PDA

View Full Version : آیا بر نامه های ویندوز در لینوکس هم نصب میشوند

sayeh007
سه شنبه 07 فروردین 1386, 03:45 صبح
با عرض سلام به بچه های خوب انجمن
اگه میشه منو راهنامیی کنید در مورد اینکه ایا من می تونم بر نامه های ویندوز .exeرو در
لینوکس نصب و اجرا کنم چون در جای شنیده بودم که یه برنامه واسط به لینوکس نصب میشه و امکان اجرای فایل های exe رو به کاربر میده آیا این گفته درسته یا نه گه درست هست می تونید برایم لینک نرم افزار وبدید تا منم از این ویندوز راحت بشم و از هنگ ها و ویروسها و ارور ها خلاص بشم با تشکر از همه زحمت کشای این انجمن

netspc
سه شنبه 07 فروردین 1386, 06:45 صبح
سلام اگر فرمت فایلهای اجرایی pe/coff استاندارد باشه و اینکه اگر اشتباه نکنم نیاز به فایلهای کتابخونه ای نداشته باشه با wine میتونی اجراشون کنی در محیط لینوکس

Inprise
سه شنبه 07 فروردین 1386, 07:15 صبح
اغلب برنامه های ویندوزی متداول رو میتونی با Wine نصب کنی ، من حتی دلفی 7 رو باهاش نصب کردم و بالا آوردم . البته کیفیت و امکانات محیط طوری نیست که موفق بشی بطور کامل با ویندوزت خداحافظی کنی

netspc
سه شنبه 07 فروردین 1386, 12:17 عصر
یادمه برنامه های وی بی به هیچ عنوان اجرا نمیشدند خطا میداد (البته من با ورژن ردهت 7.3 امتحان کرده بودم)

melomane
سه شنبه 07 فروردین 1386, 13:55 عصر
هر چند کوچ یکباره از ویندوز به لینوکس غیر ممکنه اما سعی کنید کمتر از چیزهایی مثل wine استفاده کنید. البته قبول دارم در بعضی موارد هنوز جایگزین عالی برای بعضی برنامه های ویندوزی ایجاد نشده.
مثلا به نظر من استفاده از وی بی در لینوکس کار جالبی نیست. این زبان برای ویندوز طراحی شده و استفاده از اون توی پلت فرم های دیگه یه کمی ارزش کار رو پایین میاره.
می تونین از زبان های دیگه ای (به عنوان مثال گامباس) استفاده کنینو هر چند گفتم هنوز اول راه هستند

sayeh007
سه شنبه 07 فروردین 1386, 14:20 عصر
با سلام
از همتون تشکر میکنم که وقتتون رو به من حقیر دادید پش من باید این فکرو از سرم بیرون کنم که بتونم نرم افزار های ویندوز رو در لینوکس اجرا کنم و باید با همین میکروب سافت کنار
بیام چون واقعا به گند کشیده همین میکروب سافت امان از ویروس هاش که کفر ادم در میاره
چیکار کنیم مجبور هستیم چون تو کشور ما به نرم افزار نویس ارزش نمیدن به خدا اگه به همین برنامه نویسهای خودایران خوب امکانت میدادن به خدا یه سیتم عاملی کار میکردن که 100 ویندوز رو کنار میزد اما حیف که اصلا ارزش نمیدن و ما رو تابع همین ویندوز کردن
اما یه سوال دیگه از سولاریس اطلاعاتی دارید با تشکر از شما

Smart User
سه شنبه 07 فروردین 1386, 14:41 عصر
باید با همین میکروب سافت کنار
بیام چون واقعا به گند کشیده همین میکروب سافت امان از ویروس هاش که کفر ادم در میاره
میدونید تقصیر شما نیست. تقصیر مایکروسافت که این همه امکانات رو براتون میذاره و شما هم قدرشو نمی دونید. اگه همین ویندوز نمی بود شما تو ایران می خواستید برای کی برنامه بنویسید؟؟؟ اصلا با چی می خواستید بنویسید؟؟ ما هممون پاهامون رو رو دوش مایکروسافت گذاشتیم و اومدیم بالا . و حالا هممون مدعی شدیم که به درد نمی خوره و ......
فکر می کنید اگه ویروس های ویندوز نبود لینوکس می تونست به این جا برسه؟؟ ویروس نویسا ویروساشون رو رو ویندوز امتحان می کنن و لینوکسیا اشکالشو می فهمن و سعی می کنن شبیه این باگ رو نداشته باشن.. حالا من به بقیش کار ندارم که کلا ساختارش فرق داره و ....
من خودم از هر دوتاشون خوشم میاد ولی یه چیز رو باید اعتراف کنم و اونم اینکه تا حالا هرچی بلدم مدیون مایکروسافت ام .. و تا آخرش هم مدیونش میمونم....
شما هم بهتره بیشتر فکر کنید و بعد از این کلمات استفاده کنید..

موفق باشید

melomane
سه شنبه 07 فروردین 1386, 14:42 عصر
مطلب قابل ذکر اینه که مزیت بزرگ لینوکس انحصاری نبودن اونه. بنابراین هر برنامه نویسی می تونه کمک منه، همونطور که خیلی از افراد هم برای توسعش کمک کردن. احتمالا اسم پارسیکس رو شنیدین و شاید هم ازش استفاده کرده باشین. با اینکه تعداد توسعه دهندگانش خیلی کمه اما واقعا یکی از موفق ترین توزیع های لینوکسه. حداقل بین ایرانی ها.
اما خب ، به هر حال اگه الان می بینیم لینوکس نمی تونه تمام انتظارای ما رو برآورده کنه مثلا بعضی نرم افزارا که فقط واسه ویندوز هستن رو نمیشه توش داشت، متاسفانه دلیلش همون راه اشتباهی که دنیا رفته. خب معلومه با وجود کاربرای زیاد خیلی از سازندگان نرم افزارا پلت فرم ویندوز رو انتخاب می کنن تا هم شهرت و در آمد بیشتر و هم کاربر بیشتری داشته باشن. و این من و شما هستیم که باید به گفته ی یکی از شعار های جامعه ی متن باز عمل کنیم که:
به جای حرکت در سمت جریان دنیا، ما باشیم که دنیا رو به سمت مناسبش تغییر بدیم.
در مورد سولاریس هم با عرض پوزش اطلاعاتی ندارم همین قدر فقط می دونم که یه سیستم عامل مبتنی بر یونیکسه که مال شرکت سان هست.

melomane
سه شنبه 07 فروردین 1386, 14:56 عصر
خدمت smart user عزیز هم یک نکته رو بگم که پیام همیشگی من اینه:
ما توی ایران زندگی می کنیم. ما هیچ چاره ای جز استفاده از لینوکس نداریم. ما هیچ دو راهی نداریم که بخوایم انتخاب کنیم. هیچ فکر کردین که دارین از ویندوزی استفاده می کنین که معلوم نیست از کجا اومده و باهاش چیکار کردن که الان می تونین با 100 تومنی که فقط پول رایت دادین ازش استفاده کنین؟ یا اینکه یک عده میان یک جعبه ی مقوایی مثلا با کلاس واسش می زنن که حالا مجبورین ده هزار تومن بخرینش؟
من که شخصا حاضر نیستم با همچین سیستم عاملی کار بکنم. هرچند من هر جای دیگه هم بودم لینوکس رو به عنوان سیستم عامل اولم انتخاب می کردم. چون چیزی که تو لینوکس پیدا کردم توی هیچ سیستم عاملی ندیدم. در ضمن من خودم شخصا بر عکس شما هستم. هر چیزی رو که یاد گرفتم دقیقا از وقتی بوده که با لینوکس آشنا شدم و دارم اطلاعاتم رو در این زمینه تا جای ممکن بالا می برم چون اطمینان دارم من هم می تونم توی توسعش سهیم باشم، اما در مورد ویندوز، فقط استفاده.
در ضمن این حرف رو هم نگین که لینوکس هر چی داره از ویندوز و مایکروسافت داره، لینوکس unix-based هست و هیچ ارتباطی هم چه در زمینه ی ویروس یا هر چی دیگه با ویندوز نداره. تا اونجایی که من می دونم وقتی یونیکس بود اثری از ویندوز نبود الان هم توسعش ربطی به ویندوز نداره.

به هر حال این نظر من بود. ممنون از شما هم که نظر دادین. ما نمی تونیم نظراتمون رو به تحمیل کنیم.
با آرزوی موفقیت برای شما

Inprise
سه شنبه 07 فروردین 1386, 15:22 عصر
فقط در مورد موضوع بحث صحبت کنید و مطالب غیر مرتبط - اعم از فنی یا غیر فنی و صحیح یا نادرست - ارسال نکنید .