PDA

View Full Version : TAutoIncField

ashkan2005
جمعه 10 فروردین 1386, 08:56 صبح
سلام خدمت همه دوستان
آقا میشه یکی به ما بگه منظور از TAutoIncField چیه من یه سورس برنامه از اینترنت برداشتم برای ذخیره عکس در جدول در قسمت type این ها رو تعریف کرده
type
TForm1 = class(TForm)
ADOConnection1: TADOConnection;
DBGrid1: TDBGrid;
DataSource1: TDataSource;
ADOTable1: TADOTable;
Image1: TImage;
ADOTable1Id: TAutoIncField;
ADOTable1PicName: TWideStringField;
ADOTable1Picture: TBlobField;
حالا وقتی می خواهم اجرا کنم به TAutoIncField error می ده .

field form1.adotable1id dose not have a corresponding component.remove the declaration

اگه میشه کمکم کنید و بگین منظور از
ADOTable1Id: TAutoIncField;
ADOTable1PicName: TWideStringField;
ADOTable1Picture: TBlobField; چیه.

Valadi
جمعه 10 فروردین 1386, 10:27 صبح
TAutoIncField منظور یک فیلد از تیبل هست که به زبان ساده ردیف است اما با این تفاوت که دیگر این عدد قابل تغییر نمی باشد

ashkan2005
جمعه 10 فروردین 1386, 10:59 صبح
TAutoIncField منظور یک فیلد از تیبل هست که به زبان ساده ردیف است اما با این تفاوت که دیگر این عدد قابل تغییر نمی باشد
سلام
این فیلد رو چطور باید تعریف کرد چرا در این برنامه به اون error می ده.

Valadi
جمعه 10 فروردین 1386, 15:50 عصر
فکر کنم شما باید با هر برنامه دیتا بیس ساختی با اون تغییراتی بدی

ghabil
جمعه 10 فروردین 1386, 18:50 عصر
وقتی توی دیتاستت در دلفی (تیبل ، کوئری) فیلدها رو تعریف میکنی (فیلدهارو Persist میکنی) اینها آبجکتهای معادل هریک از فیلدها هستند، که کلی امکانات DesignTime بهت میدن .
معادل هر آبجکت DesignTimeت یک تعریف هم در DFM داری ، حالا این خطایی که میگی یعنی به هر شکلی اون آبجکت حذف شده ولی تعریفش هنوز هست، راحترین راهت هم اینه که بزاری دلفی تعریفش رو هم برداره بعد دوباره تعریفش کنی.

ashkan2005
جمعه 10 فروردین 1386, 19:58 عصر
وقتی توی دیتاستت در دلفی (تیبل ، کوئری) فیلدها رو تعریف میکنی (فیلدهارو Persist میکنی) اینها آبجکتهای معادل هریک از فیلدها هستند، که کلی امکانات DesignTime بهت میدن .
معادل هر آبجکت DesignTimeت یک تعریف هم در DFM داری ، حالا این خطایی که میگی یعنی به هر شکلی اون آبجکت حذف شده ولی تعریفش هنوز هست، راحترین راهت هم اینه که بزاری دلفی تعریفش رو هم برداره بعد دوباره تعریفش کنی.
ببخشید ها من یه کم تازه کارم منظور از persist کردن چیه ، dfm یعنی چی. چطوری آبجکت حذف شد چطوری میشه دوباره تعریفش کرد اگه میشه یه کم بیشتر توضیح بدین

ashkan2005
یک شنبه 12 فروردین 1386, 07:41 صبح
با سلام خدمت دوستان
بالاخره روش تعریف TAutoIncField رو یاد گرفتم . برای این کار باید بر روی adotable دو بار کلیک کنید در پنجره باز شده راست کلیک می کنیم و گزینه new field رو انتخاب می کنیم و فیلد مون رو از هر نوعی بخوایم اونجا تعریف می کنیم.

Valadi
یک شنبه 12 فروردین 1386, 08:48 صبح
موفق و موید باشی