من هنوز تو عمرم کار ایرانی ای رو رنکینگ نکردم که بالای 20% بگیره! اگر کارت زیر 50%بگیره با توجه به زمینه اش اصلا فروش نمی ره! اما اگر 60% بگیره...

>> اونوقت شاید بتونی12 تا 15 میلیون تومن اونو به فروش برسونی! (البته فکر نکن کارت واقعا انقدر می ارزه! چون اکثر کار های ایرانی رو من زیر 5 میلیون تومن قیمت گذاری کردم و به این تجربه رسیدم که اکثر ایرانی ها با اصل وب نویسی آشنایی ندارن!)
در ضمن یک خواهش!
از اصل "هر چی تیغ برید" استفاده نکن! بزار بازار طراحی وب نفس بکشه!!

Šepehr
یک شنبه 05 فروردین 1386, 11:03 صبح
مرسی محمد جان از اینکه جواب دادی
یه سری سوالات جزیی هست که توی پیغام خصوصی مزاحمتون میشم

از بقیه دوستان هم ممنون میشم اگر قیمت پیشنهادیشون رو بگن

Šepehr
یک شنبه 05 فروردین 1386, 17:21 عصر
اتقاقا میخوام نسخه فارسیشو بفروشم یعنی farsi commerce
پس یه میلیون می ارزه؟

بقیه چه نظری دارن؟

sayeh007
یک شنبه 05 فروردین 1386, 22:45 عصر
شرمنده میشم مگه ادم هارو شما چی فرض کردید که می خوای این کارو بکنید به نظر تون خیلی بالا بالا نمی رید اونی هم که گفتید فارسیش تو اینترنت هست یه کسی میاد روت شکایت میکنه به علت کلاه برداری میر تو 3 سال اب خنک اون وقت که دیکه هوس این کار میپره چون من خودم شاهد این قضیه بودم که یه نفر همین ناک را این طوری کرد دادگاه سر کلاه کذاری به یک سال زندان و پرداخت 10 ملیون جریمه نقدی متهم کرد به عواقب کار بیندیش بعد تصمیم بگیر که ابن کارو بکنی شما از 2 حالت کمتر نیست کارتون یا تا به حال در بازار کا نبودید یا اینکه تازه وارد شدید می خواهید زود پول دار بشید اونم هیچ وقت نمی تونید چون دست بالای دست بسیار است تا از جاتون تکن خوردید شما رو قورت میدن این نظر منه چون همه منقول نیستند یا احمق نیستند که بیان همین طوری قبول کنند بهتر که این کارو نکنید

Šepehr
دوشنبه 06 فروردین 1386, 15:53 عصر
ببینید خانم سایه
دلیلی نداره که کاری که شده رو بشینیم از اول انجام بدیم تازه با این پول کمی که طرف میخواد بده
اگر واقعا یه شرکت درست و حسابی بود و ویژگی ها و قابلیت هایی که میخواست خیلی خاص بود و پول درست و حسابی میخواست بده اون وقت من براش از اول می نوشتمش
در ضمن توی شرایط استفاده از فایل نوشته:

GNU General Public License

وقتی ما از نرم‌افزار آزاد صحبت می‌کنیم، به آزادی اشاره می‌کنیم نه قیمت. پروانه‌های ما طوری طراحی شده‌اند تا امکان توزیع آزاد نسخه‌های نرم‌افزارها توسط شما وجود داشته باشد (حتی اجازه دارید برای اینکار، توزیع، مبلغی دریافت کنید) اینکه شما کد اصلی برنامه (Source Code) را دریافت کنید و یا در صورت نیاز امکان دریافت آن را داشته باشید، اینکه شما بتوانید در برنامه دخل و تصرف کنید و یا قسمتهایی از آن را در برنامه‌های رایگان دیگری استفاده کنید و اینکه مطمئن باشید می‌توانید همه اینکارها را بکنید.
یعنی اجازه داده هر کاری خواستیم با سورس کدش بکنیم

در ضمن اینایی که من میخوام براشون سایت بسازم احمق نیستن اما نمیدونستن php چیه
نشستم براشون توضیح دادم که چی هست و به چه درد میخوره
حالا خیال کردید که میفهمن اگه من بیام بهشون بگم از cms استفاده کردم؟!
همین هم از سرشون زیاده
بهتر بود که این حرفا رو توی پیام خصوصی مطرح می کردید

sayeh007
سه شنبه 07 فروردین 1386, 02:23 صبح
شما اگه قوانین را درست میخوندید متوجه مشدید که در اون قوانین نوشته شده است که شما فقط برای اضافه نمودن امکانات به نرم افزار می تونید پول بگیرید نه اینکه بیاید پایین شو به اسم خودتون تغییر بدید و بگید که چی این نرم افزار را خودم کار کردم تازه GNUبه شما اجازه نداده که بخواهید هر بلای سر نرم افزار بیارید و به اسم خودتون بفروشید اون وقت اون کسانی که شب روز رو اون نرم افزار کار کردن چی میشه به نظرتون توطین به نویسنده برنامه شما نمی کنید ایا من به نظر تون بد میگم پش شما اگه میشه قوانین را خوب و درست مطالعه کنید شما معذرت میخوام ازاتون شما اشتباه متوجه شدید قوانین GNU را پس این خوب نیست که بیاید به راحتی نرم افزار یه کسی رو بردارید به اسم خودتون قالب کنید به یه کسی که اصلا چیزی سرش نمیشه ایا این کار خوبی هست به این کار من توهین به شما نمیکنم با به این کار میگیم کلاه برداری شما تو همین نرم افزار فوروشگاه چه امکاناتی اضافه کردید .؟ اگه هم کرده باشید فقط حق گرفتن پول برای اون امکانات دارید نه برای خود هسته اصلی نرم افزار چون همون نرم افزاری که شما میگید یکی از همکاران خود من زحمت کشیده به فارسی ترجمه کرده و به طور ازاد برای دانلود گذاشته خوب الان شما میاید اون برمیدارید به راحتی اسم پایینشو به نام خودتون عوش میکنید و حالا هم میخواهید به حالا یه قیمتی به فروش برسانید ایا شما در حق همون همکار من ظلم نمیکنید یه به ایشون تهین نمی کنید به نظر من که کار خیلی بدی هست آقای سپهر.پس از شما میخوام در صورت امکان این کار زشت ناپسندانه رو نکنید و قوانین GNU را خوب خوب مطالعه کنید که معلوم هست یا درست قوانین را نفهمدید یا اینکه به نفع خودتون بر گردوندید.

sayeh007
سه شنبه 07 فروردین 1386, 14:39 عصر
با سلام
اقا وحید ایا این هم به نظر تو خوب هست که من بیام کار شمارو بدوزدم و به اسم خودم بیام بفروشم این کا اگه خوبه من هم حتمااین کارو میکن اگه شما به از من به این کارم نارحت نمیشید من هم قبول میکن هر چی گفتید رو قبول ادم چرخ نباید از اول بیاد درست کنه اخه چرخ همون php هست اما نرم افزار یکی دیگه رو برداشتن و به اسم خود قالب کردن به این واون به نظر من خوب نیست درست نمیگم ما با بعضی ها کاری ندارم که چیکار میکنن اخه میدونید من به این انجمن چرا زود زود میام چون میدونم بچه های این انجمن مثل خود شما میدونن نرم افزار نوشتن چی و چه قد زحمت داره و همشون هم میدونم بچه های زحمت کشی هستند مثل خود شما من با این حرفام اینو میگم که نمیخوام یه کسی که سر از هیچی در نمیار بیاد البیته توهین به بچه های این انجمن نمی کنم بیاد مثلا نرم افزرای که شما شب روز روش کار کردید به راحتی بیاد برداره خودشو بزرگ کنه که من این کارو کردم
به خاطر این من ناراحت میشم که عزیز خوب نیست این کار که به دور از شما که بیاد دزدی از یه کسی کنه همه کار بدی میکنن خوب ما ها هم باید مثل اونا بد باشیم درسته من خودم میخوام به همه ارزش قایل شم به شما به همه کس و نمیام که مثل نرم افزار شما رو بردارم اسم شما رو عوض کنم به اسم خودم بزنم .میام اسم شما رو هم یه کمی بزرگ میکنم و افتخار میکنم که برادرم این کارو کرده و برام یه افتخاره نه اینکه بیام به شما توهین کنم
به نظر شما ایا حرفهای که من زدم بده اگه بده من متوجه نمیشم شما به این خواهر کوچیکتون یاد بدید با تشکر از شما

netspc
سه شنبه 07 فروردین 1386, 15:33 عصر
یه کسی میاد روت شکایت میکنه به علت کلاه برداری میر تو 3 سال اب خنک اون وقت که دیکه هوس این کار میپره

هیچ قانونی در این جای دنیا برای نرم افزاری که Copyright نداره نمی تونه این کار و بکنه (هرچند برای کپی رایت هاشم فرق نمی کنه )

سلام من خودم یکی کسی رو میشناختم که همین بلا سرش اومد ولی 3 سال زندانی نشد در واقع به جرم کلاه برداری گرفته بودنش و درضمن نرم افزارهای تولید داخل فکر کنم copyright داشته باشه؟؟؟ نه؟؟ (میدونم که کم و بیش اجرا نمیشه ولی تا اونجایی که یادم هست بود)

Šepehr
سه شنبه 07 فروردین 1386, 18:58 عصر
من هیچ حرفی ندارم
همه ی حرف ها رو وحید جان گفت

این یکی رو خیلی قشنگ گفتی

جایی که همه دارن همین کار و می کنن از قافله عقب می مونی در ضمن پروژه های بسیار بزرگ و سایت های بسیار بزرگی با همین سیستم های OpenSource بنا شده و پول های کلانی گرفته شده.

moslem-visual
سه شنبه 07 فروردین 1386, 19:32 عصر
آقا سپهر، اگه میخوای از اوپن سورس استفاده کنی مشکلی نداره فقط باید اون متن پایین که مشخص میکنه چه سیستمی هست رو نگه داری و حذفش نکنی و الا اون دیگه زرنگی شماست که بتونید چقدر از طرف به خاطرش پول بگیرید، هیچ حرفی هم توش نیست. مقدارش هم مهم نیست هر چی بیشتر بهتر...!

houtanal
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 12:58 عصر
لطف کنید کلیه دعوا مرافعه ها ، مخ زدن ها و پنجول کشیدن ها را در محیطی دیگر انجام دهید.

mmehdyt
جمعه 10 فروردین 1386, 13:21 عصر
ببخشید من می خوام وارد کار طراحی و فروش وب سایت بشم
اگه می شه لطف کنید یه راهنمایی درباره نحوه کار بکنید(راهنمایی ها زیر دیپلم باشه)

moslem-visual
جمعه 10 فروردین 1386, 15:21 عصر
شما اول بگو چیا بلدی و میخوای در چه شاخه ای ازش کار کنی؟

mmehdyt
جمعه 10 فروردین 1386, 18:53 عصر
در حد زیر دیپلم
php و perl و c# و vb.net و css و javascript و html4 رو بلدم

moslem-visual
جمعه 10 فروردین 1386, 19:29 عصر
فتبارک ا... برادر! شما که از بنده هم واردتری پس مشکلت چیه؟ اگه از لحاظ بازار کار منظورتونه که خب تا دلتون بخواد شلوغ و بی حسابه، شما باید خودت بری دنبال کار تا پیداش کنی و الا کلکت کندس! البته من خیلی مستقیم با مشتری سر و کار ندارم، اساتید محترم هستن که بیشتر توضیح خواهند داد.

mmehdyt
جمعه 10 فروردین 1386, 19:37 عصر
مشکلم اینه که 16 سالمه و با بازار کار آشنا نیستم!
یه راهنمایی به من کمک زیادی میکنه

mmehdyt
جمعه 10 فروردین 1386, 19:42 عصر
البته خیلی هم حرفه ای برنامه نویسی نمی کنم چون تا حالا یه مرجع خوب برای هیچ کدوم از
زبان برنامه نویسی ها و قوانین و بالا بردن امنیت پیدا نکردم بازم لطفا یه راهنمایی کنید

moslem-visual
شنبه 11 فروردین 1386, 10:25 صبح
خب اینکه مشکل نیست، یه مزیته که شما میتونی سه چهار سال کار و تمرین کنی و وقتی کاملا توانایی کار رو پیدا کردی بازار رو بترکونی! الان واقعا خیلی هستن که دارن الکی کار میکنن و این باعث شده بازار طراحی و برنامه نویسی کامپیوتر (چه ویندوز و چه وب) شلوغ و بی حساب بشه، اما این وسط کسایی رو میشناسم که با انجام چهار پنجتا کار دیگه بار خودشون رو بستن چون واقعا "بلد" بودن کار کنن، من خودم هنوز خیلی خیلی سطح پایینم، واقعا جا برای وارد شدن خیلی هست پس چیزی من میتونم بگم فقط تمرین و تکرار و همینطور پیش رفتن با دنیاست، لازم نیست شما همه چیز رو بلد باشید اما باید یه انتخاب بزرگ بکنی و اونم زبانی هست که میخوای باهاش برنامه بنویسی که فکر میکنم شما مثل من PHP رو انتخاب کردی، جاوااسکریپت و HTML و CSS هم به همراه کار گرافیکی و فلش اجزای جدانشدنی طراحی وب هستن بنده خودم هنوز اونچنان کار نمیکنم، بیشتر وقتم رو برای تمرین میزارم و یه سری کارها رو هم گاهی وقتی انجام میدم چون هنوز به اون حد از آمادگی نرسیدم، شما که 16 سال دارید یه فرصت استثنایی هم براتون هست و اون المپیاد ملی مهارت در رشته ی طراحی وب هست، شما تا 20 سالگی وقت دارید که در این مسابقه شرکت کنی یعنی احتمالا 4 بار، مواد امتحانی هم همین PHP، MySQL، HTML، JavaScript، Flash، WebGraphic و WebProjectPresentation هست که به صورت کاملا عملی برگزار میشه، امسال هم ثبت نام شد و طی چهار مرحله در کشور برگزار میشه و بعد از اون هم یک نفر از هر سال انتخاب میکنن که در نهایت از اول های هر سه سال یک نفر به مسابقت جهانی که دو سال دیگه در کانادا برگزار میشه اعزام خواهند شد، حتما برای سال دیگه گوش به زنگ باش، همین!

mmehdyt
یک شنبه 12 فروردین 1386, 10:54 صبح
چه طوری میتونم و کی می تونم ثبت نام کنم؟

moslem-visual
یک شنبه 12 فروردین 1386, 17:12 عصر
از طریق سازمان فنی و حرفه ای که معمولا توی سایتشون اعلام میشه البته هنوز باید تا سال دیگه حدودای بهمن صبر کنی.