PDA

View Full Version : مشکل در ارسال form توسط ایمیل

Doctor Sinohe
یک شنبه 24 اسفند 1382, 08:55 صبح
با سلام

من یک فرم ایجاد کردم و یک سری سوالات از کاربر پرسیده ام. حالا می خواهم بعد از زدن کلید Submit جوابهای او به ایمیل من ارسال شوند. من از این کد استفاده کردم

<FORM name="ccform" method="post" action="mailto:you@yourprovider.com?subject=Message"
enctype="text/plain">

اما هنگام آزمایش این کد با استفاده از برنامه Outlook express و یک ایمیل pop3 در کامپیوتر کاربر این جوابها را ارسال میکند. یعنی حتما کاربر باید یک ایمیل pop3 داشته باشد تا این جوابها برای من ارسال شود که اکثر کاربران ایرانی این چنین ایمیلی ندارند. من میخواستم از کدی استفاده کنم که جوابها را مستقل از ایمیل کاربر مثلا با یک ایمیل کلی ( مثلا info@doctorsinohe.com ) ارسال کند. نمیدانم توانسته ام منظورم را درست بیان کنم

یعنی تمام جوابها توسط همان ایمیل کلی یا یک همچین چیزی ارسال شود. و دیگه برای کاربر مشکل پیش نیاید.

اگر این راه امکان ندارد . راه دیگری را بگویید که بتوانم جوابها را راحت جمع آوری کنم ( حالا چه از طریق یک صفحه وب بروی اینترنت و چه از طریق یک فایل روی شبکه ). لطفا توضیح دهید ایا باید صفحه وبی با ویژگی خاصی ایجاد کنم و یا فایل خاصی در ماکن بخصوصی قرار دهم.

ضمنا باید بگوییم من میخواهم الین نظرسنجی و این کد را درون یک وبلاگ بگذارم

پیشاپیش از همه شما سپاس گزارم

Mahdavi
یک شنبه 24 اسفند 1382, 21:24 عصر
دوست عزیز چون action فرم شما e-mail هست لذا باید کاربر باید تنظیمات e-mail رو انجام داده باشه.
اما واسه روش دیگه :::: بله شما می تونید با یه فرم ساده ASp یا php و... اطلاعات فرم رو جمع آوری و در یک بانک ذخیره کنید

اما واسه وب لاگ معمولا خود وب لاگها این امکان رو به شما میدند. همچنین می تونید تو یه سایت Free می تونید این امکانات رو هم بگیرید

Doctor Sinohe
یک شنبه 24 اسفند 1382, 23:42 عصر
خواهش میکنم بیشتر توضیح دهید : در مورد فرم ASP
البته من میخوام این فرم را خودم طراحی کنم چون شامل چندین سوال است و هرکدام چند جواب دارد وسایتهای که امکان نظر سنجی به من میدهند فقط از یک سوال با چند جواب پشتیبانی مکنند