PDA

View Full Version : چیجوری میشه فاصله از چپ یه دیو وسط چین رو پیدا کرد !

S_Sarpas
سه شنبه 07 فروردین 1386, 20:50 عصر
سلام ...
فرض کنید یه div اصلی داشته باشیم و عناصر سایتمونو اون تو قرار بدیم و این div و وسط چین کنیم ... حالا می خوایم یه div دیگرو به نام ثانویه , رو div اصلی که بنا به دلایلی ارزش پوزیشنش ثانویه باید absolute باشه قرار بدیم ... به نظرتون چیکار کنیم که تو رزولوشنای مختلف مونیتورای کاربرای سایت این ثانویه همیشه رو قسمت خاصی از div اصلی قرار بگیره ... طبیعیه که مفدار top ثانویه برای کاربرای مختلف فرقی نمی کنه مشکل تو مقدار left ثانویه است ؟!
اولین ایده ای که به ذهن من رسید پیدا کردن مقدار فاصله ی چپ div اصلیه ... کافیه مقدار فاصله از چپ ثانویه نسبت به div اصلی رو بعلاوه فاصله از چپ div اصلیه کنیم تا همیشه ثانویه نسبت به div اصلیه ثابت بمونه !!! اما هر کاری می کنم مقدار فاصله از چپ div اصلی رو بهم نمیده ...
از دستو زیر استفاده می کنم :
document.getElementById[id e div e aslii'].offsetleft;
ولی مقدار undefined رو بر می گردونه ...
اگه ایده ی جدیدی یا راهی برای پیدا کردن فاصله از چپ یه div وسط چین دارین ممنون میشم بعد از امتحان برام توضیح بدین ...
ممنون :لبخندساده:

moslem-visual
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 19:05 عصر
من درست متوجه نشدم ولی اگه از درصدها استفاده کنی همیشه نسبت فاصله ی بین اجزای صفخت ثابت میمونه، باید چند تا مقدار بهش بدی و امتجان کنی.

S_Sarpas
پنج شنبه 09 فروردین 1386, 13:52 عصر
سلام ... ممنون از اینکه جواب دادی ... ببخشید که اینقد گنگ نوشتم :چشمک:

راستش تو این مورد نمی شه از درصد استفاده کرد ... مقدار left دیو اصلی برابر مقدار y پنجزه منهای مقدار Y دیو اصلی تقسیم بر 2 اِ !!! این مقدار در صد خاصی از صفحه برای رزولوشن های مختلف نمی شه پس دیو اصلی باید وسط چین باشه !!! این مورد راجع به دیو دومی (ثانویه) هم به یه نحو دیگه برقراره پس واسه اونم نمیشه از درصد استفاده کرد !!!

S_Sarpas
پنج شنبه 09 فروردین 1386, 14:20 عصر
او ... خیلی ممنون ...
همین الان یه ایده به ذهنم رسید که خیلی آسونه ... دیو ثانویه نسبت به وسط پنجره که وسط دیو اصلیم میشه همیشه مقدار ثابتی فاصله داره ... با تعریف 50 درصد برای مقدار چپ یه دیو مخفی و بدست آوردن مقدار چپ اون دیو بر حسب پیکسل مشکلم حل شد ...
ولی اگه کسی راه حل آسونتری بلده لطفا بگه !!!

moslem-visual
پنج شنبه 09 فروردین 1386, 15:09 عصر
خواهش میکنم البته من که آخرش نفهمیدم چی شد!!! فقط امیدوارم مشکلتون حل بشه...