PDA

View Full Version : چگونگی روش بایگانی

ehsane
یک شنبه 05 فروردین 1386, 11:48 صبح
با سلام به دوستان و تبریک سال نو
25000 رکورد داریم که هر فرد در شبکه با توجه به محدویت دسترسی خود به تعدادی از آنها دسترسی دارد حال هر فرد باید بتواند برای خود یک ساختار بایگانی تعریف و رکوردهای خود را در آن دسته بندی کند برای این منظور چه روشی پیشنهاد می کنید. آیا روش استاندارد و یا راه حل خاصی برای این مورد وجود دارد؟

SYNDROME
یک شنبه 05 فروردین 1386, 12:36 عصر
با سالم
یکی از روشهایی که می توانید استفاده کنید این است که در جدول دیگر رکوردها را برای کاربر ذخیره کنید.به صورت
User Access_Record
1 محمد
2 علی
برای دسترسی یک کاربر به یک رکورد ، یک رکورد ذخیره می شود و برای 10 رکورد ، 10 رکورد ذخیره می شود که روش چندان جالبی نیست و لی در بعضی از موارد مورد استفاده قرار می گیرد.
ولی اگر رکوردهای شما به صورت باز تعریف شده باشد می تواند جدول را به صورت زیر طراحی کنید
User Access_Start Access_End
10 1 علی
در حالت دوم شماره بازه رکوردها را از یک تا ده قرار دادید.(به جای ذخیره 10 کورد)

ehsane
یک شنبه 05 فروردین 1386, 12:59 عصر
لازم است که اضافه کنم هر کاربر میتواند ابتدا ساختار بایگانی خود را تعریف کند و سپس رکوردهای خود را در این بایگانی قرار دهد در ضمن ممکن است این ساختار در آینده نیز تغییر کند یعنی یک کاربر ساختار بایگانی خود را اضافه یا کم کند.

zman123456
یک شنبه 05 فروردین 1386, 13:04 عصر
میشه در مورد این ایجاد محدودیتها بشتر ، روانتر توضیح داده و بگویید برای ایجاد اینگونه محدودیتها از کجا باید شروع کنیم؟

SYNDROME
یک شنبه 05 فروردین 1386, 13:54 عصر
من هم میدام دوست عزیز
ولی هر باری که کاربر ساختار را تغیر می دهد و تعداد رکوردها را کم یا زیاد می کند شما هم Access های قبلی را پاک می کنید و Access های جدید تعریف می کنید.
قبول دارم سخته مدیریت چنین ساختار
آما من خودم در دسترسی کاربران نرم افزار . . . که در شبکه اجرا می شد این کار را انجام دادم و خیلی خوب جواب داد.