PDA

View Full Version : کسی کامپونت text capture رو داره ؟

best_ariya
شنبه 04 فروردین 1386, 17:21 عصر
لطفا اگه کسی این کامپونت رو داره اینجا پیام بگذاره

dkhatibi
شنبه 04 فروردین 1386, 19:44 عصر
چی کار می کنه؟
شاید مشابهش رو داشته باشیم.

best_ariya
دوشنبه 06 فروردین 1386, 21:25 عصر
کار این کامپونت شبیه به کار بابیلون هست یعنی هر جا کلیک می کنیم متونی متن اون قسمت رو بر می گردنی - نارسیس هم از این کامپونت استفاده کرده

MNosouhi
سه شنبه 07 فروردین 1386, 02:17 صبح
کسی کامپونت text capture رو داره ؟

کار این کامپونت شبیه به کار بابیلون هست یعنی هر جا کلیک می کنیم متن اون قسمت رو بر می گردونه - نارسیس هم از این کامپونت استفاده کرده
بهتر بود می گفتی ocr .
قبلا در موردش صحبت شده ، جستجو کنید.

netspc
سه شنبه 07 فروردین 1386, 07:51 صبح
نه دوست عزیز این ربطی به ocr نداره
بوسیله توابع hook api شما میتوانید یه همچین کاری رو انجام دهید ولی متاسفانه در این مورد مقالات بسیار کمی موجود هست من یه مدل کوچولشو رو روی وی بی 6 سه چهار سال پیش نوشته بودم که بر روی بعضی از کنترلها کار میکرد ولی کامل نبود متاسفانه کد اون رو گم کردم و در ضمن اصلاً وی بی رو از یاد بردم ولی یک کدی رو یادم هست روی اینترنت هست که با دلفی نوشتند و اینکار رو انجام میده اما برنامه نویسش میگه 40 -50 دلار بایس بدی برای نسخه کامل اما فایل کتابخونه ای اون رو میتونید دانلود کنید اگر آدرسش رو پیدا کردم میزارم همینجا.

Touska
سه شنبه 07 فروردین 1386, 10:18 صبح
یعنی نارسیس از تو عکس نمی تونه متن دریافت کنه مثل Babylon !

netspc
سه شنبه 07 فروردین 1386, 13:14 عصر
این dll کارهای ocr هم انجام میده
ولی شما یه زحمتی بکشید توی google سرچ بفرمایید text capture میبیند 90% مقالات در مورد hook api هست.
در ضمن دوستان عزیزی که نارسیس رو نوشتند مثل همیشه به خودشون زحمت نداند و از فایلهای کتابخونه ای babylon استفاده میکنند دلیل اینکار هم همان حرف حکیمانه ای است که نمیدونم کی گفته ، که میگه "چرخ رو که دوباره اختراع نمیکنن" (البته برای دوباره اختراع نشدن چرخ از راههایی به نام دزدی هم میتوان استفاده کرد (اینها همش برای پیشبرد سریع علم هستش یه وقت دوستان فکر اشتباهی نکنند)).

Inprise
سه شنبه 07 فروردین 1386, 13:48 عصر
نارسیس هم از یک OCR بصورت OCX استفاده میکنه ، و ربطی هم به Babylon نداره .

best_ariya
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 21:28 عصر
بابا یه نفر این کامپونت text capture رو اینجا قرار بده-من ocr دارم تازه فارسی اون رو هم از هوش مصنوعی خریدم ولی ان کامپونت رو ندارم -در ضمن این دوستمون هم درست می گه این کاپونت از hook api استفاده می کنه -یه لطفی بکنید یا این کامپونت رو بدین یا شبیه اون رو بدین ممنون می شم

best_ariya
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 21:31 عصر
مصطفی جان ببینم چی کار می کنی
ک.م.بیرجند

best_ariya
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 21:37 عصر
مصطفی جان ببینم چی کار می کنی
ک.م.بیرجند

netspc
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 22:44 عصر
نارسیس هم از یک OCR بصورت OCX استفاده میکنه ، و ربطی هم به Babylon نداره .

ولی این Info که این DLL بدبخت داره میگه پس اشتباهه ???

Inprise
پنج شنبه 09 فروردین 1386, 06:57 صبح
من نسخه ای از نارسیس را دارم و شکلی که تو نمایش دادی را نمیبینم . AutoOCR هم OCR ای محصول شرکت OmniPage است و اصولا" Babylon چنین ابزار و محصولی ارائه نکرده که قابل استفاده توسط سایرین باشد . راه حل متداول این مسائل استفاده از یک OCR انگلیسی ساده است که قبلا درباره اش بحث شده .

خواندن کلمات با استفاده از Hook توابع و Message های ویندوز هم ممکن هست اما خیلی پیچیده تر از استفاده از OCR هست . چون ربطی به این بحث نداره لازم نیست مفصل درباره اش بنویسم . از طرف دیگر میزان دقت OCR همیشه قابل اعتماد نیست

netspc
پنج شنبه 09 فروردین 1386, 15:45 عصر
من از نارسیس 5 استفاده میکنم.
در مورد OCR همنطور که گفتی چون دقت بالایی نداره زیاد قابل اطمینان نیست.
من خودم یه برنامه ای رو نوشته بودم (تو وی بی) که موس رو اگه روی کنترل فرم و یا برروی برخی از کنترلها میبردی مقدار text اونها رو برمیگردوند (البته این فقط محدود به کنترلها بود).
راه حلی که با trace کردن یک فایل کتابخونه ای (که تحت دلفی نوشته شده بود) از اون استفاده کرده بود و من تا حدی باهاش ور رفتم متوجه شدم استفاده از این توابع بود از کتابخونه gdi32.dll بود:
gettextmtricsa
gettextextentpointw
gettextextentpointa
getpixel
LPtoDP
و کلی دیگه از این دست توابع.(در ضمن ای فایل متون فایلهای متنی مانند html رو هم برمیگردونه حتی اگر مستقیماً بر روی آنها point نکرده باشید استدلال من اینه که به هیچ عنوان از OCR استفاده نکرده و فقط از توابع hook برای اینکار استفاده کرده است).

Inprise
پنج شنبه 09 فروردین 1386, 22:00 عصر
سعی کن کدی بنویسی که بتونه متون ساده یونیکد رو هم از داخل IE و هم فایرفاکس بخونه و بصورت یک رشته وایداسترینگ بهت برگردونه ، هدف این مسئله ، استخراج لغات یونیکد صفحات وبی است که داخل مرورگرها باز شده اند . اگر موفق شدی چنین کدی رو بنویسی حتما اینجا ضمیمه اش کن که بقیه هم بتوانند ازش استفاده کنن . قاعدتا وقتی با پیچیدگی مدیریت وضعیت غیر استاندارد کنترلهائی که هر کدام از مرورگرها برای نمایش HTML و سایر المانهای صفحه استفاده میکنند را مشاهده کردی ، متوجه دلیل جوابی که من دادم خواهی شد . بعد از درک پیچیدگی های متعدد ، اولین مسئلهء ، یعنی HTML ، مسائل بعدی مانند ، استخراج یونیکد از PDF و کلمات استفاده شده در کنترلهای غیر متنی سایر نرم افزارها و ... مطرح میشن و ...

( نکاتی که نوشتم مسائل خیلی ابتدائی و بدیهی هستند که اول چنین کاری بهشون برمیخوری ، و اگه ادامه بدی از Performance Impact هوک های گلوبال روی مسج ها گرفته تا مسئلهء تصاویر ، و فرمتهای اختصاصی نرم افزارها و ...خودشون رو نشون میدن )

در نهایت راه حل عملی ارزان قیمت و سریع و معقول همان OCR است .

netspc
جمعه 10 فروردین 1386, 05:37 صبح
سلام
بنده هم نگفتم نرم افزار هوک کامل نوشتم
ولی چیزی که از این http://www.hook-api.com/ دستگیرم شد ، به نظرم فقط از توابع hooking استفاده کرده.

Inprise
جمعه 10 فروردین 1386, 08:18 صبح
لطفا نسخه آزمایشی اش را دریافت و تست کن ، اگر موفق شدی از متون داخل مرورگرها یا سایر فرمتهای دیگر "به درستی و صحت" کلمات رو استخراج کنی ، ( ... کاربران که نمیخواهند نام نرم افزارهای موجود روی دسکتاپ را ترجمه کنند و معنی اش را بفهمند ) سایرین را هم به همین ترتیب راهنمائی کن ، و اگر نتوانستی ، که نمیتوانی و دلیلش را هم گفتم ، نوشته قبلی ام را با دقت بیشتری بخوان . به عنوان نمونه میتونی از فایرفاکس شروع کنی ، به عنوان مثال بعدی Adobe Acrobat و فایلهای PDF هم بد نیستند...

best_ariya
دوشنبه 13 فروردین 1386, 20:27 عصر
من ocr دارم ولی کار با اون خیلی سخت هست تازه این که موس رو هر جای صفحه که کاربر ببره و بتونه اون لغت رو داخل یک کادر قرار بده و معنی اون رو هم نشون بده که دیگه واقعا در حد من نیست .لطفا یه نفر به من کمک کنه یا یه مثال اینجا قرار بده .

best_ariya
دوشنبه 13 فروردین 1386, 20:32 عصر
این هم لینک دانلود AutoOCR نارسیس http://www.narcissoft.com/DownLoads.asp#bmAutoOCR