PDA

View Full Version : نصب سورسهای کرنل در FC3

Ariyan
سه شنبه 07 فروردین 1386, 22:42 عصر
من برای نصب درایور مودمم نیاز به نصب سورس کرنل دارم ولی سورس ها نه در سی دی و نه در /usr/src/ نیستند !
چه کنم؟؟!!

Inprise
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 00:07 صبح
قاعدتا در یکی از سی دی ها هست ، و اگر هم نیست RPM اش رو بگیر ، یا اگر محدودیت خاصی نداری آخرین انتشار رو از kernel.org بگیر و config. کرنل فعلی ات رو همراهش استفاده کن .

Ariyan
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 14:43 عصر
کرنل فعلی من 2.6.9 است و من همین ورژن رو از kernel.org دانلود کردم اما بهم گفتند که بخاطر تفاوتهایی که نسخه کامپایل شده FC با نسخه های kernel.org داره و توش دستکاری هایی شده نمیتونم ازش استفاده کنم !!!!؟؟؟؟

Inprise
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 15:19 عصر
FC مثل بقیه توزیعها Patch هائی داره که کرنل وانیل ندارتشون ، بدون این Patch ها که معمولا قابلیتهای جانبی به سیستم اضافه میکنن میتونی کرنل خودتو کامپایل و استفاده کنی . "هر" ورژنی رو که دوست داری بگیر ، یک راهنمای کامپایل کرنل برای ردهت/FC رو بگذار جلوت و نصبش کن و خلاص . من همیشه از کرنلهای خودم استفاده میکنم نه اشغال بزرگ و بیخودی که همراه اغلب دیسترو ها هست .

این مسئله به کامپایل و نصب کرنل مربوط بود .

اگر فقط میخواهی سورس کرنلی که همین حالا در حال استفاده هست رو داشته باشی که فقط درایور مودمت رو باهاش کامپایل کنی هم به احتمال خیلی زیاد همان کرنلی که از kernel.org گرفتی کفایت میکنه ، نصبش کن و از دایرکتوری محل نصبش یه لینک به /usr/src/linux/ بساز و برو به شاخه درایور مودمت و make اش کن . اگر مسئله ای باقی موند با توضیحات کافی بنویس

Ariyan
شنبه 22 اردیبهشت 1386, 22:20 عصر
سلام
ممنون از راهنمائیتون ولی یه مشکل دیگه هست :
من سورس رو به صورت rpm دریافت و اینطوری نصب کردم:

rpm -ihv kernel-2.6.9-1.667.src.rpm
و سپس:
rpmbuild -bp --target=$(uname -m) /usr/src/redhat/SPECS/kernel-2.6.spec

بعد طبق ReadMe اینطوری درایور مودمم رو نصب کردم:

[root@localhost Intel-536-up]# make clean

[root@localhost Intel-536-up]# make 536

[root@localhost Intel-536-up]# make install
ولی در دستور آخر با این مواجه میشوم:

rm -f /etc/hamregistry.bin
bash Intel536_inst
running kernel 2.6.9-1.667
installing hamregistry, used for persistant storage
installing Intel536 driver
redhat hamboot rc2.d and rc3.d scripts
starting module and utilities
error loading Intel536
ERROR: Module Intel536 does not exist in /proc/modules
done
و درایور نصب نمیشه ؛ حتی موقع بالا آمدن سیستم سعی میکنه لودش کنه که موفق نمیشه به نظر من مشکل از دستور دوم (Make 536) هست چون یک خروجی بی معنی که به نظر سورس کد میاد رو چاپ میکنه خروجی هر سه دستور رو با هم attach کردم .
به نظر شما مشکل کجاست ؟
پیشاپیش ممنون از کمکتون.

Inprise
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 05:31 صبح
اول مطمئن شو که فایل درایورت ( پسوندش ko است ) در زیر شاخه مناسب ماژولها وجود داره و depmod -a رو هم اجرا کن و دوباره بوت کن .

Ariyan
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 23:20 عصر
نه نیست!
فقط توی شاخه خود درایور هست!
depmod رو هم اجرا کرده ام ، چندین بار هم ری استارت کردم ولی هر بار موقع لود ماژولها سعی میکنه لود کنه که نمیتونه!

Inprise
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 23:29 عصر
ko رو در محل مناسب کپی کن ، depmod -a و بعدش مجددا" mkinitrd رو به شکل مناسب اجرا کن . early user space ات حاوی ماژولی که میخواهی نیست و هنگام فراخوانی توسط کرنل پیدا نمیشه ، باید دوباره ایمیج مربوطه رو بسازی و با نسخه فعلی جایگزین کنی ، در نتیجه اول از همه باید درایور رو در محل مناسب کپی کنی و ... به نظر میرسه اسکریپت اینستال این درایور حالش خوب نیست در کل . حس میکنم میتونی کلمه های کلیدی توضیحی که دادم رو پیدا کنی و خودت دنبالشون بگردی چون اگر بخوام هر تیکه اش رو توضیح بدم چند صفحه ای میشه ، هر جا به مشکل خوردی بپرس .

Ariyan
دوشنبه 18 تیر 1386, 01:13 صبح
سلام
من فرض کردم محل مناسب اینجاست(درسته؟؟):

/lib/modules/2.6.9-1.667/kernel/drivers/char/Intel536.koنتیجه این شد:

[root@localhost ~]# mkinitrd -f -v --with="/lib/modules/2.6.9-1.667/kernel/drivers/char/Intel536.ko" "/boot/initrd-2.6.9-1.667.img" "2.6.9-1.667"
Creating initramfs
Looking for deps of module ide-disk
Looking for deps of module ext3 jbd
Looking for deps of module jbd
Looking for deps of module /lib/modules/2.6.9-1.667/kernel/drivers/char/Intel536.ko
No module /lib/modules/2.6.9-1.667/kernel/drivers/char/Intel536.ko found for kernel 2.6.9-1.667, aborting.البته یک بار هم محل مناسب رو اینجا فرض کردم و به همون نتیجه بالا رسیدم:

/lib/modules/Intel536.koالبته modprobe این نتیجه رو میده:

FATAL: Error inserting Intel536 (/lib/modules/2.6.9-1.667/kernel/drivers/char/Intel536.ko): No such device
؟؟؟؟
Thanx Before.