PDA

View Full Version : مشکل در update

lord_viper
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 17:02 عصر
با سلام من یه بانک کوچیک درام که با queryباهاش کار میکنم وقتی میخواهم یکی از رکوردها رو update کنم errorنمیده ولی هیچ عملی هم انجام نمیشه
شاید اشکال از کد باشه میشه یه نگاه بندازین

query1.close;
query1.sql.Clear;
query1.sql.Add('update mobin set name="'+edit1.Text+'",sen="'+edit2.Text+'",shahr="'+edit3.Text+'" where name=""');
query1.ExecSQL;
query1.close;
query1.sql.Clear;
query1.sql.Add('select * from sam');
query1.Open;

با تشکر

ghabil
پنج شنبه 09 فروردین 1386, 03:05 صبح
آخه Error میده که نشد توضیح باید بگی چه خطایی ، روی کدوم خط ؟ ولی همینطوری روی هوا اگر سن توی دیتابیس از نوع عددی هست (طبیعتا باید باشه) کتیشن نمیخواد دیگه.

HamidSI
پنج شنبه 09 فروردین 1386, 08:17 صبح
سلام
به نظر من شرط query مشکل داره یه نگاه بهش بنداز. شرط شما فیلدی رو update میکنه که مقدار نام اون خالی باشه

where name=""

برای Query از این فرمت استفاده کنی بهتر

'update mobin set name='+QuotedStr(edit1.text)+',sen='+QuotedStr(edi t2.text)+',shahr='+QuotedStr(edit3.text)+' where name=''YOURNAME'''

از Single quotation استفاده کن به جای Double quotation

lord_viper
پنج شنبه 09 فروردین 1386, 16:13 عصر
با سلام اصلا errorنمیده ولی هیچ عملی انجام نمیده میخوام فیلدهایی که nameاونها خالی هستupdateبشن(حد اقل اررور میداد معلوم بود مشکل از کحاست )ولی میگه کد درسته موقع اجرا فیلدها یی که nameاونها خالیه update نمیشن

ghabil
پنج شنبه 09 فروردین 1386, 21:04 عصر
آهان ارور نمیده ؟ حب مشکلت اینه که '' یعنی استرینگ خالی و با مفهوم Null فرق داره، باید شرطت روبکنی Where lname IS NULL

lord_viper
پنج شنبه 09 فروردین 1386, 22:49 عصر
سلام ببخشید باز هم نشد چه null بدم چه اسم یه فیلد دیگه باز هم هیچ عملی انجام نمیشه

ghabil
جمعه 10 فروردین 1386, 00:42 صبح
قبل از اینکه دستور آپدیت بزنی با همون whereی که داری یک Select بزن ببین چندتا رکورد جواب میاد؟