PDA

View Full Version : کمک (افزودن ، حذف ، ویرایش رکورد در اکسس)

polisoftco
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 12:50 عصر
با سلام به همه و تبریک سال نو ...
من در اکسس و وی بی یک مشکل داشتم می خواستم بدونم چه جوری میشه یک رکورد را (ایجاد ، حذف ، ویرایش) کرد و همچنین وفتی که ما اون رکورد را (ایجاد ، حذف ، ویرایش) می کنیم در List View هم تغییرات اعمال بشه و بتونیم با انتخاب رکورد در List View همون رکورد حذف و یا ویرایش بشه. در واقع من این (ایجاد ، حذف ، ویرایش) عملیات رو بلدم ولی در List View تغییری نمی کنه.
اگه دوستان کمکم کنن ممنون میشم

kmotavali
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 16:55 عصر
منظورتون رو درست توضیح بدین
ListView1.Refresh

polisoftco
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 18:05 عصر
باز هم سلام ببخشید که نتونستم خوب توضیح بدم ... من می خوام اطلاعات یک بانک را در دیتا ثبت کنم ، و هنگامی که رکوردی اضافه شد اون رکورد به List View نیز اضافه بشه و با کلیک بر روی اون List View بتونیم رکورد مورد نظر را ویرایش و یا حذف کنیم.

h_sadeghynejad
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 18:16 عصر
به نظرم اگه DataSource رو برابر با DataBaseName کنی خودش اتوماتیک از اون بخونه و اطلاعاتش رو توی اون کامپونت قرار بده کارت حل بشه

polisoftco
جمعه 10 فروردین 1386, 09:42 صبح
با سلام...
ممنونم از راهنماییتون ولی اگه ممکنه یه مثال خیلی کوچیک که توش نحوه ویرایش و حذف و ایجاد یک رکورد به دیتا و انجام تغییرات بر روی اون را داشته باشه بزارین ممنون میشم

CodeMasterX
جمعه 10 فروردین 1386, 09:58 صبح
polisoftco دو تا کار می تونی بکنی،اول اینکه یه زیربرنامه بنویسی که اطلاعات رو از دیتابیس بخونه و وقتی که تغییری در دیتابیس ایجاد کردی اون رو دوباره صدا بزنی،که البته این کار وقتی تعداد رکوردها بالا بره شاید مناسب نباشه.راه دوم اینه که همونطور که یکی از دوستان هم اشاره کرد خاصیت DataSource کنترل Listview رو به یک رکوردست باز شده نسبت بدی.بعد از اعمال تغییرات این با این کد رکوردست رو Refresh کن:

Recordset1.ReQuery

حالا چون DataSource کنترل ات به این رکوردست وصل هست اون هم خود به خود تغییر می کنه.از ListView1.Refresh هم شاید نیازی نباشه دیگه استفاده کنی.ببین مشکلت حل شده ؟

polisoftco
جمعه 10 فروردین 1386, 10:16 صبح
بازم سلام
همین الان رفتم و تست کردم یه جورایی درستش کردم حالا مشکل من ویرایش چون رکورد من بعد از اینکه دکمه ویرایش رو میزنیم انگار نه انگار ، اصلا تغییری نمی کنه