PDA

View Full Version : نحوه توزیع منو!

majid325
یک شنبه 05 فروردین 1386, 21:55 عصر
ببخشید سوالم گنگ هست.
من روی ماشین خودم برای یه command یه منو طراحی کردم که هر وقت کاربر روی اون کلیک میکنه منو باز میشه. حالا که روی ماشینایه دیگه تست میکنم دیباگر میاد روی اون خط از کدم که منو را نصبت دادم Error میگره!

davood-ahmadi
دوشنبه 06 فروردین 1386, 15:51 عصر
منو شما ocx است یا از خود کنترلهای اکسس استفاده کردیده اید؟ اگر میشه یک نمونه برام بذار.

majid325
سه شنبه 07 فروردین 1386, 19:48 عصر
سلام:
از طریق Wiew>ToolBars ساختمش
در واقع یک Toolbar ساختم که پروپرتی اونو به PopUp ست کردم
البته زمانی از یه فرم دیگه وارد برنامه ام میشم پیغام زیر رو میده!(ممکنه از dll ای که کنار برنامه ام است باشه)
کار اون dll اینه که دکمه وسط موس را از کار بیندازه.

davood-ahmadi
سه شنبه 07 فروردین 1386, 20:07 عصر
علیک سلام. این Error دو حالت دارد که من حدسم روی اولین است: 1- شما در برنامه خود از یک کنترل Ocx استفاده کرده اید که چون در ماشین خودتان نصب است، برنامه شما هیچ خطایی نمی دهد ولی چون در ماشین های دیگر وجود ندارد آن خطا صادر می شود و احتمال زیاد آن OCX در همان فرمی است که با زدن منو می خواهد آن فرم اجرا شود و لی بدلیل اینکه آن کنترل در کنترلهای رجیستر شده اکسس وجود ندارد برنامه شما با خطا روبرو می شود. 2- شما قبلاً در ماشین خود از این کنترل استفاده کرده باشید و در قسمت رفرنس آن وجود دارد و به ثبت رسیده است که باید در قسمت کد نویسی Tools > Refrences تأیید آن را بردارید.

majid325
سه شنبه 07 فروردین 1386, 20:15 عصر
این Erorr که گزاشتم برای زمانیه که فرم را بازمیکنم ولی بعد که فرم باز میشه , روی command که کلیک میکنم دیباگر میاد روی اون خط از کدم که منو را نصبت دادم Error میگره!

davood-ahmadi
سه شنبه 07 فروردین 1386, 20:44 عصر
دو گزینه ای که در پاسخ قبلی به شما پیشنهاد دادم را چک کردید؟ به احتمال 80% حل خواهد شد.

majid325
سه شنبه 07 فروردین 1386, 21:00 عصر
تشکر میکنم از راهنمایی شما ولی 1- الان اون ماشینی که این Error روش ایجاد میشد در دسترسم نیست 2- من از آجکتهای معمولی استفاده کردم.
در حال حاضر مشکل اولی برام حاد تر هست.

davood-ahmadi
سه شنبه 07 فروردین 1386, 21:08 عصر
پس اگر شما مطمئن هستید که از کنترلهای خود اکسس در برنامه استفاده کرده اید با بروید و چک کنید که در قسمت Refrence مثل عکس باشد اگر بیشتر باشد، احتمالاً همان باشد که برنامه را دچار خطا می کند.

majid325
سه شنبه 07 فروردین 1386, 21:52 عصر
دست شما درد نکنه الان روی این ماشین که هستم نمیتونم چک بکنم فردا چک میکنم .
من اون منو رو هم از طریقی که در لینک پایین آقای فضایلی توضیح دادن درست کردم, شاید بتونه در حل مشکل کمک کنه!
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=54021

majid325
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 07:54 صبح
پس اگر شما مطمئن هستید که از کنترلهای خود اکسس در برنامه استفاده کرده اید با بروید و چک کنید که در قسمت Refrence مثل عکس باشد اگر بیشتر باشد، احتمالاً همان باشد که برنامه را دچار خطا می کند.

آره دوست عزیز, مشکل با حذف کردن اونای که توی عکس ضمیمه شما نبود حل شد.